Y a k u t İ y e    B e l e d İ y e s İ
Tüm Haberler
 • İKİ YOLA İKİ İSİM

  Tarih:04/02/2019 | Okunma:187

  Yakutiye, iki yola iki isim verdi


  Yakutiye Belediye Meclisi, Hacıcuma ve Üç Kümbetler çevresindeki iki ayrı yola Vehbiefendi ve Efkan Ala isimlerini verdi. 
  Yakutiye Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısını belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. Ali Korkut'un başkanlık yaptığı meclis oturumunda Hacıcuma projesi çerçevesinde Mahallebaşı semtine inen yeni yola Mahmud Vehbi Efendi, Recep Akdağ caddesinden Taşanbarlara inen yola ise Efkan Ala ismi verildi. Ali Korkut, bir ismin tas

 • 44 MAHALLE 102 CADDE 1600 SOKAKTA ÇALIŞIYOR

  Tarih:17/01/2019 | Okunma:141

  44 mahalle, 102 cadde, 1600 sokakta çalışıyor


  Yakutiye belediyesinin karla imtihanı


  Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe merkezinde 44 mahalle, 102 cadde, 1600 sokakta kar çalışması yapıyor. İlçe merkezinden çevreye doğru yayılan çalışma programına 25 araç, 100 personel 3 vardiya ile devam ediyor.


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, yoğun kar yağışıyla birlikte kar çalışmalarını sürdürüyor. Kar çalışmalarının il

 • KAR ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Tarih:31/12/2018 | Okunma:208

  Yakutiye, kara kışa karşı çalışıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe merkezinde 44 mahalle, 102 cadde, 1600 sokakta kar çalışması yapıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, ekiplerin 3 vardiya olarak çalışma yaptıklarını belirtti. Yer yer yarım metreyi aşan kar çalışmasında en önemli engeli tipi ve yeni kar yağışı oluşturuyor.  Karla mücadele yürütülürken, sık sık yollar tuzlanarak buzlanmanın önüne geçiliyor.

   


  Yak

 • BAKAN KURUM ÜÇKÜMBETLERE HAYRAN KALDI

  Tarih:10/12/2018 | Okunma:281

  Bakan Murat Kurum’un Erzurum gezisine Üç Kümbetler damga vurdu
  Ufki Şehir Hacıcuma, Üç Kümbetler’e hayran kaldı


  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Erzurum ziyaretinde Yakutiye Belediyesinin iki muhteşem projesi büyük ilgi gördü. Bakan Kurum, Ali Korkut’tan dinlediği “Ufki Şehir Hacıcuma” projesinin Türkiye’de tek örnek olduğunu belirtti. İki defa ihale edilen proje Şehircilik ve Çevre Bakanlığı’nın katkılarıyl

 • YAKUTİYEDE DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

  Tarih:21/11/2018 | Okunma:546

   Yakutiye'de durmak yok, hizmete devam

  Yakutiye Belediyesi, imar yollarının açılması, yeni yol yapımı, kaldırım ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılaşmanın hızlı olduğu ilçe sınırları içerisinde yeni imar yolları oluştuğunu, yapılaşma hızına paralel olarak hizmeti geciktirmeden götürdüklerini belirtiyor.

   


  Yakutiye Belediyesi, yol, kaldırım yapımı ve yeni yollar açmak için aralıksız ça

 • KIZ ÖĞRENCİLERİMİZE POZİTİF AYRIM

  Tarih:19/11/2018 | Okunma:1582

  Cumhuriyet'in kızları Yakutiye Belediyesi katkısıyla tarih gezisi yaptı
  Ali Korkut, kız öğrencilere pozitif ayrım 


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine tarih ve kültür gezisi için destek oldu. Öğrenciler Ankara, Bursa, İstanbul ve Çanakkale'yi kapsayan kültür turu sonrası Başkan Ali Korkut'a teşekkür ziyaretinde bulundular. 

   


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut

 • SOSYAL MERKEZLERİMİZ HAYAT VERİYOR

  Tarih:13/11/2018 | Okunma:270

  Yakutiye'nin sosyal merkezleri hayat veriyor
  "En genci 23, yaşlısı 63 yaşında"


  Yakutiye Belediyesi Sosyal Eğitim Merkezleri ev hanımlarına 'hayat' veriyor. Bunlardan biri de Dadaşköy mahallesinde faaliyet yürüten Merkez. El sanatlarının öğrenilip, en güzel motiflerin işlendiği kursta Fatma Oral, öğreticilik yapıyor. Kursa gelen genç kızlar, kadınlar sağlanan imkanlar nedeniyle Belediye Başkanı Ali Korkut'a teşekkür ediyorlar. 

   


  Yak

 • TARİH ÜZERİNDE YÜKSELEN ŞEHİR

  Tarih:07/11/2018 | Okunma:209

  Ali Korkut "Tarihin üzerinde yükselen şehir" için adım adım yürüyor

  Tarih mirası onunla yarınlara taşınıyor

   

  Doğu Anadolu Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum’un Yakutiye İlçesi’nde tarihi eserlerin ortaya çıkarılması için Belediye Başkanı Ali Korkut’un ‘Tarihin üzerinde Yükselen Şehir’ sloganıyla başlattığı çalışmalar başarıya ulaştı. Üç Kümbetler, Muratpaşa, Yakuti

 • AZİZOĞLUNDAN BAŞKANA VEDA ZİYARETİ

  Tarih:01/11/2018 | Okunma:136

  Azizoğlun'dan Korkut'a veda ziyareti

   

  Erzurum Valiliği görevi sona eren Seyfettin Azizoğlu, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkan Korkut, Vali Seyfettin Azizoğlu'na Hace Muhammed Lütfi Hazretlerinin Hulasatül Hakayık isimli eseri ile Erzurum sembolü Çifte Minareli Medrese maketini  hediye etti.

   

   

  Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ziyarette Belediye Başkanı Ali Korkut ile uyumlu bir çalışma yaptıklarını

 • KÖYLERİMİZ SINIF ATLADI

  Tarih:31/10/2018 | Okunma:134

  Yakutiye'nin köyleri sınıf atladı

  Ali Korkut, "Köy değil çağdaş yaşam alanı olacaklar"

  Belediyemize bağlı 36 köy ve mahalle, asfalt ve taş kaplamayla buluştu. Belediye Başkanı Ali Korkut, bağlı tüm köy ve mahallelerde çalışmaların tamamlandığını belirterek, her köyde, köy odası, tuvalet, okul, cami ve köy ortak kullanım alanlarında da tamirat ile tadilat veya yeniden yapım gerçekleştirdiklerini söyledi.

   

 • ERZURUM FİRMALARINI BEKLİYORUZ

  Tarih:23/10/2018 | Okunma:1276

  Başkan Korkut, "Erzurumlu firmaları bekliyoruz"

  Ufki şehir için Yakutiye ihaleye çıkıyor

   

  Belediye Başkanımız Ali Korkut'un kentsel dönüşüm projelerinden en kıymetlisi olarak görülen Hacıcuma Ufki Şehir için ikinci defa ihaleye çıkıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut ilk ihaleye katılım olmadığını hatırlatarak "Erzurumlu firmalarımızı bu güzel işe destek, katkı olmaya çağırıyorum. Gelip katılsınlar, güzel bir işte imzaları bulun

 • BB ERZURUMSPORA BÜYÜK DESTEK

  Tarih:12/10/2018 | Okunma:228

  Yakutiyespor'dan BB Erzurumspor'a destek

  Yakutiye İlçe Belediyesi spor kulübü BB Erzurumspor'a en büyük desteği sağladı. Erzurum'un futbolda en iyi alt yapısına sahip Yakutiye Spor Kulübü alt yapıdan 13 futbolcusunu BB Erzurumspor'a verdi. U 14, 15, 16 ve 17 yaş grubundan 13 futbolcu Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Spor Kulübü Başkanı Ferhat Mergan, BB Erzurumspor yöneticisi Zeki Arıcıoğlu'nun da katılımıyla mini bir törenle lisanslarıyla birlikte verildi. 

 • ASFALT TAKVİMİ TAMAMLANIYOR

  Tarih:08/10/2018 | Okunma:147

  Yakutiye, asfalt takvimini tamamlıyor


  Belediyemiz Ömernasuhibilmen mahallesi Osmanbey 17 ve 19 sokaklarda asfalt çalışması yapıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, şehir merkezi ve köylerde asfalt ve kaldırım eksiklerinin kalmayacağını belirtti. 

   


  Yakutiye Belediyesi ilçe merkezi, köy, köy/mahallelerde yol, kaldırım çalışmalarının çalışma takvimine uygun olarak sürdürüyor. Ali Korkut, şehir merkezinde yapılan çalışmaların öne

 • ZABITAMIZ FİYATLARI DENETLEDİ

  Tarih:03/10/2018 | Okunma:177

  Yakutiye Belediyesi, rafları inceledi

   


  Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Ali Korkut'un talimatıyla marketlerde etiket, yerli malı logosu, son kullanma tarihi ve gramajları denetledi. Yapılan denetimlerin süreceğini belirten Ali Korkut, vatandaşların farklı fiyat uygulaması veya gramaj açısından kuşkulandıkları durumları Zabıtaya bildirmesi çağrısında bulundu.

   

  Yakutiye Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı &uum

 • YAKUTİYE YENİ BİR PARK DAHA YAPIYOR

  Tarih:02/10/2018 | Okunma:198

  Yakutiye, yeni bir park daha yapıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, her mahalle, semt ve sokakta yeşil alan, park ve oyun alanı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, çevre sakinlerinin çocuklarının güvenle oyun oynayacağı, oturup yorgunluk çayı içebileceği parklar, oyun alanları inşa etmenin en büyük görevleri olduğunu söyledi.

   


  Yakutiye Belediyesi, Ömernasuhibilmen mahallesi Şükrüpaşa semti girişi Semt

 • HİZMETTEN TASARRUF YAPMIYORUZ

  Tarih:27/09/2018 | Okunma:276

  Ali Korkut, "Hizmetten tasarruf yapmıyoruz"

  Başkan  Ali Korkut, Şükrüpaşa semtinde yürütülen yol ve kaldırım, Yoncalık semtinde kaldırım çalışmaları, Hilalkent'te yapımı süren yol genişletme, Hilalkent girişinde dev park çalışması, Semt Garajı karışısnda yapımı devam eden park çalışmalarını değerlendirdi. Ali Korkut, birbiri ardına yapılan çalışmaların hizmet odaklı olduğunu belirterek, tasarrufun vatandaşa götürülen hizmette yapılmayacağını

 • HİLALKENTTE 1 KM YOL AÇILIYOR

  Tarih:27/09/2018 | Okunma:134

  Yakutiye Belediyesi, Hilalkent için çalışıyor


  1 kilometre uzunluğunda yol açılıyor


  Yakutiye Belediyesi, Hilalkent semtinde 15 metre genişliğinde, 1,2 kilometre uzunluğunda yeni yol açıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yeni yapılaşmaların devam ettiği Hilalkentte, vatandaşın ulaşımını sağlamak amacıyla yol çalışması yaptıklarını söyledi. Korkut, "Hilalkent'in her mahalle, sokağında emeğimiz var. Hizmetlerimiz sürecek" dedi.

   

 • YAKUTİYEDE SON İKİ KÖY

  Tarih:20/09/2018 | Okunma:154

  Yakutiye'de son iki köy kaldı


  Başkan, "Köylerde asfaltı tamamlıyoruz"
  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, köy/mahallelerde çalışmalarını tamamlıyor. 36 köy/mahallede köy içi yollarının asfalt çalışmasının bu yıl biteceğini belirten  Başkan Ali Korkut, 33 köyde çalışmanın tamamdığını, Yerlisu köyünün ise çalışmasının sürdüğünü söyledi. Altıntepe ile Yazıpınar köy/mahallelerinin birka&cce

 • KALDIRIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Tarih:18/09/2018 | Okunma:158

  Yakutiye, ilçede kaldırım çalışmalarını sürdürüyor


  Belediyemiz  Alipaşa mahallesi Evliyaçelebi caddesi ile Mezarlık sokakta kaldırımları taştan yapıyor. Çalışmaları inceleyen Ali Korkut, yaya yolunun araç geçiş alanlardan daha fazla önem arz ettiğini belirti. Korkut, halkın hizmetin en güzeli hak ettiğini söyledi.

   


  Yakutiye Belediyesi şehir merkezinde yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.  Alip

 • SABANCIDA DERS ZİLİ ÇALDI

  Tarih:17/09/2018 | Okunma:101


  Başkan , öğrencilere başarılar diledi


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Sabancı İlköğretim Okulu'nda düzenlenen yeni eğitim programının açılışına katıldı. Öğrencilere başarılar dileyen Ali Korkut, öğretmenlere ise fazla ödev verilmemesi ricasında bulundu. Okul Müdürü Abdurahman Düzgün, Belediye Başkanı Ali Korkut'un programa katılarak kendilerine güç verdiğini söyledi.


  2018-2019 Eğitim Öğr

 • BAŞKAN MAKAM ARACINI İADE EDİYOR

  Tarih:07/09/2018 | Okunma:328

  Ali Korkut, makam aracını iade ediyor


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, TRT Erzurum Radyosu'na konuk oldu. Yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Korkut, tasarruf tedbirlerine de verdiği öneme değindi. Ali Korkut, makam aracı olarak kullandığı Skoda marka aracını iade ediyor.

   

  Başkan Ali Korkut, TRT Erzurum Radyosu'na konuk oldu. Yıldıray Yıldız'ın sorularını cevaplayan Ali Korkut, tamamlanan projelerini anlatırken, devam eden projelerle ilgili olarak da

 • BELEDİYEMİZDEN PARDUS DESTEĞİ

  Tarih:06/09/2018 | Okunma:319

  Yakutiye, Pardus'a destek veriyor 


  Yakutiye Belediyesi yerli işletim sistemi Pardus'un yaygınlaşması için destek veriyor. Belediye başlattığı destek ile bilgisayarlarına PARDUS işletim sistemi yükletmek isteyenlere ücretsiz olarak hizmet veriyor.  


  Yakutiye Belediyesi, bilgisayar yazılım sistemi PARDUS'u desteklemek için destek kampanyası başlattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, bilgisayarlarına Pardus yükletmek isteyen vatandaşları ücretsiz olarak hizmet verileceğini

 • SÖGÜTYANI KÖYÜNDEN TEŞEKKÜR

  Tarih:05/09/2018 | Okunma:199

  Sögütyanı köyünden teşekkür plaketi

   

  Başkan Ali Korkut'a Sögütyanı köy/mahalle muhtarı ve köylüler teşekkür ziyaretinde bulundular.  Muhtar Ali Yüce, köylerinin toz ve çamurdan kurtulduğunu belirterek "Vatandaşlarımızla birlikte teşekkür etmek için geldik. Başkanımız sağ olsun, bize büyük iş yaptı" dedi.

   


  Sögütyanı Köy/mahallesi muhtarı Ali Yüce ile köylüler kö

 • KÖYLER ASFALTLANIYOR

  Tarih:03/09/2018 | Okunma:284

  Yakutiye, otuzbirinci köyü asfaltlıyor

   

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra bağlı köy ve mahallelerde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. 30 köyde asfalt ve taş kaplama çalışmaları tamamlanırken, otuzbirinci köy olarak Tafta'da asfalt çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Ali Korkut, çalışmaların devam ettiğini, kalan 5 köyün bu yıl asfaltla tanışacağını belirtti.

   

  Yakutiye

 • BAŞKAN KORKUTA MADALYALI TEŞEKKÜR

  Tarih:09/08/2018 | Okunma:303

  Başkan Korkut’a madalyalı teşekkür

  Minikler Türkiye Şampiyonasında 2 altın, bir gümüş madalya alan Yakutiye Belediyesi’nin boksörleri Başkan Ali Korkut’u ziyaret etti. Başarılı sporcuları tebrik eden Korkut, başarılarının devamını diledi.

   


  Yakutiye Belediyesi Boks takımı sporcuları, büyük bir başarıya imza attı.30 Temmuz’da Bayburt’ta yapılan Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılan 3 sporcu kürsüye çıkmayı başardı. R

 • 50. YIL ORTAOKULUNU ZİYARET

  Tarih:06/08/2018 | Okunma:230

  Başkan Ali Korkut’tan öğrencilere tatil sürprizi


  Başkan Ali Korkut, 50.Yıl Ortaokulu’nun başarılı öğrencilerini bisikletle ödüllendirdi. Bisiklet hediyesi için teşekkür eden 6 öğrenci, Başkan Korkut’a Abdulhamit Han’ın yağlıboya tablosunu hediye etti.

   


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 2017-2018 eğitim-öğretim sezonunda ziyaret ettiği 50.Yıl Ortaokulu’nda öğrencilerle sohbet etmiş, son sınıf birincilerine bisiklet hedi

 • VEKİL KAMİL AYDINDAN HACICUMA PROJESİNE TAM PUAN

  Tarih:02/08/2018 | Okunma:614

  Kamil Aydın, "Hacıcuma'da evim olsun isterim"


  MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Belediyecilik açısından yapılan işleri çok beğendiğini söylediği Ali Korkut'tan çalışmaları hakkında bilgi alan Kamil Aydı, Hacıcuma Kentsel Dönüşüm Projesini ayrıntılı olarak inceledi. Kamil Aydın, 'Çocukluğumun geçtiği yerler, hatıralarım var" dediği Hacıcuma projesi için "muhteşem&quo

 • SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

  Tarih:02/08/2018 | Okunma:159


  Doğum günü pastasını işçi ve köylülerle yedi

  Başkan Ali Korkut'a, doğum gününde personeli tarafından şaka gibi kutlama yapıldı. Başkan Yardımcısının akşam vardiyesinde çalışan işçilerden birinin asfalt pilentinde kaza yaptığını söylediği Başkan Korkut, kısa sürede olay yerine geldi. Çember oluşturan işçilerin arasına giren başkan Korkut, üzerinde resminin bulunduğu pastayı görünce şaşırdı. İşçilerin, "İyi ki doğdun b

 • BAŞ SAVCIDAN VEDA ZİYARETİ

  Tarih:30/07/2018 | Okunma:535

  Baş Savcı İnal'dan Korkut'a veda ziyareti

   

  Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Halil İnal Erzurum'a veda ediyor. Veda ziyaretleri çerçevesinde Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret eden Halil İnal, görev süresi içerisinde iyi ilişkilerden dolayı Ali Korkut'a teşekkür etti.

   

  Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Halil İnal, Yakutiye Bel

 • İSTANBUL KAPIYA SAHİP ÇIKTIK

  Tarih:26/07/2018 | Okunma:200

  1877 'de yapıldı, 137 yıl sonra Başkan sahip çıktı  


  "Yüzünü geleceğe çevirdi"


  Erzurum'a değer katan; dünün güvenlik kapısı, günün ve yarınlara taşınan kültür mirasımız, İstanbul Kapı, Başkan Ali Korkut'un sahip çıkmasıyla yüzünü geleceğe çevirdi. "Erzurum'a, tarihine, kültür mirasına böyle sahip çıkılır" dedirten çalışmalarıyla dikkat çeken A

 • HİLALKENTE SOSYAL DONATILAR

  Tarih:24/07/2018 | Okunma:164

  Hilalkent, sosyal donatıya doydu


  Belediyemiz Hilalkentte sosyal belediyecilik hizmetlerini eksiksiz sürdürüyor. Yerleşime açıldıktan sonra sosyal donatıları eksik bırakılan, bugün büyük bir mahalleyi aşan nüfus ve bina sayısıyla Hilalkent futbol sahası, park, bahçeler, mesire yeri ve Kadın Spor Merkeziyle daha sosyal bir semt oldu.

   


  Başkan Ali Korkut, Hilalkent'in kurulması ve planlamasında sosyal donatıların adeta yok sayılmış olduğunu belirtti. Hilalk

 • MERKEZ ASFALTLANIYOR

  Tarih:19/07/2018 | Okunma:126

  Yakutiye, merkezde asfalt çalışıyor


  Belediyemi, Rant Tesisleri, Semih Kobal ve çevresedi 7 sokakta asfalt çalışması yapıyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, çevre esnafının teveccühüyle karşılaşıyor. Korkut, "Kaldırımlarını ve asfaltını yapmıştık, ancak yeni çalışmalar olmuş. Bazı kurumların yaptığı çalışma asfaltı bozunca yeniden çalışma yapıyoruz" dedi.

   


  Yakutiye Belediyesi, köy, bağlı mah

 • 15 TEMMUZ MESAJI

  Tarih:13/07/2018 | Okunma:173

  Ali Korkut, "İhanet bir daha hortlamayacak şekilde çöplüğe atılmıştır"


  Başkan  Ali Korkut, 2 yıl önce yaşanan ihanet illetinin bir daha yaşanmamacasına tarihin çöplüğüne atıldığını söyledi. FETÖ kalkışmasının Türk milletini ve devletini zillete düşürmeyi hedeflediğini ifade eden Ali Korkut, "15 yaşında ki çocuğa, 79 yaşındaki teyzeye kıyanlar şeytani bir yapının tutsaklarıydı. Milletin ve devletin birliği bu zilleti yırtıp atmı

 • YEŞİLDEREYE KÖY İÇİ PIRIL PIRIL

  Tarih:10/07/2018 | Okunma:151

  Yeşildere köyü de asfaltlanıyor

   

  Belediyemiz köylerde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Yeşildere köyünde çalışmaları yürüten ekipler, ortalama 3 günlük bir çalışmayla köy içi yolların tamamlanacağını belirtiyorlar. Başkan Korkut, köy/mahallelerde bu yıl içerisinde çalışmaları tamamlayacaklarını belirtti.

   


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, bağlı 36 adet köy ve mahallede asfalt &c

 • ŞENYURTA ASFALT

  Tarih:03/07/2018 | Okunma:223

  Yakutiye, en uzak köyünü asfaltlıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, en ücra köyü olan Şenyurt’ta asfalt çalışması yapıyor. Şenyurt, Erzurum merkeze en uzak olan yerleşim alanı. Köy, Tortum sınırında bulunuyor. 60 haneli köyün sokaklarının çoğunluğu oldukça dar, asfalt plentinin giremediği sokakları Fen İşleri ekipleri elle asfalt atıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, hizmet için engel tanımadıklarını belirtiyor. Bağlı köy ve mahallelerde asfalt ç

 • ALTINOK HACICUMADA

  Tarih:03/07/2018 | Okunma:227

  Selami Altınok Hacıcuma'da yaşamak mutluluktur  


  Ak Parti 27. dönem Erzurum milletvekili Selami Altınok, mazbatasını aldıktan sonra teşekkür ziyaretleri yaptı. Seçim çalışmalarında yoğun desteğini gördüğü Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret eden Selami Altınok, belediye çalışmaları hakkında da bilgi aldı. ALi Korkut'un önemli projeler yürüttüğünü bildiğini ifade eden Altınok, Hacıcuma'nın nadide bir semt olduğuna i

 • ŞÜKRÜPAŞAYA ASFALT

  Tarih:26/06/2018 | Okunma:353

  Yakutiye, Şükrüpaşa'yı asfaltlıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, Şükrüpaşa semtinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Budak sokakta kaldırım çalışmasının ardından yol çalışması yapan Belediye ekipleri, kaldırım, karo-bordür ve asfalt çalışmasını bir düzen içerisinde gerçekleştiriyor.


  Başkan Ali Korkut, asfalt atılan alanların çeşitli çalışmalarla yeniden bozulduğuna dikkat çekti. Alt yapı &ccedi

 • BUTİK OTELLER YÜKSELİYOR

  Tarih:20/06/2018 | Okunma:400

  Üç Kümbetler'de butik oteller yükseliyor


  Korkut, "Üç Kümbetler, Erzurum için iyi bir destinasyon"


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen Üç Kümbetler isimli tarihi proje, yol almaya devam ediyor. Tarihi yarımadada kültür, dini turizm, dinlenme ve gastronomi alanında ihtiyaçların dikkate alınarak proje tasarımının yapıldığını belirten Belediye Başkanı ALi Korkut, "Erzurum'un gizli hazinelerini düny

 • KÖYLERİMİZİ TAŞ KAPLIYORUZ

  Tarih:12/06/2018 | Okunma:230

  Yakutiye, köyleri taşla kaplıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi Karagöbek ve Sögütyanı köylerinde taş çalışması yapıyor. 30 bin metrekare kilit taşı ve karataş ile köy/mahalleler toza ve çamura veda ettiler. Belediye Başkanı Ali Korkut, köy/mahallelerde çalışmaların sürdüğünü belirtti. Karagöbek köyünde çalışmaları inceleyen Korkut, köylülerle sohbet etti.

   


  Yakutiye Belediyesi tarafından yürüt

 • KARNELER BAŞKANDAN

  Tarih:08/06/2018 | Okunma:150

  Ali Korkut, Başsavcı, Mahkeme Başkanı karne verdi

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Ömer Nasuhi Bilmen İlkokulunda karne törenine katıldı. Ali Korkut, karne törenine katılırken, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnan ve Bölge Adliye Mahkeme Başkanı Mustafa Çetin'de çocuklarının mezuniyet töreni için okuldaydı. Öğrencilerin karnelerini veren Korkut, İnan ve Çetin çocuklarla hatıra resmi de çekildiler.

   

   

  Yakutiye Belediye Ba

 • KENT MEYDANIMIZ KUŞ CENNETİ

  Tarih:06/06/2018 | Okunma:273

   

   

  Yakutiye Kent Meydanı yada "Kuş Cenneti"


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Kent Meydanını yapana kadar Erzurum'un bir kent meydanı bulunmuyordu. Yaklaşık 20 dönüm büyüklüğündeki kent meydanı içerisinde 16 ve 13. yüzyıl olarak tarihlendirilen 2 tarihi eser yer alıyor. İsmini Selçuklu mimarisinin nadide eserlerinden Yakutiye Medresesinden alan kent meydanı, insanların gündüz ve gece vakit geçirebildiği, tarihi ve

 • UMKE ŞEHİDİMİZİN PARKI

  Tarih:04/06/2018 | Okunma:174

  Yakutiye Belediye Meclisi kararı verdi   
  "UMKE şehidi Burak Tatar ismi parkta yaşatılacak"


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Hilalkent semtinde yaptıkları bir parka UMKE Şehidi Burak Tatar'ın ismini verdiklerini açıklamıştı. Bugün toplanan Belediye Meclisi, Ali Korkut'un isteğini meclis kararına dönüştürerek onayladı.  Elbab, Afrin gibi dış operasyonlara gönüllü olarak katılan Burak Tatar genç yaşta şehadet şerbetini içmişti. Ko

 • 36 KÖYE ASFALT TAMAMLANIYOR

  Tarih:31/05/2018 | Okunma:211

  Ali Korkut, "36 Köyün asfaltını tamamlıyoruz"


  Arıbahçe'ye asfalt geldi


  Yakutiye İlçe Belediyesi, bağlı köy/mahallelerde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. 36 köy/mahallesi bulunan Yakutiye Belediyesi, ESKİ tarafından gerçekleştirilen su ve kanalizasyon için altyapı çalışmalarının ardından asfalta başlıyor.  Belediye Başkanı Ali Korkut, köylerde yaşam kalitesinin yükseltilmesinin şart olduğunu belirtiyor. Korkut "A

 • UMKE ŞEHİDİMİZE VEFA

  Tarih:30/05/2018 | Okunma:171

  Yakutiye Belediyesinden UMKE şehidine vefa


  Şehit Burak Tatar ismi parkta yaşayacak


  Başkan Ali Korkut, Hilalkent semtinde yaptıkları  bir parka UMKE Şehidi Burak Tatar'ın ismini verdiklerini açıkladı. Ali Korkut, Elbab, Afrin gibi dış operasyonlara gönüllü olarak katılan Burak Tatar'ın genç yaşta şehadet şerbetini içtiğini belirterek "Belediye olarak şehidimizin isminin bir parkta yaşaması kararı aldık. Kararımız Haziran ayı meclis kararıyla resmiyet kazanacak&quo

 • ANAOKULLARINA ZEKA DERGİSİ

  Tarih:30/05/2018 | Okunma:94

  Yakutiye'den çocuklara tatil eğlencesi


  Yakutiye İlçe Belediyesi ilçe sınırları içerisinde yer alan okul öncesi eğitim kurumlarında çocuklara zekaya yönelik etkinliklerin yer aldığı dergiler dağıtıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut ana okullarını ziyaret ederek çocuklara dergi verdi. Anaokulu öğrencileriyle vakit geçiren Korkut, onlarla resim çekilmeyi ihmal etmedi.

   


  Yakutiye Belediye Başkanı ilçe sınırları içerisinde yer a

 • MARKA PROJEMİZ ÇOK YOL ALDI

  Tarih:24/05/2018 | Okunma:1370

  Erzurum'un tablosu, Üç Kümbetler Projesi çok yol aldı
  "Şehrin boynunda bir gerdanlık gibi parlayacak"


  Başkan Ali Korkut'un "MARKA" projesi Üç Kümbetler, zorlu yolculuğunu tamamlıyor. Proje alanında alt yapı çalışmaları bitirildi, 11 adet, bakımsızlık nedeniyle yıkılmış Erzurum konağı aslına uygun olarak yeniden yapıldı. Müze binası ilerliyor, tarihi Hafız Paşa İlkokulu binası tamamlanmak üzere. Çevre düzenlemesi bu yaz tamamlanac

 • ANNE ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI

  Tarih:16/05/2018 | Okunma:531

  Anne Üniversitesi yine mezun verdi

   

  Yakutiye Belediyesi tarafından organize edilen, Atatürk Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi öğretim elemanlarının eğitim desteğiyle gerçekleştirilen 2018 yılı Anne Üniversitesi eğitim programını tamamlayarak katılımcılarına sertifikaları törenle verildi. Törende müzik çalınmadı. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, salondakilere Filistin ve milli şehitlerimiz için 'Fatiha' okutturdu. 

   

 • 2017 DOLU DOLU GEÇTİ

  Tarih:11/05/2018 | Okunma:159

  Yakutiye 2017'yi dolu dolu geçirdi


  Yakutiye İlçe Belediyesi 2017 yılı kesin bütçe hesapları Mecliste görüşülerek onaylandı. Belediye Başkanı Ali Korkut, gerçekleşen bütçeyle ilgili yaptığı açıklamada, "164 milyon liralık tahmini bütçemiz 149 milyon lira olarak gerçekleşmiştir. 22 milyon liralık bütçelerden geldiğimiz yer hizmettir, tarihi eserlerin günümüze kazandırılmasıdır, şehir merkezinin viranelerden temizlenmesidir&q

 • KADINLARIMIZ ÜRETİME KATKI SAĞLIYOR

  Tarih:08/05/2018 | Okunma:227

  Yakutiye imkan sağladı, Dadaşköy kadınları üretimde yerini aldı


  Belediyemiz arafından 1 yıl önce Dadaşköy mahallesinde açılan Sosyal Hizmet Merkezi, köy hanımlarının yaşamını değiştirdi. Kursta, ev mefruşatı, nakış ve çeşitli işlemeler üzerine eğitim alan genç kız ve kadınlar, mesleki eğitimin ardından sipariş usulü iş alıp para kazanıyorlar. 1 yılı dolduran kursta kadınlar el emeği göz nuru ürettiklerini kurs binasıda açtıkları sergiyle görüc&

 • GÜMÜŞ GENÇLERİMİZ

  Tarih:07/05/2018 | Okunma:218

  Yakutiye'nin gümüş gençleri Korkut'u ziyaret etti


  Yakutiye İlçe Belediyesi Spor Kulübü'nün 2 sporcusu katıldıkları yarışmalarda elde ettikleri gümüş madalyaları ile Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Türkiye Gençler Şampiyonasında 2.liği elde eden Serkan Ergün Ağa ile Enes Çelik, altın madalya için söz verdiler. Başkan Ali Korkut, "Spor başarıdır, ancak bizim sporcularımızın en iyisi olmasını isteriz" dedi.

  &n

 • VERGİ DAİRESİNDEN PLAKET

  Tarih:04/05/2018 | Okunma:354

  Vergi Dairesi Başkanından Ali Korkut'a plaket


  Başkan Ali Korkut, kuruluşlarından itibaren 4 belediyeden devralınan SSK ve vergi borçlarını 2018 yılı başında ödeyerek, belediye tarihine geçen başarıya imza atmıştı. Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, vergi borçlarının ödenmesi konusunda gösterdiği çaba nedeniyle Başkan Ali Korkut'a plaket verdi.

   


  2009 yılında Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında 6. sırada yer alan Yakutiye B

 • ANNE ÜNİVERSİTESİ GÜN SAYIYOR

  Tarih:25/04/2018 | Okunma:255

  Yakutiye'nin anne üniversitesi fark katıyor


  Belediyemiz üçüncü dönem Anne Üniversitesi uygulaması ile 60 anne üniversitede eğitim görüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Atatürk Üniversitesi'nin verdiği katkı ile üniversite uygulamasını başlattıklarını belirtti. Korkut, "Evde oturan anneler çok yararlı bir eğitimden yararlanıyor, yaşamlarına renk katıyorlar. Üniversitelinin yapabileceği etkinlikleri kendilerine sağlıyoruz. Mayıs ayında mezun ederek g&uu

 • 23 NİSAN HEDİYESİ

  Tarih:19/04/2018 | Okunma:222

  Yakutiye'den çocuklara 23 Nisan hediyesi
  "MNG'de eglence, Tabyalarda tarih şuuru"


  Yakutiye İlçe Belediyesi ile Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meciisi, 23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı öncesi öğrencilere unutamayacakları bir bayram yaşattı. 12 Mart İlkokulu ile Dadaşköy İlkokulu öğrencileri, MNG AVM'nin oyun alanında eğlenirken, bir sonraki gün ise Aziziye ve Mecidiye tabyalarında tarihi gezi yaptılar. Öğrenciler, okullarından servislerle öğretmenleri gözetim

 • KÖYLERE ASFALTA BAŞLADIK

  Tarih:17/04/2018 | Okunma:367

  Yakutiye Belediyesi, köylerde asfalta başladı
  "Hatice abla evinin önüne asfalt istedi"


  Belediyemize  bağlı 36 köy/mahalleden 26'sında köy içi asfalt çalışmalarını önceki yıllardan tamamlayarak toz ve çamur ıstırabına son vermişti. Kalan 10 köye asfalt çalışması Soğukçermik köyünden başladı. Köye asfalt için gelen araç parkını gören halk heyecan yaşadı. Köylü kadınlar ise evlerinin önüne ö

 • ESNAF BAŞKANLARINA SUNUM

  Tarih:16/04/2018 | Okunma:271

  Ali Korkut, "Hizmete esnaf odaklı baktık"
  "Esnafın Başkanlarına sunum"

  Başkan Ali Korkut, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve bağlı meslek odaları başkanları ve yöneticileriyle yemekli toplantıda bir araya geldi. 9 yıla yaklaşan görev süresini içeren hizmetleri görsel bir sunum eşliğinde anlatan Ali Korkut, şehrin tarihi ve kültürel mirasıyla birlikte yükselebileceğini anlattı.  Korkut, esnafın kalkınmadaki lokomotifinin ise turizm olduğunun altını çiz

 • YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI

  Tarih:12/04/2018 | Okunma:330

  Yakutiye, yol ve kaldırım sezonunu erken açtı

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi, şehir merkezinde yol ve kaldırım çalışmalarına başladı. Gürcükapı semtiyle Şükrüpaşa'da kaldırım çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, taş kaldırım çalışmasının birkaç yıldır sürdüğünü belirtti. Taş kaldırımlar, maliyetinin yüksek olmasına karşın görüntü ve dayanıklılığıyla tercih ediliyor.

   

 • ŞEHİRLERE SİNAN GÖZÜYLE BAKMALIYIZ

  Tarih:09/04/2018 | Okunma:293

  Ali Korkut, "Şehirlere Sinan'ın gözüyle bakabilmeliyiz" ,

   

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Mimar Sinan'ı anma ve Mimarlar gününde TRT Erzurum Radyosunun konuğu oldu. Tarihi kentlerde ince zevkin, estetik kaygının önemli olduğunu belirten Ali Korkut, tarihi eserlerin yaşatılması kadar, kötü yapılaşmaya hapsedilmemesinin de önemli olduğunu söyledi. Korkut, "Belediyecilik anlayışımızı ince zevk, yani estetik kaygıyla şekillendirmeye çalışıyoru

 • MECLİSTE SEÇİM VARDI

  Tarih:02/04/2018 | Okunma:360

  Yakutiye Belediye Meclisinde seçim vardı

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis salonunda yapılan Nisan ayı Meclisinin gündemi komisyon seçimleri ile 2017 yılına ait Faaliyet Raporusu'nun görüşülmesi oldu. Belediye ve Meclis Başkanı Ali Korkut, meclis oturumunun açılışında UMKE şehidi Paramedik Burak Tatar'a rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diledi. 

   

   

  Yakutiye Belediyesi Nisan ayı mec

 • VEKİL DELİGÖZ ÇOK BEĞENDİ

  Tarih:30/03/2018 | Okunma:387

  Yakutiye'nin projelerini, Orhan Deligöz, çok beğendi


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, kendisini ziyarete gelen Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz'e, tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili bir sunum yaptı. Orhan Deligöz, projeleri ilgiyle izlerken, 'Erzurum'u kurtaracak işler bunlar" diye beğenisini dile getirdi.  

   


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kendisini ziyarete gelen Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz'ü makamında ağırladı.

 • ANNE ÜNİVERSİTESİ BAŞLIYOR

  Tarih:29/03/2018 | Okunma:410

  Anne Üniversitesi, başlıyor

   


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Anne Üniversitesi için müracaatlar başladı. Belediye tarafından organize edilen, Atatürk Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi, Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisinin de katkı sunduğu Anne Üniversitesi 7 Nisan Cumartesi tarihinde başlayacak, 12 Mayıs günü son dersin ardından tamamlanmış olacak. Belediye Başkanı Ali Korkut, Anne üniversites

 • TİYATROYLA BULUŞTULAR

  Tarih:28/03/2018 | Okunma:371

  Yakutiye, ev hanımlarını tiyatroyla buluşturdu

   


  Yakutiye İlçe Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, 50 ev hanımını çocuklarıyla birlikte tiyatroya götürdü. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü münasebetiyle, Belediye Meslek Edindirme Kurslarına devam eden kadınlar, Erzurum Devlet Tiyatrosunda sahnelenen "Dış Ses" isimli oyunu izlediler.

   


  27 Mart Dünya Tiyatro Günü sebebiyle Yakutiye Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Kadın M

 • BAŞARIYA ÖDÜL

  Tarih:27/03/2018 | Okunma:235

  Korkut, başarıyı ödüllendirdi


  Belediye Başkanımız Ali Korkut, TUBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projesi yarışmasında bölge birinciliği elde eden Miraç Karadağ'ı bisiklet ile ödüllendirdi. Cumhuriyet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Miraç Karadağ, başkan Korkut'un ödülünün kendisini projedeki başarısı kadar mutlu ettiğini söyledi.

   


  Başkan  Ali Korkut, "Sakla samanı, gelir zamanı" isimli proje

 • KREDİ YURTLARA SUNUM

  Tarih:26/03/2018 | Okunma:268

  Korkut, Kredi Yurtlarda sunum yaptı

   

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Kredi Yurtlar Kurumu Alvarlı Efe Kız Yurdunda sunum yaptı. Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Yurt Kur İl Müdürü Salih Kaygusuz, Alvarlı Efe Yurt Müdürü Fatma Utkulu ve öğrencilerin katıldığı kahvaltıda Korkut, çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. 

   


  Başkan  Ali Korkut, toplumun çeşitli kesimlerine yönelik 9 yıla yaklaşan hizmet d&oum

 • YENİ DÜNYA VAKFINDAN ZİYARET

  Tarih:21/03/2018 | Okunma:396

  Yeni Dünya Vakfı'ndan Korkut'a ziyaret


  Yeni Dünya Vakfı Başkanı ve Adıyaman eski Milletvekili Mahmut Göksu, Sakarya eski Milletvekili ve Yeni Dünya Vakfı Denetim Kurulu Başkanı Ali Topuz, Vakıf yetkileri ve Hüseyin Tanfer ile birlikte Ali Korkut'u makamında ziyaret ettiler Vakfın Erzurum şubesini açma çalışmaları için geldiklerini belirten Vakıf Başkanı Mahmut Göksu, bu vesile ile de Başkan Ali Korkut'u ziyaret ettiklerini belirtti.

   


  Başkan Ali K

 • ESKİ ERZURUMU NASIL KAYBETTİK

  Tarih:15/03/2018 | Okunma:396

  Tarihi eserleri kurtaran Korkut'un 1800'ler üzüntüsü

  "Eski Erzurum'u nasıl kaybettik"

   

  Başkan Ali Korkut, Prof. Murat Küçükuğurlu'nun 1800'lerin Erzurum'unu dönemin Rus, İngiliz ve Fransız haritalarından yola çıkarak hazırladığı haritasını inceledi.  Mahalleler, hanlar, hamamlar, saraylar keşke bu değerler günümüze kadar gelebilseydi. Ali Korkut, haritada ismi silinmiş hanlar, hamamlar, kervan saraylar, değirmenler gibi &cce

 • YAKUTİYE GENÇLİK KOLLARINDAN ZİYARET

  Tarih:14/03/2018 | Okunma:289

  Ak Parti Yakutiye Gençlik Kolları'ndan Ali Korkut'a ziyaret


  Ak Parti Yakutiye Gençli Kolları yeni yönetimi, Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Demirci ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet eden Ali Korkut, gençliğin önemine işaret ederek "Sayın Cumhurbaşkanımızın gençliğe verdiği önemi biliyoruz. Gençlik, siyasette heyecan ve yeniliktir" dedi.

   


  Yakutiye Beled

 • ŞEHİR TARİHİNE İMZA

  Tarih:13/03/2018 | Okunma:632

  Yakutiye'nin, Erzurum'un kaderini değiştiren projeleri


  Ali Korkut, şehir tarihine imza atıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, şehrin kaderini değiştiren iki ayrı projeyle 2018'e hızlı giriyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Üç Kümbetler ve Hacıcuma kentsel dönüşüm projesiyle adeta Erzurum tarihine kalıcı bir imza atıyor. Ufki şehre dönüşün ilk örneğini oluşturan Hacıcuma projesi, bahçeli evlerin ve Erzurum mahalle kültürünün yeniden can

 • SU TEMALI EĞİTİM

  Tarih:09/03/2018 | Okunma:541

  TEMA ve Yakutiye Gençlik Meclisi'nden su temalı eğitim


  Ali Korkut, başarıyı bisiklette ödüllendirecek


  Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile TEMA Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen 'SU' temalı eğitim programı düzenlendi. İlkokul, Ortaokul ve Liselerde düzenlenecek eğitim programıyla su kaynakları, suların kullanımı, kişisel su kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar ve suyun insan yaşamındaki önemi anlatılacak. Programa katılan Ali Korkut, birey

 • BÖLGE ŞAMPİYONUYUZ

  Tarih:08/03/2018 | Okunma:445

  Yakutiye, bölgenin şampiyonu

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi'nin spora verdiği destek, gençlerin önünü açmaya devam ediyor. Yakutiye Spor Kulübü Boks takımı bölgede düzenlenen okullar arası şampiyonada adeta madalyalara ambargo koydu. Altın madalyaları ile Kulüp Başkanı ve Yakutiye Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan'ı ziyaret eden sporcular, Türkiye şampiyonluğu için söz verdiler.

   


  Yakutiye Spor Kulübü Boks

 • FERHAT MERGANDAN GELENEKSEL GÜN HEDİYESİ

  Tarih:08/03/2018 | Okunma:445

  Ferhat Mergan'dan geleneksel gün hediyesi

  Belediye Başkan Vekilimiz Ferhat Mergan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadın Spor Merkezinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Mergan, merkezde spor etkinliklerine katılan kadınlara karanfil verdi. Eski geleneklerde yer alan, kadınlara verilecek en güzel hediyeler arasında gösterilen ayna hediyesi geleneğini canlandıran Mergan, birde özel yapım cep aynası hediye etti.

   


  Yakutiye Belediye Başkan Vekili Ferhat Mergan, Yakutiye Belediyesi Ka

 • 8 MARTA ÖZEL PROGRAM

  Tarih:07/03/2018 | Okunma:372

  Yakutiye'den Kadınlar için özel program


  Ali Korkut, "Kadın milletin değerleriyle yükselir"


  Başkan Ali Korkut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Dadaşköy mahallesinde faaliyet yürüten Belediye Sosyal Merkez'de el sanatları ve beceri kurslarına katılan 40 kadına çiçek verip, kadınlar gününü kutladı. Ali Korkut, öncelikle ev hanımları ve genç kızların eğitimine önem verdiklerini belirterek, "Bizim dinimiz hi&cce

 • TÜMSİAD BULUŞMASI

  Tarih:28/02/2018 | Okunma:288

  Korkut, TÜMSİAD'a üyelerine anlattı


  Başkan Ali Korkut, TÜMSİAD başkan ve yönetimine çalışmalarını anlattı. 9 yıl süren belediye bakanlığı döneminde yaptığı hizmetlerini toplumun çeşitli kesimlerine yaptığı sunumlarla anlatmayı sürdürüyor. Başkanlığını Cafer Burucu'nun yaptığı Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu için de bir sunum yapan Ali Korkut, hizmetlerini görsel sunum eşliğinde anlattı. 

   

  <
 • 9 YILDA 90 YILLIK İŞ YAPTIK

  Tarih:21/02/2018 | Okunma:318

  Ali Korkut, İmamlara anlattı "9 yılda 90 yıllık iş yaptık"


  Başkan  Ali Korkut, belediyeden hizmet alan toplum katmanlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Yakutiye ilçesinde görev yapan İmamlar ile kahvaltısında bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Korkut,  9 yıllık hizmet süresini değerlendirdi. Yakutiye Belediyesinin, Maliye ve SSK borçlarını temizlediğini anlatan Korkut, 600 dönüm alanda kentsel dönüşüm projeleri, tarihi eserlerin çevresinin açılması v

 • SABANCI İLKOKULU MİSAFİRİMİZDİ

  Tarih:20/02/2018 | Okunma:281

  İlkokul öğrencileri belediyeciliği başkandan öğrendiler


  Ali Korkut'tan e dönüşüm projesi için destek istediler


  Başkan Ali Korkut, eğitim programı çerçevesinde Sabancı İlkokulu 4 C sınıfı öğrencilerine belediyeciliği anlattı. E-atık, evsel atık dışındaki çöplerin geri dönüşüm için neler yapılabileceğini soran öğrenciler, ayrıca bahar aylarında Başkan Korkut ile birlikte fidan dikmek için söz aldılar.

 • MUHTARLARIMIZ MEMNUN

  Tarih:19/02/2018 | Okunma:742

  Muhtarlar, Yakutiye Belediyesinden memnun


  Ali Korkut’a memnuniyet plaketi verdiler

   

  Başkan Ali Korkut, 36 köy ve 8 merkez mahalle muhtarıyla kahvaltıda buluştu. Köy ve merkez mahalle muhtarlarına hizmetleriyle ilgili sunum yapan Ali Korkut’a Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fahri Eğiloğlu, mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı plaket verdiler. Sunumda, Hacıcuma kentsel dönüşüm projesiyle planlanan Erzurum’un mahalle kültürünü yaşatacak ola

 • YAKUTİYE TÜRKİYE İKİNCİSİ

  Tarih:16/02/2018 | Okunma:409

  Yakutiye gençlerde Türkiye ikincisi


  Belediyemiz sporcusu Serkan Ergünağa gençlerde Türikiye ikincisi oldu. 29 Ocak - 5 Şubat 2018 tarihleri arasında   Niğde'de düzenlenen Türkiye Ferdi Gençler Şampiyonasında 64 kiloda mücadele eden Serkan Ergünağa Türkiye 2'si oldu. Madalyasını Kulüp Başkanı Ferhat Mergan'a geziren genç boksör, şampiyonluk sözü verdi.

   


  Yakutiye Belediyesi Spor Kulübü borksta Türki

 • AFRİNE SELAM

  Tarih:15/02/2018 | Okunma:345

  Ali Korkut, 14 Şubat nikahında "En sevgili vatandır, unutmayın"


  Damat ve gelinden Afrin selamı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün son nikahını kıydı. Çiftlere, "En sevgili vatandır, bunu hiç unutmayın" diyen Korkut, "Bugünün evlilik gününüz olması için özel çaba harcamışsınız, bu görülüyor. Benim sözümü de unutmayın. En büyük sevgili vatandır. Rabbim kurac

 • EĞİTİME DESTEK

  Tarih:14/02/2018 | Okunma:171

  Yakutiye'den eğitime destek

  Yakutiye İlçe Belediyesi, öğrenci ve okullara hikaye kitapları hediye etti. Belediye Başkanı Ali Korkut, ilkokul ve ortaokullara verdiği eğitim desteğini hikaye kitaplarıyla sürdürdü. Bazı okulların okul kütüphanesine, ilkokullarda ise öğrencilere hikaye kitapları dağıttı.

   

   

  Yakutiye Belediyesi, eğitime destek olma faaliyetlerini sürdürüyor. Okul kütüphanelerine çeşitli roman ve hikaye kitapları hediye eden

 • BERBERLER VE KUAFÖRLERLE KAHVALTILI SOHBET

  Tarih:12/02/2018 | Okunma:355

  Başkan berberlerle bir araya geldi


  Belediye Başkanımız Ali Korkut, Berberler ve Kuaförler Odası üyeleriyle pazar kahvaltısında bir araya geldi. Belediye çalışmaları hakkında görsel sunum yapan Ali Korkut, Oda Başkanı Mustafa Naci Çetin ve 100 civarında berber ve kuaför esnafına tamamlanan, devam eden projeler, kentsel dönüşüm çalışmaları ve tarihi eserlerin çevrelerinin açılması ile ilgili çalışmalarını görsel sunum eşliğinde anlattı.  

 • KURSUMUZU TAMAMLADILAR

  Tarih:09/02/2018 | Okunma:295

  Yakutiye. Meslek Edindirme Kursuyla öğrenirken kazandırıyor


  Beyaz işi kursunu bitirip sertifika aldılar


  Yakutiye İlçe Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursu, geleneksel el sanatlarının yaşatılması içtin kurslarıyla önemli bir işlev görüyor. Ev hanımı ve genç kızlar, Yakutiye'nin kurslarında hem meslek öğreniyor, aynı zamanda ev ekonomisine katkı sağlıyor. İş Kur ile birlikte düzenlenen beyaz iş kursuna katılan 30 ev hanımı ve genç kız kurtlarını tamam

 • KAMU BORCUMUZ YOK

  Tarih:30/01/2018 | Okunma:363

  KURULDUĞU GÜNDEN SONRA BİRİKEN KAMU BORCUNU ÖDEDİ


  Ali Korkut, Yakutiye'nin tarihine geçti


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyenin kuruluşundan sonra sürekli biriken ve 148 milyon liraya yaklaşan SSK ve Maliye borçlarını ödeyerek  belediyenin tarihine geçti. Türkiye'de belediyeler arasında en borçlu 6. belediye sıralamasına giren Yakutiye, devlete borcunu sıfırlayan ilk belediye oldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Belediyesi'nin top

 • İLÇE TEŞKİLATI MİSAFİRİMİZDİ

  Tarih:23/01/2018 | Okunma:518

  Ak Parti Yakutiye İlçe, Korkut'u ziyaret etti


  Ak Parti Erzurum Yakutiye İlçe teşkilatı, Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret etti. Seçim sonrası iadei ziyaretlerde bulunduklarını belirten Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, yeni seçilen yönetimiyle birlikte Başkan Ali Korkut'a iadei ziyarette bulunduklarını belirterek "Çok yakın çalışma imkanı bulduğumuz, hizmetleriyle bizleri gururlandıran belediye başkanımızın çayını içmeye, seçim sürecinde

 • AK GENÇLİĞE SUNUM

  Tarih:15/01/2018 | Okunma:999

  Ali Korkut'tan Ak Gençliğe hizmet sunumu


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Ak Parti Yakutiye İlçe Gençlik Kollarına yaptığı hizmetler ve devam eden projeleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen sunumda 9 yıllık geniş bir hizmet yelpazesi yer alırken, Başkan Korkut'un özellikli projeleri üzerinde durularak anlatıldı. Ak Parti Yakutiye Gençlik Kolları Başkanı Mesut Abuşoğlu, yapılan sunum ve hizmetlerden dolayı Ali Korkut

 • KAR ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Tarih:04/01/2018 | Okunma:314

  Yakutiye'de kar çalışması

  Belediyemiz merkez mahallelerden başlayarak kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çırçır mahallesi Araplardüzü caddesinde yapılan kar çalışmaları TRT kameralarına da yansıdı. Gündüz ve gece vardiyalı olarak süren çalışmalarda toplanan karlar kamyonlarla şehir dışına taşınıyor. Çalışmaları izleyen Ali Korkut, çalışmaları TRT ekranına değerlendirdi.

   


  Yakutiye Belediyesi

 • BAŞKAN KORKUT ÇOCUKLARIN GÖNLÜNDE

  Tarih:02/01/2018 | Okunma:663

  Anaokulu çocukları Korkut'u yılın başkanı seçti


  Yakutiye İlçesinde eğitim hizmeti veren Gülen Yüzler Anaokul ve Kreşi çocukları park bahçe ve yeşil alan çalışmalarından dolayı Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u yılın başkanı ilan ettiler. Kağıt bardaktan yapılmış 1 numara kupası ve fıstık kabuklarından öğretmenlerinin yardımıyla yaptıkları Yakutiye amblemini Ali Korkut'a veren çocuklar "yeşilin korunmasını istediler". Ali Korkut, gelecek ne

 • EN GÜZEL İKRAM

  Tarih:29/12/2017 | Okunma:668

  Ali Korkut, Engelsiz Yaşam Merkezini gezdi -  Engelli kızların ikramlarının tadına baktı

   

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, beraberinde Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi yöneticileriyle birlikte Yakutiye Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti. SODES Projesi kapsamında yaşama hazırlanmak amacıyla düzenlenen eğitim programına katılan 15 genç kızın kurslarda kazandıkları becerileri yerinde gören Korkut, engelsiz bir yaşam için toplumun her kesimine büyük gö

 • MİLLETVEKİLİ AYDINDAN ZİYARET

  Tarih:26/12/2017 | Okunma:319

  MHP Milletvekili Kamil Aydın'dan Korkut'a ziyaret


  MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, İl Başkanı Naim Karataş ile birlikte Yakutiye İlçe Belediye Başkanımız Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Erzurum ile ilgili çalışmaları yakından izlediğini belirten MHP Milletvekili Aydın, Erzurum hassasiyeti ile belediye çalışmalarını da takip ettiğini belirterek "Ali beyin çalışmaları şehir adına memnuniyet verici. " dedi.

   


  MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, İ

 • BAŞKAN ÇOCUK EVLERİNDEYDİ

  Tarih:21/12/2017 | Okunma:359

  Ali Korkut, devlet korumasındaki çocuk evlerini ziyaret etti

   

  Belediye Başkanımız Ali Korkut, Nenehatun Çocuk Evleri Sitesini ziyaret etti. 0 -18 yaş aralığındaki Devlet korumasında bulunan çocuklarla vakit geçiren Başkan Korkut, Ak Parti iktidarıyla çocuk bakım evlerinin de yüzünün değiştiğini söyledi. Ali Korkut, "Çocuklar çok rahat ve müreffeh bir yaşama kavuşmuşlar. Özellikli evler, mutfak, tuvalet ve çalışma odaları mevcut" dedi. 

 • HAYALLERE DOKUNA BİLMEK

  Tarih:20/12/2017 | Okunma:289

  Ali Korkut, Bahri'yi hayaline kavuşturdu


  Belediye Başkanı Ali Korkut, Recep Birsin Özen Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademede eğitim gören Bahri Demircioğlu'nun hayallerini süsleyen bisiklete kavuşturdu. Engelliler haftasında karşılaştığı Bahri Demircioğlu'nun el becerisi ve yeteneklerinden etkilenen Ali Korkut, "Bahri, oldukça kabiliyetli, eğitimle kendini geliştirebilen bir kardeşimiz. Bisiklet istemişti, hediyesini alarak kendisine teslim ettim. Söz verdi, havalar ısınında bisikletini kull

 • ERZURUM ADINA GURUR DUYDUK

  Tarih:19/12/2017 | Okunma:561

  Ali Korkut'tan GEBİP'li akademisyene teşekkür


  Başkan Ali Korkut, her yıl düzenlenen ve çeşitli alanlarda önemli çalışmalar imza atan yılın başarılı bilim insanlarına verilen TUBA ödüllerinden birini Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP Ödülüne layık görülen  Atatürk Üniversitesi’nden Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan'ı kutladı. Yurtc

 • MÜSİAD İÇİN SUNUM

  Tarih:18/12/2017 | Okunma:414

  Başkandan  MÜSİAD için sunum yaptı


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, kahvaltıya davetli olduğu MÜSİAD Erzurum Şubesinde çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. 2009 yılından bu güne yaptığı hizmetleri anlatan Ali Korkut, belediyeciliğin özünün doğru olmak ve şehrin önceliklerini belirleyerek adım atmak olduğunu söyledi. Kentsel dönüşüm projelerinden sosyal belediyeciğe geniş bir yelpaze çizen Korkut,  Erzurum'un merkezinin dönüş

 • AK PARTİ GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI MYK ÜYELERİNDEN ZİYARET

  Tarih:12/12/2017 | Okunma:371

  Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi M.Belma Erdoğan, MKYK üyesi Canan Baran İzgi, yerel yönetimler seçimlerine hazırlık olarak çalışma yapmak üzere geldikleri Erzurum'da Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Görev ve yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi aktaran Genel Başkan Yardımcısı  Belma Erdoğan,  Ak Parti Erzurum Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kollarının çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı Ali Korkut'a teşekkür etti. 

 • ONLARA ZAMAN AYIRMALIYIZ

  Tarih:07/12/2017 | Okunma:367

  Ali Korkut, Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret etti


  "Engelliler ile vakit geçirdi"

   


  Başkan Ali Korkut, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Merkezi yöneticileri ile birlikte Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti. Özel Uygulama Merkezinde eğitim gören 47 engelli öğrenciyle vakit geçiren Başkan Korkut, insanları zaman zaman bu merkezlere giderek hayat dolu bu çocuklarla zaman geçirilmesi çağrısı yaptı. Ali Korkut, en &

 • TÜRK KADINI ÖNCÜ OLMALIDIR

  Tarih:05/12/2017 | Okunma:505

  Ali Korkut, "Türk kadını öncü olmalıdır"

   

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin önemli olduğunu belirterek "Kadınlar toplumda öncü rol üstleniyor ve toplum yaşamında öne çıkabiliyorsa, bu gelişmişlik ve kalkınmışlığın göstergesidir" dedi. Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yürütme kurulu üyesi ve ATAKSAM eski müd&

 • ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

  Tarih:24/11/2017 | Okunma:388

  Ali Korkut, öğretmenler gününü okulda kutladı


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı ALi Korkut, Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın ile birlikte öğretmenler günü nedeniyle Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMPO) ve Abdurrahim Şerif Beygu okullarını ziyaret ederek öğretmenlerin gününü kutladı. Öğretmenlere çiçek veren Ali Korkut, GAMPO'dan da bir plaket aldı.

   

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile Ak Parti Yakutiye İl&

 • 120 BİN METREKARE VE 6 MAHALLE

  Tarih:21/11/2017 | Okunma:882

  120 bin metrekare, 6 mahalle, "En büyük kentsel dönüşüm"   Ali Korkut "Dile kolay"


  Yakutiye İlçe Belediyesi, en büyük kentsel dönüşümü Hacıcuma projesi ile yapıyor. 120 bin metrekare alan ve 6 mahalleyi içeren kentsel dönüşüm projesi için belediye başkanı Ali Korkut  Erzurum'un merkezini yeniden tanımlayacağını söylüyor.  Başkan Ali Korkut, Hacıcuma, Taş Mescit, Dervişağa, Kadana, Narmanlı ve Aşağı Hab

 • KÖYLERİMİZE ASFALT

  Tarih:13/11/2017 | Okunma:549

  Ali Korkut, "Asfaltı gören köylünün yüzü gülüyor"


  Yakutiye, köylerde çalışıyor


  Belediyemize bağlı köy/mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Kırkgöze mahallesinde taş kaplama çalışmasını inceleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, "Yaşamlarının bir parçası olan çamur ve tozdan onları kurtarıyoruz. Çok da güzel yapıyoruz. Dualarını alıyoruz, sevinçlerini paylaşıyoruz" dedi.

 • SON YIKIMDA YAPILDI

  Tarih:09/11/2017 | Okunma:502

  Üç Kümbetler'de son yıkım


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen Üç Kümbetler proje alanı içerisinde son bina da yıkıldı. Hukuk süreciyle ilgili olarak kalan son binanın yıkıldığını belirten Ali Korkut, "Üç Kümbetler bir süredir şantiye görünümündedir. Proje yürüyor. Gerekçeli kararı beklenen binamız vardı onu da yıktık, kurtulduk" dedi.

   


  Yakutiye Belediye Başkanı

 • İKİ KÖY YOLUNA DAHA ASFALT

  Tarih:06/11/2017 | Okunma:474

  Yakutiye, kardan önce iki köyü asfaltla buluşturmak istiyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi Soğukçermik ve Güzelova köy/mahallelerine kar yağışından önce asfalt atmak için çalışıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, çalışmaları incelerken, bütün ekiplerin iki köye yoğunlaştığını söyledi. Korkut, "Kar yağışı başlamadan önce iki köyümüzde çalışmaları tamamlamak istiyoruz" dedi.

   


  Yakutiye Belediye

 • AĞRI VALİMİZİN ZİYARETİ

  Tarih:01/11/2017 | Okunma:431

  Ağrı Valisi Süleyman Elban'dan, Korkut'u ziyaret  

   

  Ağrı Valisi ve Ağrı Belediyesi Kayyum görevini yürüten Süleyman Elban, beraberinde İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Jandarma Alay Komutanı Gökan Şahin ile birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret etti. Vali Elban, iadeyi ziyaret yaptıklarını belirtti. 

   

  Ağrı Valisi Süleyman Elban, İl Emniyet Müdürü ve Jandarma Alay Komutanıyla birlikte Yakutiye Belediye Ba

 • ÜÇ KÜMBETLERDE MÜZE ALANI

  Tarih:31/10/2017 | Okunma:519

  Yakutiye İlçe Belediyesi, Üç Kümbetler Proje alanı içerisinde yer alan Valihafızpaşa İlkokul binasının yıkımını gerçekleştiriyor. İlkokul, Recep Akdağ caddesine bakan cephede yeni bina yapılarak muhaza edilecek. İlkokul binası yerine ise Müze kurulacak. Belediye Başkanı Ali Korkut, projede adım adım ilerleme sağlandığını belirterek "Erzurum'un tarihi adasının inşası devam ediyor. Alanda yer alan ilkokul binasını yıkıyoruz. Müze binası bu alana yapılacak" dedi. 

   

 • KONTEYNIRLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

  Tarih:25/10/2017 | Okunma:213

  Belediyemiz Çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, kentteki tüm çöp konteynırlarını yıkayarak, dezenfekte ediyor. Temiz bir Yakutiye için temizlik çalışmalarına ara vermeden devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için düzenli çalışmaları kapsamında çöp konteynırlarını yıkama aracı ile yıkayarak, yerlerine bırakıyor.

   

 • KIRMACIYA YOL ÇALIŞMASI

  Tarih:24/10/2017 | Okunma:310

  Yakutiye, kamulaştırma yaparak yol açtı

   


  Belediyemiz, Kırmacı semtinde yapılaşma ortasında kalan binaları kamulaştırdı. Kamulaştırılan binalar yıkılarak yol genişletilirken, yeşil alan oluşumu için de alan açıldı. 7 binanın kamulaştırılması için  2,1 milyon lira kamulaştırma bedeli ödendi. Ali Korkut, kamulaştırma ile binalar arasındaki kirli görüntünün ortadan kaldırıldığını, açılan alanın yol genişlemesi ve yeşil alan olarak değerlendirilece

 • OKUL BAHÇELERİNE TEMİZLİK

  Tarih:16/10/2017 | Okunma:369

  Ali Korkut, "Eğitime katkı, geleceğe yatırım" 


  Belediyemiz ilçe sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların bahçeleri için özel temizlik programı uyguluyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, milli eğitimden gelen her talebi dikkate aldıklarını belirterek "Eğitim yuvalarımız bizim için önemli. Okullarımızın ihtiyaçlarına hayır demiyoruz. Çocuklarımızın oynadığı okul bahçeleri temiz olmalı. Ekiplerimiz okul bahçelerin

 • BAŞKANDAN HİZMET SUNUMU

  Tarih:12/10/2017 | Okunma:326

  Ali Korkut'tan, Ak Partiye hizmet turu


  Belediye Başkanımız Ali Korkut, Ak Parti İl teşkilatına gerçekleştirdiği projeler, kentsel dönüşüm çalışmaları ve sosyal belediyecilik alanında yaptığı hizmetleri anlattı. Hizmetleri geniş bir yelpazede sunan Ali Korkut, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetiminden alkış aldı. Tarihi eselerin çevresinin açılması, kentsel dönüşüm çalışmaları, Üç Kümbetler projesi, parklar, bahçeler, spor alanları ve

 • ÜÇ KÜMBETLERDE ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ

  Tarih:09/10/2017 | Okunma:660

  Üç Kümbetler projesi alanı çok hareketli


  Belediyemiz tarafından yürütülen Üç Kümbetler Projesinde hummalı bir çalışma sürüyor. Tarihi Erzurum Konakları yapımı sürerken, proje alanıyla ilgili alt yapı çalışmaları da başka bir koldan yürüyor. Alanda incelemelerde bulunan Ali Korkut, süreci adım adım izlediğini belirtti. Projenin 2019 yılında yüzde 70-80 gerçekleşme oranına ulaşması hedefleniyor.

   


  Yaku

 • HER SOKAĞA ASFALT

  Tarih:04/10/2017 | Okunma:359

  Belediyemiz 2017 yazında 1,5 milyon ton asfalt attı

  "HER SOKAĞA ASFALT GÖTÜRMÜŞ"

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi, 2017 yılında ilçe merkezi ve köy/mahallelerde asfalt çalışmalarını yoğunlukla sürdürüyor. Devam eden asfalt çalışmaları 14 Mart 2017 tarihinde Alipaşa Mahallesi Evliya Çelebi caddesiyle başlatılmış. 26 Eylül 2017 tarihi belediyenin kayıtlarındaki asfalt çıkışı ile Yukarı Sanayi Mahallesi Cami bahçesi olarak g&oum

 • KÖY MAHALLELERE HİZMETE DEVAM

  Tarih:02/10/2017 | Okunma:554

  Ali Korkut, Köy/mahalleler hizmetten eksik kalmıyorlar


  Yakutiye İlçe Belediyesi, köy statüsünden mahalleye dönüşen bağlı 36 köy/mahallenin ortak hizmet alanlarında hizmetlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, köy / mahalleler için asfalt çalışması yaptıklarını belirterek "Yine ihtiyaç noktasında tuvalet, köy odası, gasilhane ve musalla taşına kadar yaptık yapıyoruz" dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe

 • GÜNEŞ ÜÇ KÜMBETLERDEN DOĞUYOR

  Tarih:27/09/2017 | Okunma:1053

  Belediye Başkanı Ali Korkut, "Bakarken geleceğin güzel Erzurum'unu görüyorum"


  Güneş Erzurum için Üç Kümbetler'de doğuyor

   


  Başkan  Ali Korkut, Üç Kümbetler de uygulamayı sürekli kontrol ederken, zaman içerisinde ilginç enstantaneler de ortaya çıkıyor. Projenin her adımını takip eden Ali Korkut, projenin ufkuna bakan görüntüsü için "Ufukta en büyüğü var. Projenin tam

 • HİLALKENTE YENİ PARKLAR

  Tarih:25/09/2017 | Okunma:243

  Hilalkent'in yeni parkları cıvıl cıvıl


  Yakutiye Belediyesi tarafından Hilalkent semti Lise arkası ve TOKİ konutları önünde yapılan iki ayrı park düzenlemeleri tamamlanarak çevre sakinlerinin hizmetine sunuldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, ailelerin rahat vakit geçireceği parklarda çocuklara yönelik aktiviteler ile fitnes aletlerinin yerleştirildiğini söyledi.


  Yakutiye Belediyesi, yeni yerleşim alanı olmasına karşen sosyal donatıları bulunmayan Hilalkent'i canlandırmak i&c

 • YAKUTİYE PARK VE YEŞİL ALAN ZENGİNİ

  Tarih:18/09/2017 | Okunma:364

  Başkan Korkut, Yakutiye'yi park ve yeşil alan zengini yapıyor


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, sosyal yaşamın parçası olan yeşil alan ve parklar için özel çaba harcıyor. Yapılaşmanın beton yığını olarak görüldüğü bir anlayıştan, yeşil ve güzel çevreye geçişin sağlandığını belirten Korkut, Gez semtinde yüksek katlı binalar arasında yer alan ve zamanla çöplüğe dönüşen 1000 metrekarelik boş alanı park ve yeşil alana &

 • MENFAATLERİ İÇİN MUKADDESATI KULLANIYORLAR

  Tarih:07/09/2017 | Okunma:444

  Ali Korkut, "Menfaatleri için mukaddesatı kullanıyorlar"


  Başkan Ali Korkut, kentsel dönüşüm ile gecekondulardan arındırılan Hasanibasri mahallesinde çağdaş yapılaşmaya açılan alanda yer alan "türbe" yıkılacak yalanlarıyla iftira kampanyası başlatıldığını söyledi. Korkut, "Maalesef kişisel menfaatleri tarafımızdan geri tepenler, türbe yıkıyor iftirasının arkasına sığınarak kampanya başlatıyor. Erzurum halkına bir daha bildiriyorum, mevcut türbe kalkm

 • DUMLU ASFALTLANIYOR

  Tarih:25/08/2017 | Okunma:445

  Dumlu Asfaltlanıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, yaz sezonunda asfaltsız sokak ve kaldırım kalmasın diye yoğun bir tempoyla çalışıyor. Köy/mahallelerde yürütülen çalışmalarla birlikte ilçe merkezi ve büyük mahallelerde asfalt çalışmalarından nasibini alıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, her sokaktaki asfalt ve kaldırım çalışmasını yerinde denetliyor. Ali Korkut, Dumlu'nun belediyeden mahalleye dönüştüğünü hatırlatarak, "Hizmetlerimiz ile

 • UZANAN EL KARŞILIK GÖRÜYOR

  Tarih:24/08/2017 | Okunma:489

  Yakutiye, Tutak kardeşliği halkın yüzünü güldürmüş -  Uzanan el karşılık görüyor

   


  Yakutiye İlçe Belediyesi ile Ağrı'nın Tutak ilçe Belediyesi, sine kayyum atanmasının ardından Yakutiye İlçe belediyesi 2017’nin başında kardeş belediye oldular. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Tutak Kaymakamı ve Kayyum Erkan İsa Erat, el birliği, iş birliğini devam ettirirken, gelen hizmet Tutaklının yüzünü güldürdü. Tutak’a t

 • HİLALKENTE YENİ PARKLAR

  Tarih:23/08/2017 | Okunma:750

  Ali Korkut, "Erzurum'a bozkır değil, yeşil görüntüsü yakışır"


  Başkan Ali Korkut, Hilalkent semtinde yapımı süren iki ayrı parkta incelemeler yaptı. Erzurum'un yeşil ve ağaç ile daha güzel görüneceğini belirten Korkut, "Erzurum'a bozkır görüntüsü yakışmıyor. Yeşil ve ağaç şehirler için en güzel süstür. Hilalkent semtine bu amaçla 2 park yapıyoruz" dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Kork

 • GEZ MAHALLESİNE YENİ PARK

  Tarih:21/08/2017 | Okunma:443

  Başkanımız Ali Korkut, Gez semtinde kamulaştırma yapıp park yapıyor.


  Başkan Ali Korkut, Gez semtinde yüksek binaların arasında yer alan bir arsayı kamulaştırma yaparak parka dönüştürüyor. Yıllardır çöp ve atık alanı olarak kullanıldığı için çevre sakinlerini rahatsız eden 1500 metrekare arsa çöpten ve atıklardan arındırılarak yeşil bir dinlenme alanına dönüştürülecek. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Gez semtinde binal

 • KÖY MUHTARLARINDAN TEŞEKKÜR

  Tarih:17/08/2017 | Okunma:1029

  Köy Mahalle muhtarlarından Korkut'a teşekkür

   

  Başkanı Ali Korkut, köy/mahallelerde yaptığı çalışmaların karşılığını köy halkının dileklerini yansıtan plaket ile gördü. Ali Korkut'u makamında ziyaret eden Günpınar köyü muhtarı Fettah Topaloğlu, Kırmızıtaş muhtarı Halit Polat, Muratgeldi Cafer Kurt, Yeşildere köyü Suat Turgun, Şenyurt köyü Fahri Egiloğlu, köylerine yapılan hizmetlerine karşılık köy halkının teşekkürlerini aktarm

 • TARİH ORTAYA ÇIKTI

  Tarih:16/08/2017 | Okunma:475

  Üç Kümbetler'in hazinelerini ortaya çıkarıyorlar

  "Erzurum'a güneş Üç Kümbetler'den doğacak" 

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan, Üç Kümbetler'in Erzurum için hazine değerinde olduğunu vurguladılar. Bölgede 26 adet çok değerli tarihi ve sivil mimari eser yer alıyor. İlhanlı, Selçuklu ve Osmanlı döneminden izler taşıyan Üç Kümbetler Proje alanında Erz

 • YENİ MEYDAN IŞIL IŞIL

  Tarih:08/08/2017 | Okunma:472

  Muratpaşa Kent Meydanını hiç böyle gördünüz mü?


  "Yeni meydan ışıl ışıl yanıyor"


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından 7,5 milyon lira harcanarak yapılan Muratpaşa Kent Meydanı, ışıklandırmasının tamamlanmasının ardından ışıl ışıl yanmaya başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kent meydanı için 23 bina ve dükkanın kamulaştırıldığını hatırlatarak "Kamulaştırma için 5 milyon lira, çevre ve peyzaj düzenlemesi için 2,5

 • BİR RÜYA GERÇEK OLUYOR

  Tarih:02/08/2017 | Okunma:615

  ÜÇ KÜMBETLER, 800 YIL ÖTESİNDEN ERZURUM İÇİN YENİDEN DOĞUYOR


  Ali Korkut, "Türkiye'de böylesine büyük bir hazine yok"


  Başkan Ali Korkut'un 'rüya' projesi Üç Kümbetler, adeta Erzurum için yeniden doğuşu simgeliyor. Gazetecilere proje alanını gezdirerek süreci anlatan Ali Korkut, 2018 yılı itibariyle projede gerçekleşme oranının yüzde 70'i bulacağını söyledi. Korkut, yöresel yiyecek ve el sanatl

 • KENT MEYDANIMIZA TAM NOT

  Tarih:02/08/2017 | Okunma:547

  Muratpaşa Kent Meydanı, medya temsilcilerinden tam not aldı


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut'un Erzurum'a kazandırdığı ikinci kent meydanı, Erzurum'da görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcilerinden tam not aldı. Belediye Başkanı Ali Korkut ile birlikte alanı gezen gazeteciler, ucube halinde olan bir alanın değişiminin taktirlik olduğunu söylediler.


  Yakutiye Belediyesi tarafından 4,5 milyon lira kamulaştırma bedeli ödendikten sonra ,5 milyon lira çevre düzenlemesi ve p

 • HİLALKENTTE ÇALIŞMALARA DEVAM

  Tarih:31/07/2017 | Okunma:456

  Yakutiye, açtığı yeni yolları asfaltladı

   

  Hilalkent, köşe bucak asfaltlanıyor

  Yakutiye İlçe Belediyesi, Hilalkent semtinde yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, semtte 12 bin metre kaldırım ve bordür çalışması yaparken, 7,5 km. uzunluğunda asfalt yol yaptı. Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılaşmayla birlikte ortaya çıkan ihtiyaca cevap verdiklerini belirtti. Hilalkent Lisesi arkası ve TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede yeni açılan

 • YAKUTİYESPORDA TOPLU İMZA

  Tarih:27/07/2017 | Okunma:688

  Ferhat Mergan, "Erzurum'un gençlerine kapı açıyoruz"
  Yakutiyespor, BAL Ligi için toplu imza attı


  Yakutiyespor Kulübü, BAL ligi için hazırlıklarını sürdürüyor. Lig için kadro oluşturan Yakutiyespor, amatörden gelen futbolcularına TEDAŞ 12 Martspor ile Artvin Spor'dan takviye yaptı. Toplu imza töreni düzenleyen Yakutiyespor Başkanı Ferhat Mergan, "Erzurum gençliğinin önünü açmak, başarının gelebileceğini gösterme

 • ERZURUMUN GELİŞMESİNDEN RAHATSIZLAR

  Tarih:24/07/2017 | Okunma:668

  Ali Korkut, "Olmayan türbe üstünden haysiyet cellatlığı yapılıyor"


  "Erzurum'un gelişimi niye rahatsız ediyor"


  Başkan Korkut, kentsel dönüşüm çalışmaları yapılarak, 2014 yılında ihale ile satışı gerçekleşen Hasanibasri semtiyle ilgili siyaset cambazlığına soyunan kesimlerin, insafsızca haysiyet cellatlığı yaptıklarını söyledi. Ali Korkut, "Erzurum halkı ve siyaset camiası kimin kim olduğunu bilmektedir. İftirayla, yalanla yola ç

 • 23 TEMMUZ BAĞIMSIZLIKTIR

  Tarih:21/07/2017 | Okunma:381

  Ali Korkut, "Erzurum Kongre kararlarını Almanlara bir daha okutmalıyız"


  Başkan Ali Korkut, 23 Temmuz Erzurum Kongresinin yıl dönümü nedeniyle anlamlı bir mesaj yayınladı. Dün yaşananların bugün tekrarlanmaya çalışıldığını anımsatan Korkut, "Emperyal güçler şunu iyi bilsinler, 100 yıl önce kırdığımız zilleti bugün yeniden giyecek değiliz. Erzurum Kongresi kararlarına baksınlar anlarlar" dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, yurdun d&o

 • GÜLÜMSETEN BAŞKAN

  Tarih:20/07/2017 | Okunma:437

  Ali Korkut, yoksul ailelere Hızır gibi yetişiyor


  "Gülümseten Başkan"


  Başkan Ali Korkut, anayasa değişikliği çalışmaları sırasında ev ev dolaştığı ilçe merkezinde, çok yoksul evlerin acil ihtiyaç duyulan eşyalarını alarak çok sayıda insanı gülümsetti.  Ali Korkut, evlerinin acil eşyası karşılanan evleri ziyaret ederken bol bol dua aldı. 'İnsanların yüzlerini gülümsetebilmek çok önemli' diyen Başkan Korkut, ihti

 • KARAGÖBEK MAHALLESİNDEN TEŞEKKÜR

  Tarih:19/07/2017 | Okunma:553

  Köylüler teşekkür için, Korkut'a plaket verdiler


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, köy/mahalleler için yaptığı hizmetlerin karşılığını gönülden sevgi ve plaket ile görüyor. Karagöbek köyü muhtarı Mehmet Yavuz, azalar ile birlikte teşekkür için plaket yaptırım Başkan Korkut'a verdiler. Muhtar Erdal Kara, "Köylünün derdinden, halinden anlayan, hizmeti esirgemeyen Başkanımız Ali Korkut'a minnettarız" dedi.

  <
 • BAŞKANA PLAKET

  Tarih:12/07/2017 | Okunma:275

  Başkan Korkut'a Berlin teşkilatından plaket

   

  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut'a, Ak Parti Berlin Seçim Koordinasyonu tarafından plaket verildi.  Ak Pati Berlin Seçim Koordinasyon Merkezi koordinatörü İsmail Pala, her yıl geldiği Erzurum'da karşılaştığı güzel projeler için teşekkür ederken "Başkanımızın yaptığı çalışmalara teşekkür etmek istedim" dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un yaptığı projeler ve

 • SANAYİ MAHALLESİNE 6 BİN TON ASFALT

  Tarih:29/06/2017 | Okunma:358

  Yakutiye’den Yukarı Sanayi Mahallesi’ne 6 Bin ton Asfalt


  Yakutiye Belediyesi, şehrin çeşitli cadde ve sokaklarında asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Asfalt çalışmalarının önemine değinen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut “şuan ekiplerimiz Yukarı Sanayi Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemiz ihtiyaç olan her yere anında hizmet götürmeye devam edecektir” dedi. 


  Mevcut yollarda kış aylarında meydana gele

 • İKİNCİ KENT MEYDANIMIZ MURATPAŞA

  Tarih:23/06/2017 | Okunma:561

  Ali Korkut, Muratpaşa Kent Meydanını için acele ediyor

  Başkan Ali Korkut, Yakutiye Kent Meydanı'nın ardından Erzurum'a ikinci kent meydanına kavuşturmak için gün sayıyor. Bunun için sıklıkla çalışmaları denetleyen Korkut, "Bayram sonrasında tamamlamış olarak halkımızın hizmetine sunmak istiyorum. Acele ederken, eksik kalmasın diye titizleniyoruz" dedi.


  Erzurum'a ilk kent meydanını 2011 yılında Yakutiye Kent Meydanı ile kazandıran Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut,

 • AB PROJEMİZE TAM NOT

  Tarih:20/06/2017 | Okunma:588

  Yakutiye'nin projelerine AB temsilcisinden tam not


  Ali Korkut, Erzurum'un ehramını AB temsilcisine hediye etti


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, yürütülen projelerin işleyişini izlemek için gelen AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Müsteşarı François Begeot'e Erzurum'un önemli ihraç ürünü arasına girmeye aday nakış işlenmiş yöresel ehram ile yine el emeği kanaviçe masa örtüsü hediye etti. AB Te

 • ŞÜKRÜPAŞAYA ASFALT

  Tarih:16/06/2017 | Okunma:419

  Şükrüpaşa'nın her yanı asfaltlanıyor


  Yakutiye Belediyesi, Şükrüpaşa semtinde asfaltlama çalışmasına devam ediyor. Alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan çok sayıda sokak ile yapılaşması tamamlanan sokaklarda  asfaltlama çalışması yapılıyor. Şehir merkezinde karo kaldırıma son verdiklerini belirten Ali Korkut, "Asfalt çalışmasıyla birlikte kaldırımları da yeniliyoruz. Güzel görünüm ortaya çıkıyor" dedi.


  Yakutiye Bel

 • YAKUTİYESPOR BÜYÜK BAŞARISI

  Tarih:14/06/2017 | Okunma:706

  "Yakutiyespor, 'Gençliğin Spor Okulu" -  Erzurum'un yenilmezleri   


  Futbolun fabrikasından Kasımpaşa'ya transfer


  Erzurum'da sporun geleceğine yatırım yapan, futbol kültürüyle bir ekole dönüşen Yakutiyespor, çocuk ve gençlerin de futbolda gelecek umudu oluyor. 2016 - 2017 futbol sezonunda U 14, U 15, U 16, U17 gruplarında namaglup şampiyon olan Yakutiyespor, bir büyük transfere de imza attı. U 14 takımında forma giyen genç yetenek Al

 • BAŞKAN RADYO RİTİME KONUK

  Tarih:11/06/2017 | Okunma:750

  Ali Korkut, Radyo Ritm’e konuk oldu -  “Kentsel dönüşüm bizimle başladı”


  Başkanı Ali Korkut, Radyo Ritm’de Erzurum Ajans’ın konuğu oldu. Mesut Gülrenk, Orhan Bozkurt ve Mehmet Şener’in sorularını cevaplayan Ali Korkut, şehir merkezinin 30 yıl öncesinde gecekondulaşmaya başladığını belirterek “O gün önlem alınabilseymiş, bugün mahalleler ve kültürü ayakta kalabilirdi. Kentsel dönüşüm yaptığımız alanlarda hiç Erzuru

 • EĞİTİME ASFALT DESTEĞİ

  Tarih:06/06/2017 | Okunma:375

  Yakutiye'den eğitime asfalt desteği

  Yakutiye İlçe Belediyesi, yol ve asfalt çalışmalarını sokak ve caddelerle sınırlamıyor. Şükrüpaşa semtinde Şükrüpaşa ilkokulu bahçesini asfaltlayan Yakutiye Belediyesi, okul çevresinde kaldırım düzenlemesi de gerçekleştirdi. Ali Korkut, bunun eğitim hizmeti olduğunu belirtiyor.

  Yakutiye Belediyesi, Şükrüpaşa semtinde yürüttüğü yol, kaldırım çalışmalarını sürdürürken, semtin ismini taş

 • RAMAZAN MESAİSİ

  Tarih:06/06/2017 | Okunma:425

  Yakutiye'nin ramazan mesaisi -  Şehrin dört bir yanında yol, kaldırım yapıyor


  Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, şehrin muhtelif sokak, semt, mahallelerinde yol, kaldırım çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, güzel bir görünüm için çalıştıklarını belirtti.


  Yakutiye Belediyesi, ilçe merkezi ve bağlı/mahalle köylerde yol, kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Ramazanda &ccedi

 • AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

  Tarih:26/05/2017 | Okunma:655


  Ali Korkut, öğrencilere kitap hediye etti


  Belediye Başkanımz Ali Korkut, oyun ve fiziki etkinlikler dersi kapsamında  çocuk oyunları yarışması düzenleyen Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunda yarışmaya katılanlara kitap hediye etti. Ağaç yaşken eğilir diyen Korkut, içerisinde hikaye kitabı, kalem, imsakiye dağıttı. Ali Korkut, 50. Yıl Ortaokulunda da öğrencilere kitap hediye etti.


  Başkan Korkut, özel bir etkinliklerine katıldığı Mareşal Fevzi Çakmak İl

 • ŞÜKRÜPAŞA ASFALTLANIYOR

  Tarih:25/05/2017 | Okunma:252

  Şükrüpaşa'yı asfaltla kaplıyor


  Belediyesimiz Şükrüpaşa semtinde kaldırım çalışmasının ardından, asfalt çalışmasına başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, her bir karış alanın asfaltlanacağını belirterek "Şükrüpaşa semtimizde kaldırım ve bordür çalışmamız tamamlanmak üzere, asfalt çalışmasına da başladık. Sokaklar pırıl pırıl olacak." dedi.


  Başkan Ali Korkut, Şükrüpaşa semtinde yürütülen yol ve kald

 • ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ

  Tarih:23/05/2017 | Okunma:181

  Başkan çocukların ilgi odağında

  Başkan Ali Korkut, yeni yapılan ve mevcut park, bahçe alanlarında incelemeler yaptı. Parklara dikilen ağaçlardan, oyun gruplarındaki eksikliğe kadar her noktayı ayrı ayrı inceleyen Ali Korkut, gittiği yerlerde çocukların yoğun ilgisinden kurtulamadı. Korkut, "Onlar bizim yarınlarımız, gittiğim yerde onları göremezsem eksiklik hissediyorum" diyor.

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, önceki yıllar tamamlanan, yeni yapılan park bahçe alanlarını

 • ASFALT TEŞEKKÜRÜ

  Tarih:17/05/2017 | Okunma:529

  Biri asfalta teşekkür etti, diğeri evinin önüne asfalt istedi


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen yol, kaldırım ve asfalt çalışmaları vatandaşın memnuniyetiyle karşılanıyor. Edipsomunoğlu semtinde yapılan asfalt çalışmalarını inceleyen Ali Korkut'a Nazife teyse teşekkür etti. Asiye teyze ise bahçesine asfalt istedi.


  Başkan Ali Korkut, asfalt ve kaldırım çalışmasının yürütüldüğü alanları sık sık kontrol ediyor

 • MURATPAŞA KENT MEYDANI

  Tarih:11/05/2017 | Okunma:494

  Ali Korkut'tan muhteşem bir imza daha atılıyor -  Muratpaşa, Kent Meydanıyla güzelleşiyor

   

  Başkan Ali Korkut, adeta Erzurum'un tarihi eserlerinin banisi oldu. Üç Kümbetler Projesi, Yakutiye Kent Meydanı, Boyahane Camii ve Hamamı çevresi, İstanbulkapı projelerinin ardından Muratpaşa Kent Meydanı projesiyle muhteşem tarihi güzellikleri gün yüzüne çıkartıyor. Hızlı bir şekilde tamamlanması için her gün çalışmaları izleyen Korkut, "Erzurum'u

 • SAHA ÇALIŞMLARIMIZ BAŞLADI

  Tarih:09/05/2017 | Okunma:10

  Ekip ruhu ile iş yapıyorlar -  Yakutiye belediyesi, sahada 


  Belediyemiz yol ve sosyal donatı olarak yetersiz olan Hilalkent semtine adeta hizmet çıkarması yapıyor. 2 bin metre uzunluğunda yeni yol açılırken, 4 adet park inşa etmek için çalışma yapılıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, ekibiyle birlikte alan üzerinde inceleme yaparken, projeler üzerinde rötuşlar gerçekleştiriyorlar.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 1995 sonrası yapılaşmaya açılan ve h

 • ŞÜKRÜPAŞAYA YENİ KALDIRIMLAR

  Tarih:08/05/2017 | Okunma:102

  Yakutiye Şükrüpaşa'da 10 bin metrekare kaldırım yapıyor


  Yakutiye Belediyesi Şükrüpaşa semtinde 10 bin metrekare kaldırım, 10 bin metre uzunluğunda bordür yapıyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, Şükrüpaşa semtinde yapılaşmanın sürdüğünü hatırlatarak "Kaldırım ve bordür çalışması yapıyoruz. Ardından asfalt çalışmamız olacak" dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Şükrüpaşa semtinde yol

 • ÇANAKKALE GEZİSİ TEŞEKKÜRÜ

  Tarih:08/05/2017 | Okunma:121

  Çanakkale gezisine için teşekkür ettiler


  Yakutiye Belediye Başkanı tarafından Çanakkale ve İstanbul gezisine gönderilen Dumlu Ortaokulu öğrenci ve yöneticileri, Başkan Korkut'a teşekkür ziyaretinde bulundular. Geziye katılan öğrenciler aralarında para toplayarak Ali Korkut'a çiçek aldılar. Öğrenciler adına çiçeği Ali Korkut'a Zehra, Sıla ve Oktay isimli öğrenciler verdiler.


  Başkan Ali Korkut, Çanakkale'de yaşanan desta

 • İŞTE YENİ KENT MEYDANIMIZ

  Tarih:08/05/2017 | Okunma:197

  Murat Paşa Kent Meydanı tamamlanıyor


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut'un Erzurum'a kazandırdığı ikinci kent meydanı tamamlanıyor. İçerisinde 3 tarihi eseri bulunduran Murat Paşa Kent Meydanı, yeni yüzüyle ortaya çıkmak için gün sayıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Ağustos - Eylül ayında meydanın açılışa hazır hale geleceğini belirtti.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un, Erzurum'a kazandırdığı ilk kent meydanı olan Yakutiye Kent M

 • HAK İŞ ERZURUMDA

  Tarih:08/05/2017 | Okunma:110

  Hak İş, 1 Mayıs için Erzurum'da


  Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendika üst düzey yönetimi 1 Mayıs İşçi bayramının geniş katılımlı kutlaması için Erzurum'a geldi. Bu bağlamda Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret eden Mahmut Arslan, 'solcu tekelinde' göründüğünü belirttiği 1 Mayıs'ın gerçekten hak ve adalet amaçlı, sorunların gündeme taşındığı bir gün olarak kutlanmasını istediklerini belirtti. Sendika

 • TUTAK KARDEŞ BELEDİYE

  Tarih:08/05/2017 | Okunma:370

  Yakutiye ve Tutak kardeş belediye oldular

  Yakutiye Belediyesi ile Ağrı Tutak Belediyeleri kardeş belediye oldular. Belediye Başkanı Ali Korkut, belediye meclisinde alınacak "kardeş belediye" kararı öncesi Tutak'a giderek belediye başkanlığına kayyum olarak atanan Kaymakam Erkan İsa Erat'ı ziyaret etti. Belediye çalışmalarıyla ilgili karşılıklı bilgilenmenin yapıldığı ziyaret sonrası açıklama yapan Ali Korkut, "Kaymakamımıza hayırlı olsun dileklerimizi iletmek, belediyecilik alanındaki işbirliği am

 • BAŞKANDAN TUTAK DEĞERLENDİRMESİ

  Tarih:09/03/2017 | Okunma:175

  Ali Korkut'tan Tutak belediyesi için değerlendirme; "Halktan oy, devletten para alıp kandile çalışmışlar"


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Ağrı Tutak ilçesi belediyesi ile kardeş belediye kararının oylandığı meclis toplantısında ilginç açıklamalar da bulundu.  Korkut, bir süre önce ziyaret ettiği Tutak Kaymakamı ve belediyeye kayyum olarak atanan Erkan İsa Erat'ın her anlamda destekleneceğini söyledi.


  Yakutiye Belediye Başkanı

 • EV HANIMLARINA REİS HEDİYESİ

  Tarih:07/03/2017 | Okunma:177

  Başkan Korkut'tan ev hanımlarına "REİS" hediyesi -  "8 Mart'a özel ev hanımlarını sinemaya götürdü"


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için organize ettirdiği etkinliklerden en renkli olanı, sosyal yaşama dair fazla bir etkinlik alanı bulamayan ev kadınlarını sinemaya götürmesi oldu. Ali Korkut, çocukları Kız Meslek Lisesinde okuyan 40 kadını vizyona giren "REİS" filmini izlemek için sinemaya g

 • İMAR PLANLARI ONAYLANDI

  Tarih:06/03/2017 | Okunma:1423

  Yakutiye Meclisi, binlik planları onayladı


  Yakutiye Belediyesi ilçe sınırlarında imar planlarının son halini alacak binlik çalışmalarını tamamlayarak Mart ayı meclis toplantısına getirdi. Mecliste oylanan planlar onaylanarak Büyükşehir Belediyesine gönderildi. İlçe imarının temelini oluşturacak çalışmayı oylama öncesi Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan anlattı. Mergan'ın anlatımının ardından planlar mecliste oylanarak kabul edildi. 


  Erzurum Merkez Yakuti

 • TUTAK KARDEŞ BELEDİYE

  Tarih:06/03/2017 | Okunma:493

  Yakutiye ve Tutak kardeş belediye oldular

  Yakutiye Belediyesi ile Ağrı Tutak Belediyeleri kardeş belediye oldular. Belediye Başkanı Ali Korkut, belediye meclisinde alınacak "kardeş belediye" kararı öncesi Tutak'a giderek belediye başkanlığına kayyum olarak atanan Kaymakam Erkan İsa Erat'ı ziyaret etti. Belediye çalışmalarıyla ilgili karşılıklı bilgilenmenin yapıldığı ziyaret sonrası açıklama yapan Ali Korkut, "Kaymakamımıza hayırlı olsun dileklerimizi iletmek, belediyecilik alanındaki işbirliği am

 • GÜZEL BİR GELECEK İÇİN - EVET

  Tarih:19/02/2017 | Okunma:532

  Başkan Korkut sokak sokak anayasa değişikliğini anlatıyor


  “Güzel bir gelecek için “EVET” istiyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatmak için sokak sokak dolaşıyor. Anayasaya ‘evet’ desteği isteyen Ali Korkut, yarının Türkiye’sinin özellikle yoksulun ekmeğini nasıl büyüteceğini anlatıyor.Ali Korkut, “İnsanımızın yarınları nasıl değişecek, terör ö

 • İŞ GÜCÜNE YAKUTİYE KATKISI

  Tarih:16/02/2017 | Okunma:238

  İş gücüne katılım, girişim ruhunu geliştiren proje -  Ali Korkut'tan, kadınlara büyük destek


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi, kadınların istihdamını kolaylaştırmak, girişimci kadınları teşvik amacıyla geniş kapsamlı kurs düzenledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na sunulan AB destekli ’Erzurum Yakutiyeli Girişimci Kadınlar Projesi’’  ile 90 kadının yaşamında pozitif bir değişimin önü açılacak. Kadınlar için girişimcilik, teks

 • 14 ŞUBAT- EVET

  Tarih:14/02/2017 | Okunma:318

  ALİ KORKUT, nikahlarını kıydı, 14 ŞUBAT'ta "Evet" dediler


  Yakutiye'de mutluluğa imza attılar


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, 14 Şubat sevgililer günü nedeniyle 2 çiftin nikahlarını kıydı. Ali Korkut, 14 Şubat'ın evlenecek çiftler için nikah günü seçildiği belirterek "14 Şubat için 2 çiftimizin nikahını kıydım. Çiftlerimiz güzel bir gelecek için 'evet" dediler. İnşallah ö

 • İL BAŞKANIMIZDAN ZİYARET

  Tarih:07/02/2017 | Okunma:509

  Ak Parti İl Başkanı Öz, Yönetim ve Yürütme Kurulundan Yakutiye'ye ziyaret
  Ali Korkut, Ak Parti ile sunum yaptı


  Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, beraberinde İl Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Mehmet Emin Öz, eski ve yeni yönetimler, belediye başkanları ile birlik ve beraberlik için çaba içerisinde olduklarını söyledi. Ziyarette Ali Korkut, hizmetlerini içeren bir sunum il

 • GENÇLİK KOLLARINDAN ZİYARET

  Tarih:06/02/2017 | Okunma:263

  Ak Parti Yakutiye Gençlik Kolları Ali Korkut'u ziyaret etti
  Korkut, "Türkiye'nin geleceği için çalışacağız"


  Ak Parti Yakutiye İlçesi Gençlik Kolları Başkanı Mesut Abuşoğlu ile yürütme kurulu üyeleri Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Bir süre önce göreve gelen Mesut Abuşoğlu, Belediye Başkanı Ali Korkut'u her işlerinde yanlarında görmekten dolayı mutlu olduklarını belirttiler. Ali Korkut ise yeni bir sürece gir

 • MUHTEŞEM KAPANIŞ

  Tarih:05/02/2017 | Okunma:253

  Yakutiye Belediyesinin Erzurum’a en büyük katkısı
  Palandöken’de muhteşem kapanış

   

  Başkan Ali Korkut'un, belediye bünyesinde kurduğu kayak kulübü bu yılda 500 çocuğa karne hediye olarak temel kayak eğitimi verdi. Programın tamamlanması nedeniyle Palandöken dağında düzenlenen muhteşem bir törenle öğrenciler, meziyetlerini sergilediler. Ailelerin de katıldığı heyecanlı kapanış programı, cağ kebap, kadayıf dolması ikramıyla son buldu.


 • KADIN SPOR EĞİTİM MERKEZİ

  Tarih:01/02/2017 | Okunma:702

  Yakutiye Belediyesi kenar semtlerde kadınların ayağına sağlıklı yaşam götürüyor


  Ali Korkut, "Yaşamları düzene giriyor, hastalıktan kurtuluyorlar"


  Yakutiye İlçe Belediyesinin Sanayi ve Hilalkent semtlerinin arasında yaptığı spor merkezi, kenar mahalle ev hanımları için sağlık ve şifa merkezi oldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, Kadın Spor Eğitim Merkezinde çeşitli spor aletleri ve uzman eğitmen bulundurduklarını belirtiyor. Kadınlar, belediye servisleriyle evlerinden al

 • TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TAMAM

  Tarih:31/01/2017 | Okunma:294

  Yakutiye Belediye işçisi mutlu sona ulaştı 


  Yakutiye Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 70 gündür devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Belediye yönetimi ile sendika arasında yapılan görüşmelerde iki taraf sonuçtan memnun olarak son noktayı koydular. 2 yıl süreyi kapsayan toplu iş sözleşmesine göre personel maaşlarına toplamda yüzde 20 oranında zam yapıldı.


  Yakutiye Belediyesi il Hizmet İş Sendikası arasında 97 person

 • EHRAMIN TARİHİ YÜRÜYÜŞÜ

  Tarih:30/01/2017 | Okunma:191

  Ehrama yeni formlar ekliyor, yarınlara taşıyor -  "Ehramın yüzyıllık yürüyüşü"


  Erzurum ve Türk kültüründe önemli bir yere salip olan "Ehram", uzun bir yürüyüşle yarınlara taşınıyor. Kadınların dış mekan örtüsü olan ehram Yakutiye Belediyesi Meslek Edinme Merkezinde, yeni formuyla turistik eşyaya dönüşüyor. Ali Korkut, ehram üzerine çalışma yapan kursiyerlerin, kaneviçe, tel kırma gibi estetik zevki ehram &uu

 • DOĞUNUN EN İYİSİYİZ

  Tarih:28/01/2017 | Okunma:434

  İnsani Gelişmişlik ölçüsüyle akademisyenler değerlendirdi


  Yakutiye, Doğu'nun en iyi belediyesi


  İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) Türkiye genelinde 150 belediye arasında, reel verilere dayanarak yaptığı araştırmayı tamamladı. Belediyelerin yatırımları, sosyal hizmetleri, ilçe halkının gelişmişlik oranına katkısı, eğitim ve yaşam standartları göz önüne alınarak yapılan araştırma sonucunda Yakutiye Belediyesi, ‘Erzurum ve Bölge'nin En Başarılı İl&cced

 • EV KADINLARIMIZA İŞ KAPISI

  Tarih:25/01/2017 | Okunma:344

  Yakutiye Belediyesi, ev kadınlarına kapı açıyor 

  Meslek edinip, üretici oluyorlar


  Yakutiye İlçe Belediyesi ev kadınları ve genç kızlara mesleki eğitimler vererek onları üretici birey olarak topluma kazandırıyor. Belediyenin Mesleki Eğitim Merkezi, geleneksel el sanatları, çağdaş meslek eğitimleri verirken, sosyal yapı itibariyle evlerine kapanan kadınlara kapı açıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim merkezinin sosyal ve üretim yönüyle önemli olduğunu belirti

 • GELENEKSEL 7 NCİ KAYAK KURSUMUZ

  Tarih:22/01/2017 | Okunma:452

  Yakutiye Belediyesi, geleneksel 7. kayak kursu başladı 


  "YAKUTİYE'NİN MUTLU ÇOCUKLARI KAYAK ÖĞRENİYOR"


  Ali Korkut, "Çocuklara karne hediyemiz"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un 7 yıl önce, kayak bilmeyen kaymasın hedefiyle başlattığı, kayak eğitimlerinin 7.si açılış töreniyle başladı. Yakutiye Belediyesi Kayak Kulübü tesislerinde yapılan açılış programına eğitim alacak çocuklar, velileriyle birlikte katıld

 • ESNAF İLE EL ELE

  Tarih:11/01/2017 | Okunma:374

  Yakutiye, esnaf ile el birliğinde -  "Sigortasız çalıştırmaya kayıtsız kalmadılar"


  Yakutiye Belediyesi ile Erzurum Oto Tamircileri ve İmalatçıları, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Erzurum Marangoz Mobilya ve Duvarcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası el ele vererek bağlı esnafların iş, çalışma yaşamı, çalışma hayatı ve resmi prosedürlerin uygulamasıyla ilgili eğitim programı düzenlediler. Kasım ayında başlayan proje, belirli periyotlarla düzenlenen seminerlerle sürüyor. Yakuti

 • MUHTARLARLA BULUŞMA

  Tarih:01/01/2017 | Okunma:344

  Ali Korkut, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi


  Başkan Ali Korkut, merkez 8 mahalle ve bağlı köy/mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Çalışmalarıyla ilgili görsel bilgi aktaran Ali Korkut, muhtarların istek ve taleplerini dinledi. Muhtarlardan gelen talepleri tek tek not eden Korkut, 36 köy/mahallede asfalt çalışmalarını 2017’de tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 36 bağlı köy/mahalle muhtarı ve 8 merkez mahalle muhtarıyl

 • ÇATILARDA BUZ TEMİZLİĞİ

  Tarih:29/12/2016 | Okunma:365

  Yakutiye, şimdi çatılarda kalanı temizliyor

   

  "bir yağan kara iki temizlik"

   Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Karla Mücadele ekipleri, 15 gün önce yağan karı ikinci defa temizliyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı Erzurum'da, kar çalışmaları yapılmış, yolları dolduran karlar kamyonlarla şehir dışına taşınmıştı. İkinci çalışmayı zorunlu yaptıklarını belirten Fen İşleri yetkilileri, "Çatılardan aşağı inen kar, ilk temizlediğimiz kara ulaşt

 • YENİ FİLOMUZ

  Tarih:27/12/2016 | Okunma:359

  Yakutiye, çöp toplamak için filo oluşturdu -  "ilçenin temizliği kendisi yapacak"

  Belediyemiz ilçenin çöplerini yeniden kendisi toplayacak. 2014 yılı sonunda Büyükşehir Belediyesi il geneline çöp toplama işlemini üzerine almıştı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı Ağustos ayında yeniden çöp toplama işlemini ilçe belediyelerine bırakmasıyla çöp toplanma işlemi ilçe belediyelerine geçmiş oldu.  

 • SOĞUK GÜNDE SICAK HAREKET

  Tarih:20/12/2016 | Okunma:879

  Yakutiye Belediyesi ve Ak Partili kadınlardan anlamlı destek -  Soğuk kış gününde sıcak bir hareket


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ak Partili kadınlarla birlikte 170 öğrenciye bot ve mont hediye ettiler. 170 ortaokul öğrencisi, bir mağazaya getirilerek giydirildi. Belediye Başkanı Ali Korkut, öğrencilerle tek tek ilgilenirken kampanyaya ön ayak olan Ak Parti Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanı Esra Kaplanoğlu'da etkinlikte yer aldı. Yeni mont ve bot alan öğrencilerin sevinçleri ise g&o

 • ZORLU MÜCADELEYE DEVAM

  Tarih:18/12/2016 | Okunma:257

  44 mahalle, 160 cadde, 1664 sokakta kar çalışması yapıyor

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından çalışmalarını hızla sürdürüyor. Erzurum’un en büyük ve geniş ilçesi olan Yakutiye’nin sınırlarında 8 merkez mahalle, 36 köy/mahalle, 160 cadde ve 1664 sokak bulunuyor. Başkan Ali Korkut’un sık sık çalışmaları yerinde izlediği kar çalışmasının Pazartesi (bugün) tamamlanması hedefleniyor. Ali Korkut, “karın yaşama

 • SAYIN VALİMİZDEN ZİYARET

  Tarih:18/12/2016 | Okunma:213

  Erzurum Valisi Azizoğlu, “Üç Kümbetleri heyecanla bekliyorum”

   

  Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Başkan Ali Korkut’u ziyaret ziyaret etti. Azizoğlu, ziyarette Üç Kümbetler Projesi uygulamasını heyecanla beklediğini belirtti. Alanda yapılacak müzenin, yerindelik açısından önemli olduğunu belirtti. Vali Azizoğlu, “Erzurum tarihi bir şehir, bu özelliğinin açığa çıkarılması lazım. Başkan Korkut’un projesi bu anlamda da önem arz ediyor&r

 • KAR TEMİZLİĞİ BAŞLADI

  Tarih:14/12/2016 | Okunma:373

  Yakutiye belediyesi, kar mücadelesinde


  Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü kar yağışına rağmen, karın esarete dönmemesi için yoğun olarak çalışıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, merkezde 8 mahalle, bağlı mahalle ve sokaklarda kar çalışmasının sürdüğünü belirtti. Karla mücadelede öncelik merkez, esnafın yoğun olduğu sanayi bölgeleri alıyor.


   Yakutiye İlçe Belediyesi, yoğun kar yağışı sürerken, karın esarete dön&u

 • HAYDİ SANTRANÇA

  Tarih:12/12/2016 | Okunma:179

  Köy çocuklarını satrançla tanıştırıyor 


  Belediyemiz, köy/mahalle okullarında okuyan çocuklara mangala ve satranç seti hediye ediyor. Ali Korkut,  Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üyelerini de yanına alarak köy okullarını geziyor. Korkut, "Satranç ve mangala nasıl oynatır genç arkadaşlarımız anlatıyorlar. Bizde onlara mangala ve satranç setleri hediye ediyoruz. Geleneksel oyunlarına mangala ve satrancı ekliyorlar, yüzleri gülümsüyor.

 • KREŞLERE DİKKAT EDİN

  Tarih:08/12/2016 | Okunma:467

  Erzurum'da Kaçak kreş kapatıldı - Ali Korkut, velilere çağrı yaptı


  "Çocuğunuzu nereye bıraktığınıza dikkat edin"  

  Yakutiye İlçe Belediyesi, bir ihbar sonucu gittiği apartman dairesinde kaçak olarak faaliyet yürüten bir kreşi mühürleyerek kapattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, hiçbir resmi kaydı olmayan kaçak olarak faaliyet yürüten yerin mühürlendiğini belirterek "Aileler çocuklarını bıraktıkları yere dikkat

 • ENGELLİ ARKADAŞIM VAR

  Tarih:02/12/2016 | Okunma:347

  Ali Korkut, "Benim engelli arkadaşım var"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, 3 Aralık Engelliler gününün yeniden "engelleri kaldırma" için başlangıç olmasını isteyerek insanları, hiç olmazsa bir engelli arkadaş edinmeye çağırdı. Yakutiye Mecidiye İlköğretim Okulu ile Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nin düzenlediği etkinlikte 50 engelli çocuklar bir araya gelen Ali Korkut, onlarla oyun oynadı, hediyeler verdi. Engelli ö

 • OKUL BAHÇELERİMİZE MÜDEHALE

  Tarih:02/12/2016 | Okunma:262

  Yakutiye belediyesi, okul bahçelerinin karını aldı


  Erzurum MErkez Yakutiye İlçe Belediyesi, okul bahçelerinde kar temizliği yaptı. Sabahın erken saatlerinde ilçe sınırlarında yer alan okullara giden Fen İşleri Karla Mücadele ekipleri, okul bahçelerinde ulaşımı etkileyen kar birikintilerini aldılar.  


  Kar yağışının aralıklarla devam ettiği Erzurum'da, ulaşımı da yer yer etkileyen kar yağışı, okul bahçelerinde de öğrenci hareketini kısıtlıyor.Belediye Baş

 • 3 ARALIK HATIRASI

  Tarih:01/12/2016 | Okunma:203

  Ali Korkut ile Özel Uygulama Merkezi öğrencileri resim çekildi


  Engelliler günü hatırası


  3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Mecidiye İlkokulu ile Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezi ortak bir program hazırladılar. Yakutiye Belediyesi ise etkinliğe katkı yapacak. Program için, hediye edilecek özel baskılı tişörtler için Belediye Başkanı Ali Korkut ile öğrenciler kamera karşısına geçip resim çekildiler. Ali  Korkut, özel bas

 • ANAYASA İSTİŞARESİ

  Tarih:27/11/2016 | Okunma:260

  Ak Parti Yakutiye “anayasa” için istişare etti


  Ak Parti Yakutiye İlçe Teşkilatı, İlçe yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, 44 mahalle, köy temsilcisi ile İl teşkilat binasına geniş katılımlı toplantı yaptı. İl Başkan Yardımcıları Sedat Özaras, Teoman Kümbet’in hazır bulunduğu istişareye Milletvekili Mustafa Ilıcalı katılırken, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, hizmetleriyle ilgili sunum yaptı.


  Erzurum Ak Parti Yakutiye İlçe teşkilat

 • ÖĞRENTMENLER GÜNÜ NİKAHI

  Tarih:24/11/2016 | Okunma:323


  Öğretmen çiftin nikahını kıydı, öğretmenlere demetle çiçek hediye etti -  Ali Korkut, günü onlara ayırdı


  Başkan Ali Korkut, 24 Kasım Öğretmenler Gününde, mesaisini öğretmenlere ayırdı. Sabah, evlenmek için bugünü özellikle tercih eden Serap Özge KAragöz ve Yusuf Köse isimli öğretmenlerin nikahını kendisi kıydı. Ardından Mecidiye İlköğretim Okulunu ziyarete giden Korkut, öğretmenlere demet demet çiçek

 • FARK KALKACAK

  Tarih:24/11/2016 | Okunma:246

  Ali Korkut, "2019'a kadar köyle şehir farkı kalkacak"

   

  Belediye Başkanımız Ali Korkut, 10 bağlı köy/mahallede asfalt ve taş kaplama çalışmasının önümüzdeki yıl gerçekleştirileceğini belirtti. Köy içi yolların yapılması, ortak kullanım alanlar için yapılan hizmetler nedeniyle köy/mahalle muhtarlarının plaketle teşekkür ettiği Ali Korkut, muhtarlara müjde verdi. Korkut, "2019 yılına kadar köy ile şehir arasındaki farkı kapatacağız in

 • KADINA ŞİDDET EĞİTİMLE DURUR

  Tarih:23/11/2016 | Okunma:342

  Ali Korkut, "kadına şiddet insanlığa ihanettir"


  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Mücadele Günü dolayısı ile Yakutiye Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, eğitici program düzenledi. Kadının toplumdaki yeri ve yaşanan sorunların önlenmesinin yöntemlerinin anlatıldığı programda Belediye Başkanı Ali Korkut, etkinliğe iştirak eden kadınlara karanfil verdi. Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seher Ergüney, kadına şiddetin insan hakkı ihlali

 • ESNAFIMIZA KAYITSIZ KALMAYIZ

  Tarih:21/11/2016 | Okunma:355

  Ali Korkut, "Sigortalı çalıştırın, kazacınız bereketli olsun"


  Yakutiye ilçe Belediyesi, kayıtlı istihdamı özendirmek için proje geliştirdi.  Avrupa Birliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından destek gören projede Erzurum Oto Tamir ve İmalatçıları ve Erzurum Marangoz Mobilyacılar Duvarcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortak,  SGK İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve TÜİK Bölge Müdürlü

 • KULÜPLERİMİZE YARDIM

  Tarih:18/11/2016 | Okunma:527

  Yakutiye, amatör spora kol kanat geriyor -  "Kulüplere maddi manevi yardım"

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi ile Yakutiye Spor, Erzurum'da faaliyette olan amatör kulüplere ve spor lisesine çeşitli spor malzemeleri ve nakdi yardımda bulundu. Belediye Başkanı Ali Korkut, amatör sporun gelişimi için imkanları kullandıklarını belirtti. Liselerinin Futsal takımına malzeme yardımlarından dolayı Yakutiyespor Başkanı Ferhat Mergan'a da plaket verildi.

   

 • YAZ ÇALIŞMALARI TOPARLANIYOR

  Tarih:15/11/2016 | Okunma:275

  Yakutiye, işleri toparlıyor


  Yakutiye İlçe Belediyesi, çalışma takvimini tamamlamak için pastırma yazını en iyi biçimde değerlendirmeye çalışıyor. Yol, asfalt ve kaldırım çalışmalarını toparlamaya çalışan belediye ekipleri tempo yükseltirken,  Başkan Ali Korkut, atılan her santim asfaltı, kapılan her metrekare kaldırımı incelemeyi ihmal etmiyor.


  Yakutiye Belediyesi, pastırma yazının sıcak günlerini işlerin tamamlanması için en iyi şekilde değer

 • ELİMİZ YOKSULLARA UZANACAK

  Tarih:10/11/2016 | Okunma:226

  Yoksulun evini ısıtacak  -  Ali Korkut, "Karınca kararınca yoksula el uzatıyoruz"

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde geliri bulunmayan, zor durumda bulunan ailelere kömür ve odun yardımı yapıyor.  Belediye Başkanı Ali Korkut, belediye olarak dezavantajlı kesimlere yönelik çeşitli yardımların yapıldığını belirtti.


  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, oldukça zorluk içerisinde bulu

 • YOLLARA İTİNA

  Tarih:03/11/2016 | Okunma:472

  Yakutiye Belediyesi, yol için çok harcadı


  Yakutiye İlçe Belediyesi, 160 mahalle, sokak, cadde ve bağlı köy/mahallede yol çalışması yaptı. Karo, bordür ve asfalt çalışmalarının çevre görüntüsü olarak önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Oldukça pahalı bir alan. Sorun, yaptığınız yolun çeşitli nedenlerden dolayı normal kullanım ömrünü doldurmadan dış etkenlerle bozulması ve aynı sokağın asfaltının yenilenmeye

 • KIŞ HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

  Tarih:01/11/2016 | Okunma:312

  Erken gelen kara hazırız 


  Erken bastıran kar yağışına hazırlıksız yakalanmadı. Belediye ekipleri, zamansız gelen kar yağışının ulaşımda sorun oluşturmaması için sabah saatleriyle birlikte çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kar yağışının çalışmaları etkilediğini belirtti. Devam eden projeler ve yol çalışmaları kar nedeniyle durdu.


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 Kasım sürprizi yapan kar yağışının yaşam koşu

 • YEŞİL SOKAKLARA YENİ ASFALT

  Tarih:26/10/2016 | Okunma:255

  Yeşil sokaklara kaymak gibi asfalt yapılıyor


  Yakutiye Belediyesi, Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Şükrü Paşa semtinde bulunan 1., 2., ve 3'üncü Yeşil Sokaklarda kaldırım ve asfalt çalışması yaptı. Sokakları yapılaşma ardından yenileyen belediye fen işleri ekiplerinin çalışmaları çevre sakinlerinin beğenisini kazanıyor.


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Şükrü Paşa semti 1., 2., ve 3. Yeşil sokaklarda kaldırım ve asfalt ç

 • MURAT PAŞA KENT MEYDANI

  Tarih:25/10/2016 | Okunma:492

  Murat Paşa Kent Meydanına ince zevk ayar

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen Murat Paşa Kent Meydanı Projesi, başkan Ali Korkut'un ince zevk ve estetik hassasiyetiyle ilerliyor.  Her ayrıntıya vurgu yapan, en küçük ayrıntıyı gözden kaçırmak istemeyen Ali Korkut, DAP tarafından da desteklenen projenin bütün görkemiyle tarihi eserleri gün yüzüne çıkarmasını istiyor. Murat Paşa Camii, Murat Paşa Hamamı ve Ahmediye Medresesi,  şe

 • ÖNCELİĞİMİZ ESNAFA

  Tarih:20/10/2016 | Okunma:266

  Korkut, esnafı düşünüyor


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali korkut, Sanayi semtinde her cadde ve sokakta yol çalışmalarına öncelik veriyor. Önceliğin esnafın işinin kolaylaştırılması olduğunu belirten Ali Korkut, Fen İşleri ekiplerine, dükkanların eşiğine kadar asfalt atılması talimatını veriyor. Yol, kaldırım çalışmalarını inceleyen Başkan Korkut, esnafla da sohbet ediyor.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Yukarı Sanayi, Edip Somunoğlu ve Endüstri caddelerinde yap

 • KÖYLERİMİZDE HİZMETE DEVAM

  Tarih:18/10/2016 | Okunma:246

  KORKUT, 'Köy için her şeyi yapıyor' - "Köy içi yollar, cami, okullar. tuvaletler"


  Belediyemize bağlı köy/mahallelerde yaşamı yeni baştan ele alan çalışmalar yapıyor. Yasayla mahalleye dönüşen 36 köy/mahalleden 15'inde çalışmaları tamamlayan Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, amaçlarının köylerde yaşam koşullarının değişimi, batı standartlarında konforlu bir hayatın alt yapısının tamamlanması olduğunu belirtiyor. Korkut, "Köy

 • ŞÜKRÜ PAŞADA YOL ÇALIŞMASI

  Tarih:11/10/2016 | Okunma:316

  Şükrü Paşa'da yeni yollara asfalt ve kaldırım

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Şükrü Paşa semtinde yapılaşması tamamlanan bölgelerde yol ve kaldırım çalışması yapıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılaşmayla bağlantılı olarak yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Şükrü Paşa semtinde yapılaşmasını yeni tamamla

 • MURATPAŞA KENT MEYDANIMIZ

  Tarih:10/10/2016 | Okunma:566

   
  Murat Paşa Kent Meydanı, ufuk açacak


  Belediyemiz, tarihi eserleri gün yüzüne çıkaran, insanla buluşturan bir esere daha imza atıyor. DAP tarafından da desteklenen projeyle Murat Paşa Camii, Murat Paşa Hamamı ve Ahmediye Medresesi, aynı meydan içerisinde toplanıyor. Yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen proje kapsamında, üç eserin sunumuyla çevrenin güzelleşmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin tarihi eserlere ulaşımı da sağlanabilecek. 


  Ya

 • KURS SERGİMİZ ŞEHİTLERİMİZ ANISINA

  Tarih:05/10/2016 | Okunma:403

  Yakutiye, kurs sergisini demokrasi şehitleri anısına açtı


  Belediyemiz  tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "El Emeği Göz Nuru" sergisinin bu yılki organizasyonunu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına gerçekleştirdi. İstanbul Kapı ek hizmet binasının girişinde şehit resimleri ve halkın demokrasi için direnişini gösteren karelerle süslendi.  Kursun açılışını Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eşi Özlem Korkut ve Erzurum Valisi eşi Nilgün Azizoğl

 • SİHAYAN ŞİMDİ ÇOK MUTLU

  Tarih:30/09/2016 | Okunma:273

  Ali Korkut, engelli bir çocuğun kalbini yaptı -  "Cam kemik hastası Sihayan bilgisayarla çok mutlu oldu"

   Sıhayan Darabi, cam kemik hastası, Afganistan cehenneminden kaçarken, yanında umudu taşıyarak İran üzerinden Erzurum'a gelmişler. Atatürk Lisesinde eğitim gören Sıhayan Darabi, sınıfının en iyisi. Hayalleri ve umutları çok büyük. En büyük isteği cam kemik hastalığından kurtularak sağlıklı bir bedene sahip olmak. Bunun için, başka araştırmalar yapabil

 • YENİKAPIYA YENİ İMAJ

  Tarih:28/09/2016 | Okunma:339

  YENİKAPININ İMAJINI YENİLEDİ


  Belediyemiz, şehir merkezinde yer alan sokak ve caddelerde çalışmalarını sürdürüyor. Trafik yoğunluğuyla dikkati çeken Yenikapı caddesinde kaldırım çalışmasını tamamlayan Yakutiye belediyesi, yol çalışmasını da tamamlıyor. Çalışmaları yerinde izleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, esnafla da sohbet etti. 


  Yakutiye Belediyesi ilçe merkezi ve köy/mahallelerde yol, kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdür&u

 • BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR

  Tarih:27/09/2016 | Okunma:521

  Korkut'a tatil teşekkürü


  Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği başkan ve üyeleri Başkan Ali Korkut'a zihinsel ve bedensel engellilerin tatilleri için verdiği destek dolayısıyla teşekkür ziyaretinde bulundular. Dernek Başkanı Yahya Şaşi, Ali Korkut'un yıllardır zihinsel ve bedensel engelli çocuklara kol kanat gerdiğini belirterek "Kendisine nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Her ihtiyaç duyduğumuzda çaldığımız kapı, bizlere ve çocuklarımıza umut oldu."

 • KOLORDU KOMUTANIMIZDAN ZİYARET

  Tarih:26/09/2016 | Okunma:241

  Kolordu Komutanı Özoğlu, Korkut'u ziyaret etti


  9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Başkanımız Ali Korkut'a iadeyi ziyarette bulundu. Özoğlu, iadeyi ziyarette bulunduğunu belirterek "Yakutiye sakiniyiz , Başkanımız bize hoş geldin demişti, bizde iadeyi ziyaret için çayını içmeye geldik" dedi. Kolordu Komutanı Özoğlu, Yakutiye'nin sınırlarını, Erzurum'un merkez ilçe sayısını sordu. Tümgeneral Özoğlu, "Bundan sonra Erzurumluyuz,

 • İSTANBULKAPIYA MÜDAHALE

  Tarih:22/09/2016 | Okunma:396

  İstanbul Kapı yüklerinden kurtuluyor * "Horasan harcı ve yalıtımla daha sağlam"

   

  Başkan Ali Korkut'un Erzurum'un tarihi değerlerini kurtaran çalışmalarından yalnızca biri olan İstanbul Kapı, hazırlanan bir projeyle daha sağlıklı bir yapıya kavuşturuldu. Hazırlanan projeler çerçevesinde horasan harcı ile sağlamlaştırılan eserin çatı kabul edilen bölümleri de suya karşı yalıtım yapılarak sağlama alındı. Ali Korkut,  Erzurum'un ayaktaki en gü

 • BU GURUR BAŞKANIMIZIN

  Tarih:19/09/2016 | Okunma:328

  Erzurum'da böyle bir dönüşüm hiç yaşanmamıştı - "Bu gurur Ali Korkut'un"


  Başkan Ali Korkut, gerçek bir dönüşüme imza atarken, birer birer tamamlanan çalışmaların gururunu yaşıyor. Eski Erzurum'u oluşturan Aşağı ve Yukarı Hasanibasri, Habibbaba, Mehdiefendi, Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı, Kadana, Sultan Melik semtlerini içerisine alan kentsel dönüşüm bölgesi çağdaş bir görünüme kavuşuyor.  Ali Korkut, tarihle i&

 • VEKİLİMİZDEN ZİYARET

  Tarih:09/09/2016 | Okunma:261

  Taşkesenlioğlu'ndan Korkut'a ziyaret


  Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Taşkesenlioğlu, belediye hizmet alanının büyüklüğünü de sordu. Belediye çalışmalarının Ak Partinin halk arasındaki önemli bir yüzü olduğunu hatırlatan Taşkesenlioğlu, "Belediye başkanlarımızın çalışması sahada birebir karşılığını bulmaktadır. Yakutiye ilçemiz old

 • MURATPAŞA GÜNYÜZÜNE ÇIKIYOR

  Tarih:06/09/2016 | Okunma:585

  Tarih içinde bir meydan için ilk kazma vuruldu - Murat Paşa meydana çıkıyor

   

  Belediye Başkanımız Ali Korkut, kadim medeniyet alanı Yakutiye ilçesinde bir tarihi eseri daha gün yüzüne çıkaran projesine başlandı.  Murat Paşa Camii ile Hamamını bir meydan çerçevesinde ortaya çıkaracak proje   çevreleyen 3 dükkan ve 19 adet binayı kamulaştırılarak yerle bir edildi. Başkan Korkut, Cami ve hamamı çevreleyen bir meydan projesinin bu yıl hay

 • İŞTE YENİ AB PROJEMİZ

  Tarih:19/08/2016 | Okunma:730

  AB’DEN PROJE KAZANDIK


  Belediyemiz AB’den proje kazandı. AB’ye sunulan “Kayıtsız Kalmayın” başlıklı proje onay aldı. Toplam 210 bin Euro’luk projeye AB 189 bin Euro fon desteği sağlıyor.


  Avrupa Birliğine sunduğu projeyle dikkat çeken Yakutiye Belediyesi bir projeye daha fon desteği kazandı. Yakutiye Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kayıtsız Kalmayın” adlı hibe projesi AB tarafından kabul edildi. Proje ile kayıtlı

 • ÇEVRE ÇALIŞMALARINA DEVAM

  Tarih:08/08/2016 | Okunma:752

  Yakutiye, köyde ve şehirde çevreyi güzelleştiriyor - "Ali Korkut, elini işten çekmiyor" 


  Belediyemiz köy/mahalleler ve şehir merkezinde yol, kaldırım çalışmalarını yürütüyor. Çevrenin güzelleşmesi, yolların yeniden ele alınması çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, ustalarla birlikte kaldırıma taş koyup, taş kaplama yaptı. Ali Korkut, şehir merkezinde cadde ve sokakların yeni bir anlayışla ele alındığını söyledi.

 • DEMOKRASİ MEYDANIMIZ

  Tarih:04/08/2016 | Okunma:425

  Erzurum'un kalbi Yakutiye Kent Meydanında attı 

   

  Başkanımız Ali Korkut'un Erzurum'a kazandırdığı en önemli eserlerin başında gelen Yakutiye Kent Meydanı, darbe girişimi sonrası meydanlara akan Erzurum insanının toplandığı yer oldu. Günlerdir her akşam Erzurum'un toplandığı alan, aynı zamanda Erzurum'un ilk ve tek kent meydanı özelliği taşıyor. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un 2010 yılı Eylül ayında başlayıp, 2011 yılı baharında hizmete

 • MECLİSİMİZ ONAYLADI

  Tarih:02/08/2016 | Okunma:456

  Yakutiye Belediye Meclisi, şehit ailelerine 'ev' verilmesini onayladı


  Başkan Korkut, göz yaşlarını tutamadı  


  Başkan Ali Korkut'un şehit ailelerine ev verilmesiyle ilgili kararı Belediye Meclisi tarafından da onaylanarak resmiyet kazandı. Ağustos ayı Meclisinde gündeme gelen şehitlere ev verilmesi konusu oy birliğiyle karara bağlandı. Şehitlere ev verilmesi ile ilgili açıklamaları sırasında Belediye Başkanı Ali Korkut, göz yaşlarına hakim olamazken, Meclis üyelerinin de et

 • ÇUKUR YOK ÇAMUR YOK

  Tarih:01/08/2016 | Okunma:401

  Çayırtepe'liler ilk kez gördükleri asfaltı değerlendirdiler;  "Çakur çukur yok, çamur yok"

   

  Belediyemiz, köy/mahallelerde  yol çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Ali Korkut, köy halkının memnuniyetiyle karşılaştı.  Köy muhtarı Halil Didin, Başkan Korkut'un gece demokrasi nöbeti tutup gündüz de sahada olmasının taktirlik olduğunu belirtti.

   

  Yakutiye Bele

 • ŞEHİTLERE VEFA

  Tarih:27/07/2016 | Okunma:803

  Başkanımız Ali Korkut'tan şehitlere vefa


  "En güzel projeden 2 daire şehit ailelerine verilecek"


  Yakutiye İlçe Belediyesi, FETÖ/PDY tarafından yapılan hain kalkışmada bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda şehit olan Özel Harekat Polisleri Yakup Sürücü (29) ile Murat Ellik(25)'in ailelerine ev hediye ediyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, "Onlar demokrasi tarihimizin şehitleri, ne yapsak azdır. Belediye olarak gerçekleşt

 • TRAKTÖRLER ANA CADDELERDE

  Tarih:22/07/2016 | Okunma:289

  Yakutiye organize etti, köylüler demokrasi nöbetinde


  "TRAKTÖRLERLE CUMHURİYET CADDESİNE ÇIKTILAR"


  Belediye Başkanımız Ali Korkut ile Ak Parti İlçe Başkanı Recep Aydın yüzlerce traktörle birlikte Cumhuriyet caddesine çıkarak demokrasi nöbetine destek oldular. Ali Korkut ve Recep Aydın, "Köylü kardeşlerimiz tarlayı çayırı bırakıp Başkomutanlarının çağrısına uygular. Traktörlerle destek verdiler. Anlamlı bir hareket, bü

 • O ŞAHIS ERZURUMLU DEĞİL

  Tarih:18/07/2016 | Okunma:346

  Ali Korkut, balkondan Erzurumlulara seslendi - "O Pensilvanya'lı Erzurumlu değil"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, demokrasi nöbetindeki Erzurumlulara seslendi. Erzurum Polis Evi balkonundan halka seslenen Ali Korkut söze, "Esssalamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü" diye başladı. Korkut, "Biliyorsunuz Pensilvanya'daki şahıs  Erzurumlu. Onun Erzurumluluğuna lanet olsun. Bu havayı teneffüs etti, Erzurum’un suyunu içti ona helal etmiyoruz" dedi.

 • İHANETE DUR DEDİK

  Tarih:16/07/2016 | Okunma:276

  Başkan Ali Korkut - “İhanete Millet dur dedi”


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ülkeye ihanetlerinin ardı arkası kesilmeyen paralel yapının emrindeki bir güruhun başlattığı darbe girişiminin Türk Milletinin, Baş Komutan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve hükümetin ve vatanın emrindeki Türk ordusunun kararlılığıyla bastırıldığını söyledi. Ali Korkut, milletin ve Cumhurbaşkanının kararlılığıyla üstesinden gelinen paralel ihanetin kökünü

 • SANTİM SANTİM ASFALT

  Tarih:14/07/2016 | Okunma:269

  Yakutiye Belediyesi, köyden şehre geçişi hazırlıyor


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, bağlı mahalle ve köylerin standartlarının yükseltilmesi amacıyla köy içlerini santim santim asfaltla kaplıyor. Köy ve bağlı köy/mahallelerde yaşam koşullarının batıda olduğu gibi yükselmesinin bir yolunun da belediye hizmetlerinin eksiksiz sunulması olduğunu belirten Ali Korkut, "Alt yapı çalışmaları, ardından yolların düzenlenmesi, asfaltıyla birlikte köylerde tuvalet, cami, ok

 • YEŞİL YAKUTİYE TAMAMLANIYOR

  Tarih:13/07/2016 | Okunma:2562

  Bölgenin en büyük projesine imza atıyorlar - Yeşil Yakutiye hızla tamamlanıyor


  Erzurum'da kentsel dönüşüm ve yenilenme projelerinin en kapsamlısı olan Yeşil YAkutiye hızlı bir şekilde tamamlanıyor. 41 bin metre kare alanda, modern ve çağdaş  yapılaşmanın en güzel örneğini yürüten Yakutiye Belediyesi ve Özbağ inşaat Erzurum insanına, yatırımcı firmasına güvenin en somut örneğini oluşturuyor. ÖZBAĞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin &O

 • İŞTE YENİ YOLUMUZ

  Tarih:29/06/2016 | Okunma:1056

  Kentsel dönüşüm, yollarla tamamlanıyor - Ali Korkut, yeni bir yol açıyor


  Belediye Başkanımız Ali Korkut, yeni yapılaşmaların yaşandığı, kentsel dönüşümün tamamlanmak üzere olduğu Hasanibasri, Mehdiefendi ve Habibefendi semtlerinde trafiğin düzenlenmesi amacıyla 2 km. uzunluğunda yeni bir yol açma çalışması yapıyor. Ali Korkut, “TOKİ konutları, alt tarafında Yeşil Yakutiye Proje uygulaması, Hasanibasri ve Habibefedi semtlerinde büyük değişim yaşa

 • PROJEMİZE DAP DESTEĞİ

  Tarih:22/06/2016 | Okunma:442

  Erzurum'a bir tarihi meydan daha geliyor -  Murat Paşa Projesi için DAP desteği


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen Murat Paşa Camii ve Hamamı Çevresi Meydan ve Çevre Düzenlemesi Projesine DAP idaresi destek verdi. Projesi onaylanan Murat Paşa Meydan çalışması Kasım ayına kadar tamamlanacak. Belediye Başkanı Ali Korkut, tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması ve insanla buluşturulmasının önemli olduğunu söyledi. DA

 • VEKİL AYDEMİR ÜÇ KÜMBETLERE ÖVGÜ

  Tarih:17/06/2016 | Okunma:588

  İbrahim Aydemir, Korkut'un projelerine hayran kaldı -  "Üç Kümbetler şahaser"


  Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, makamında ziyaret ettiği Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un yürüttüğü projelerine hayran kaldığını belirtti. Tarihi eserlerin çevresinin açılması ve kentsel dönüşüm ve yapım projelerini yerinde görmek isteyen Aydemir, "Yakutiye Belediye Başkanımız mimar, bu özelliğini gerçekten konuşturmuş. Erzurum'un geleceği

 • AĞAÇ DİKİMİ BAŞLADI

  Tarih:16/06/2016 | Okunma:388

  Belediyemiz 5 bin ağaç dikti


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, 2016 yılı çalışma takviminde ilçenin yeşil oranının artması için 5 bin ağaç dikimi yapacak. İlçenin çeşitli bölgelerinde ve parklarda ağaçlandırma çalışması yapan belediye ekipleri, yine çok sayıda gül ve çalı gruplarıyla da rengarenk görüntü oluşturdu. Belediye Başkanı Ali Korkut, yeşilin önemli olduğu bir anlayışla hareket ettiklerini söyledi.

 • ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ

  Tarih:15/06/2016 | Okunma:262

  Yakutiye, köy/mahalleleri asfaltla buluşturuyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, bağlı köy/mahallelerde asfalt çalışmalarına devam ediyor. 36 köy/mahallenin tamamında köy içi yolların asfaltla buluşturulacağını belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, yaşam standardını değiştirmek istediklerini belirtti. Asfaltlama çalışması özellikle kadınlar ve çocuklar için önem taşıyor.


  Yakutiye Belediyesi, şehir merkezinde yol ve kaldırım çalışma

 • VEKİL DELİGÖZDEN ZİYARET

  Tarih:10/06/2016 | Okunma:278

  Milletvekili Deligöz'den Korkut'a ziyaret


  Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Yakutiye Belediyesi'nin kentsel dönüşüm ve tarihi eserlerle ilgili çalışmaları hakkında bilgi alan Orhan Deligöz, "Ali Korkut'un farkı var. Mimar olması ve gelecek öngörüsüyle güzel işler yapıyor. Yol kaldırım önemli ama, kentin merkezinin yıkılarak yenilenmesinin önünün açılması daha önemli&

 • EĞİTİM DESTEĞİMİZE ÖDÜL

  Tarih:09/06/2016 | Okunma:329

  Milli Eğitime destekleri en üstten taktir gördü -  Başkana Bakanlık Plaketi


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut'un eğitim ve öğretime yaptığı destekler Eski Milli Eğitim Bakanı imzalı bir plaketle taktir edildi. 64. hükümetin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzalı taktir plaketi Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşek, aracılığıyla Başkan Ali Korkut'a iletildi.  


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut

 • TERÖRÜ LANETLİYORUZ

  Tarih:07/06/2016 | Okunma:262

  Ali Korkut, terör saldırısını lanetledi -  "Bunlar Mecusi, bunlar rahmansız bir güruh"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, İstanbul'da meydana gelen hain saldırıyla ilgili bir kınama yayınladı. 'Bunların insan olması imkansız, bunlar Mecusi, bunlar rahmansız bir güruh" diyen Korkut, "İnşallah döküldükleri kanda boğulup gidecekler. Milletin yükselişine yönelik bu saldırıyı nefretle kınıyorum" dedi.


  Yakutiye Belediye

 • BAKANIMIZA ATLI KARŞILAMA

  Tarih:03/06/2016 | Okunma:312

  Sağlık Bakanı Akdağ için Yakutiye belediyesinden atlı sürpriz


  Türkiye’nin sağlıkta ulaştığı başarıların mimarı olarak bilinen Prof. Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığına gelmesi sonrası ilk defa geldiği memleketinde büyük coşkuyla karşılandı. Karşılamaya Yakutiye Belediyesi’nin dev afişleri ve altı cirit takımı damgasını vurdu. Yoğun bir kalabalığın karşıladığı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hava alanında kendisi için hazırlanan büyük bir koçun kesilmesine izin ve

 • İKİ BAKAN SEVİNCİMİZ

  Tarih:30/05/2016 | Okunma:366

  İki bakan sevinci belediye duvarına böyle yansıdı


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum'un yeni kabinede iki bakanıyla yer almasının oluşturduğu duyguyu dev bir afişle belediye duvarından böyle yansıttı. İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Erzurum için gurur kaynağı olduğunu yansıtan dev afiş Yakutiye Belediyesi hizmet binasının en görünür yerinden şehre yansıyor.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korku

 • ŞEYHLER SOKAK SİL BAŞTAN

  Tarih:26/05/2016 | Okunma:529

  ŞEYHLER SOKAK SİL BAŞTAN YAPILIYOR

  Erzurum'un eski mahallelerinden, hamamı ve camisiyle isimlenen Şeyhler sokak yenileniyor. Kaldırım ve yolu yeniden planlanan Şeyhler sokak, güzel bir görünüme kavuşturulacak. Çalışmaları izleyen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kadim bir sokakta görünümün dokuya uygun olmasını istedi. 


  Başkan Ali Korkut, insan öncelikli çalışma yaptıklarını söyledi. Erzurum'un tarihi semtlerinden biri olan Şeyhler (mahallesi) sok

 • HAYIRLI UĞURLU OLSUN

  Tarih:24/05/2016 | Okunma:362

  Başkan  Korkut, "Göğsümüz kabardı, Erzurum için büyük gurur"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, 65. hükümette Erzurum'un iki bakan ile temsil edilmesinin gurur vesilesi olduğunu söyledi. Ali Korkut, "Erzurum Milletvekilimiz Prof. Dr. Recep Akdağ'ın Sağlık Bakanlığı, Bursa Milletvekili ve Erzurum'un yiğit evladı Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olarak görev almaları bizim için gurur kaynağı olmuştur. 65

 • HANIMLARIMIZA ALTIN BİLEZİK

  Tarih:11/05/2016 | Okunma:668

  Yakutiye'nin kursları, hanımlar için altın bilezik


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediyesi'nin meslek kursları ev hanımları, genç kızlar için adeta altın bilezik değerinde. Kurslarda eğitim alan ev hanımları, genç kızlar ürettikleriyle de para kazanıyorlar. Belediye Başkanı Ali Korkut, el sanatları kurslarının eğitim ve siparişle satış fırsatları verdiği, ev hanımları ve genç kızlara altın bilezik olduğunu belirterek, "Kurslar, dışarı çıkma şansı olma

 • ZEKA OYUNLARINA SONSUZ DESTEK

  Tarih:09/05/2016 | Okunma:358

   Korkut, "Her şey geleceğimiz için"


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediyesi, okullarda "zeka oyunları sınıfları" oluşturuyor. İlçede 5 okulda oluşturulan "Zeka Oyunları Sınıfları"  belirgin olarak öğrenciler üzerinde değişime yol açıyor. Öğretmenler, öğrencilerde zihinleri üzerinde zaman yönetimi, öfke kontrolü, stres yönetiminde olumlu değişim gözlemlediklerini belirttiler. Belediye Başkanı Ali Korkut,  Zeka

 • MECLİS ÜYELERİMİZE PROJE TANITIMI

  Tarih:03/05/2016 | Okunma:601

  Meclis üyelerimize projelerini yerinde tanıttı


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Meclis üyelerine belediyenin yürüttüğü projeler yerinde tanıtıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, meclis üyeleriyle önce birlikte yemek yedi, ardından Üç Kümbetler, Yeşil Yakutiye ve Hacı Cuma Kentsel Dönüşüm Proje alanını gezdirdi. Projeler hakkında bilgi veren Korkut, "Devasa projeler yürütüyoruz, bir dünya iş yapıyoruz. Meclis üyelerimizin her işimizi yerinde de g&o

 • SOKAKLAR YENİLENİYOR

  Tarih:28/04/2016 | Okunma:481

  Ekiplerimiz Erzurum'un merkezini sokak sokak yeniliyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, zamanla bozulmuş, tahrip edilmiş  sokaklarda çalışma başlattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, önceki dönemlerde dayanıksız malzemeyle yapılmış cadde ve sokaklarda bozulmaların yoğun olduğunu belirterek "Daha sağlıklı malzemeyle, tüm sokak ve caddeleri elden geçiriyoruz. Çalışmalarımız sürüyor" dedi.


  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan cadde

 • PERSONELİMİZE İLK YARDIM EĞİTİMİ

  Tarih:27/04/2016 | Okunma:483

  Yakutiye personeli artık ilk yardım uygulayabilecek


  Yakutiye Belediyesi, personeli için ilk yardım eğitimi düzenledi. 20 saatlik program süresince belediye personeli teorik ve pratik olarak ilk yardım eğitimi aldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, insanların yoğun olarak uğradığı kurum olmaları nedeniyle ilk yardımın önemli olduğuna değindi.


  Yakutiye ilçe Belediyesi belediye personelini ilk yardım eğitim programından geçirtiyor. Yakutiye Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğ&uum

 • KÖYLERE ASFALT ÇALIŞMASI

  Tarih:25/04/2016 | Okunma:606

  KÖY/MAHALLELERİN ASFALTINA BAŞLADI


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, çalışma takviminde köy/mahallelerin iç yollarının yapımını öne aldı. Geçtiğimiz sezon 10 köyün köy içi yolları asfaltlanmıştı. Bağlı 26 mahallede çalışmalara Değirmenler köy/mahallesinde başlayan Korkut, "Modern köy/mahalleler için çalışmalar başladık. Yol sorunları kalmayacak, başka önceliklere sıra gelecek" dedi. <

 • 23 NİSAN HEYECANI

  Tarih:22/04/2016 | Okunma:1050

  Köy çocukları, tarihi mekanları gezip, şehitliklerde dua edip İstanbul Kapı'da eğlendiler - "23 Nisan onlar için ilklerin günü oldu"

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, Çiftlik mahallesi/köyü ilk ve Orta Okulu öğrencilerine sürpriz yaparak özel etkinlik düzenletti. 200 öğrenci köylerinden alınarak Aziziye tabyaları, Kars  Kapı Şehitliği, Erzurum Kalesini gezdiler. Ardından tarihi İstanbul Kapı'da yemek yiyen &o

 • BİLKENT\'İN ÖĞRENCİLERİ MİSAFİRİMİZDİ

  Tarih:19/04/2016 | Okunma:1553

   YAKUTİYE, BİLKENT'İN ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU   -  "Kuşlar yuvasız kalmasın"


  Yakutiye Belediyesi ile Bilkent Lisesi el birliği yaparak kuşlara yuva yapıyorlar. Belediye Başkanı Ali Korkut, belediye marangozları tarafından yapılan kuş yuvalarının, Bilkent Lisesi öğrencileri tarafından boyandığını belirterek "Çok güzel bir iş yapıyoruz. Kuş yuvalarını Yakutiye Kent Meydanından başlayarak parklarımızdaki ağaçlara asacağız. Serçe türü küç&uu

 • BAŞARIYA ÖDÜL

  Tarih:14/04/2016 | Okunma:419

  TEOG ÖNCESİ SON DENEME YAKUTİYE BELEDİYESİNDEN  BAŞARIYA ÖDÜL KOYDU
   
  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, TEOG sınavı öncesi tüm okullarda bugün deneme sınavı gerçekleştirdi. 27 - 28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TEOG sınavı öncesi son denemeye katılan öğrencilerin kitapçıklarını Belediye Başkanı Ali Korkut dağıttı.  Öğrencilere seslenen Ali Korkut, Türkiye ve Erzurum birinciliklerine bisiklet ve bilgisayar hediye edeceğini hatı

 • 2 NCİ MEZUNLARIMIZI VERDİK

  Tarih:13/04/2016 | Okunma:290

  ‘Anne Üniversitesi 2 nci mezunlarını verdi. Mezun olan 60 anne öğrenci, kep giyerek, pasta kesti.


  Belediyemizin Esma Parkında düzenlenen mezuniyet törenine Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak, Vali Yardımcısı Hatice Bayar, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ve mezun olan anne öğrenci katıldı.
  Başkanımız yaptığı konuşmada .


  Bugün ikinci Anne Üniversitesi öğrencisi olan annelerin mezuniyet sevincini bi

 • TEOG İÇİN DENEME SINAVI

  Tarih:12/04/2016 | Okunma:805

  Ali Korkut'tan eğitime dev destek - TEOG'a hazırlık deneme sınavı yaptırıyor 
   
  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe sınırlarında Orta Okul son sınıfta okuyan öğrencilere yönelik deneme sınavı yaptırıyor. Deneme sınavı ilçede Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm Ortaokullarda gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Ali Korkut, TEOG sınavlarına yönelik kaynak kitap temin ettiklerini hatırlatarak "Amacımız çocuklarımızın geleceğin

 • HACICUMA-TAŞMESCİT-KADANA MARKA PROJE

  Tarih:11/04/2016 | Okunma:643

  Dönüşümün ilk safhasında yıkımlar sürüyor -  Hacıcuma - Taş Mescit ve Kadana geleceğe hazırlanıyor


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un büyük heyecan duyduğu Erzurum'u değiştirecek projesi Hacıcuma - Taş Mescit - Kadana Kentsel Dönüşüm Projesinin ilk safhası hızla tamamlanıyor. 150 dönüm alanda kamulaştırma işlemleri tamamlanan birçok çok katlı bina geçtiğimiz günlerde yıkılarak enkazı kaldırıldı. Yıkımı gerçekleştiril

 • KADINA SAYGI İNANCIMIZIN GEREĞİ

  Tarih:07/04/2016 | Okunma:295

  Korkut, “Kadın, sol ve feminizmin insafına terk edilemez”  Ali Korkut ve KADEM, Kılıçtaroğlu’na tepki gösterdi


   Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Erzurum Temsilciliği Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a ziyarette bulundu. KADEM Başkanı Fadime Alkan ve Başkan Ali Korkut, ziyarette kadın sorunlarına dair görüş alış verişi yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun ağzından çıkan talihsiz ifadeleri de kınadılar. Ali Korkut, “Bu ne ahlaksızlık, n

 • BAŞKAN GENÇLERİ UYARDI

  Tarih:27/03/2016 | Okunma:430

  Ali Korkut sınavlar öncesi gençleri uyardı, “TV, internet geleceğinizi karartmasın”


  Yakutiye Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen “Üniversiteye İlk Adım” programı çerçevesinde ilçedeki liselerin son sınıfları için program düzenlendi. Öğrencilerin hedeflerini belirlemesine yardımcı olmak, üniversite okumanın önemine dikkat çekmek ve öğrencileri üniversite eğitimi için özendirmek amacı

 • MUHTARLAR DERNEĞİ ZİYARETİ

  Tarih:24/03/2016 | Okunma:315

  Muhtarlar Derneği Korkut'u ziyaret etti


  Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz ve dernek üyeleri Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret ettiler. Cemal Korkmaz, Başkan Korkut'un çayını içmek istediklerini belirterek "Başkanımızla sohbet edip, çalışmalarında başarılar diledik".  dedi. 

  Belediye Başkanı Ali Korkut, muhtarların temsil oranlarının yükseldiğine işaret ederek "Muhtarlarımız, Cemal beyle birlikte ziyarete geldiler. Sorumluluk

 • AKADEMİ BAŞKANI YILMAZ AKÇİL MİSAFİRİMİZDİ

  Tarih:23/03/2016 | Okunma:4102

  Adalet Akademi Başkanı Akçil'den Korkut'a ziyaret  


  Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, "eski komşum" dediği Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret ederek sohbet etti. Bölge İdaresi Başkanlığı döneminden Başkan Korkut ile iyi bir komşuluk ilişkisi olduğunu anımsatan Akçil, "Erzurum'a gelince ziyaret edip, hal hatır sorduk. Kendisi Erzurum için, belediyesi için gayret gösteriyor, bende Erzurum için elimden geleni yapmaya çalı

 • DERNEKLER BİRLİĞİNDEN ZİYARET

  Tarih:11/03/2016 | Okunma:405

  EGE BÖLGESİ ERZURUM DERNEKLER BİRLİĞİ FEDERASYONU BAŞKAN KORKUT’U ZİYARET ETTİ

   

  Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı Muzaffer Okumuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut’u ziyaret etti.


  Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun yıldönümünü Erzurum’da geçirmek ve bu süre zarfında okulları ziyaret ederek çeşitli yardımlarda bulunmak üzere şehre gelen de

 • KADINLARIMIZ İÇİN EL BİRLİĞİ

  Tarih:09/03/2016 | Okunma:509

  Kadınlara yardım için el birliği yapıyorlar


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ile ATAKSAN el birliği içerisinde kadınlar ile ilgili bir dizi etkinlik yapacaklar. Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bu hafta sürecinde sağlık eğitimi ağırlıklı eğitim programları düzenlenecek. 8 - 12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikler kadınların bulunduğu noktalarda yapılacak.  


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Atatürk Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Kad

 • HER GÜN KIYMETLİSİNİZ

  Tarih:08/03/2016 | Okunma:372

  Ali Korkut, "Bir gün değil her gün kıymetlimiz"

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Kadın Spor Eğitim Merkezi'nde düzenlenen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliğine katılarak hanımlarla sohbet etti. Kadınlarsız günümüz yok diyen Ali Korkut, "Kadınlar günü gibi bunu tek güne sığdırmayı çok doğru bulmuyorum. Çünkü kadınlarsız günümüz yok biz erkekler olarak. Biz erkekler hep şunu söyleriz, eşlerimizin A

 • KADINA ŞİDDETİ MİLLİ DEĞERLER ENGELLER

  Tarih:07/03/2016 | Okunma:342

  Ali Korkut, "Kadına şiddeti engellemenin yolu dini ve milli değerlerden geçer"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Anne Üniversitesi'nin hafta sonu eğitim programına katıldı. Katılımcıların  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Korkut, hanımlar için pasta kesip, öğretim elemanları ile öğrencilere gül hediye etti. Korkut, kadına şiddeti kınarken, çözüm için Hz. Peygamberin yolunu örnek gösterdi.

   
  Erzurum Merkez Yak

 • KURAN KURSUNA ANA SINIFI

  Tarih:03/03/2016 | Okunma:422

  Kuran Kursu öğrencileri istedi, Korkut yaptı -  Veysel Karani'ye ana sınıfı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Müftülüğüne bağlı Veysel Karani Kız Kuran Kursu içerisinde okul öncesi eğitim  sınıfı açılışını sağladı. Kursa devam eden ev hanımlarının çocuklarına hizmet verecek okul öncesi sınıfın tefrişatı, eğitim materyallerini sağlayan Korkut, sınıfın açılışını İlçe Müftüsü Osman Yazıcı ile birlikte yaptı. 

 • 2016 İLK YIKIMI

  Tarih:02/03/2016 | Okunma:798

  Yakutiye, kentsel dönüşüm için yıkıyor


  Yakutiye Belediyesi, 2016 yılının ilk yıkımını gerçekleştirdi. Hacıcuma Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 7 adet bina belediye araçları tarafından yıkıldı. Ali Korkut, Hacıcuma - Taş Mescit - Kadana mahallelerini içerisine alan dönüşüm projesi çerçevesinde Nisan ayında yapım sürecinin başlayacağını hatırlatarak "Erzurum'un merkezini harabeden temizleyip, güzel bir görü

 • SICAK ASFALT DÖKÜMÜ BAŞLADI

  Tarih:29/02/2016 | Okunma:378

  YAKUTİYE'DEN İLK ASFALT


  Yakutiye Belediyesi, ağır kışın ardından açılan çukurları hızlı bir biçimde torba asfaltla doldururken, bir yandan da asfalt çalışmasına başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, çok sert bir kışın ardından yollarda aşırı tahribat oluştuğunu anımsatarak "Torba asfaltla bir süre çalışıp, acil tedbir aldık. Hava sıcaklığı yükselinde sıcak karışıma başladık. Bu yıl asfalt işi çok olacak, inşallah tez zamanda bütün bozulan alan

 • ZEKA OYUNLARI SINIFLARI GELİYOR

  Tarih:29/02/2016 | Okunma:375

  Başkan'dan  okullara tam destek  - "Zeka Oyunları sınıfları kuruyor"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe sınırları içerisindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar ile öğrenci ve öğretmenle eğitim alanında önemli destekler sağlıyor. 70 öğretmen odası dolabı yaptıran Ali Korkut, 5 okulda ise 'Zeka Oyunları Sınıfları' oluşturdu. Çok sayıda okul için kütüphane,  kitap ve spor malzeme

 • HAMZA ÇETİNE BRONZ MADALYA

  Tarih:25/02/2016 | Okunma:371

  YAKUTİYE’NİN SPORCUSU 3’ÜNCÜ OLDU 

   

  Yakutiye Spor Kulübü Boks takımının başarılı sporcularından Hamza Çetin (18) Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 3’üncü oldu.

   

  Yakutiye Belediyesi Yakutiye Spor Kulübü boks takımı sporcusu Hamza Çetin Türkiye Boks Federasyonu tarafından 1-6 Şubat tarihlerinde Giresun’da düzenlenen Gençler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 3’üncü oldu. Hamza &Cced

 • EN GÜZEL İŞBİRLİĞİ

  Tarih:19/02/2016 | Okunma:453

  Yakutiye Belediyesi ve Atatürk Üniversitesinin  "En güzel işbirliği"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi işbirliğiyle ikincisi gerçekleştirilen "Anne Üniversitesi" düzenlenen bir törenle başladı. Törene Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, çok sayıda davetli, akademisyenler, Anne Üniversitesi ilk mezunları ve yeni kayıt yaptıran öğrenciler kat

 • TERÖRE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

  Tarih:18/02/2016 | Okunma:296

  Ali Korkut, "Döktükleri kanda boğulacaklar"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Ankara'da bombalı saldırı ve Diyarbakır-Bingöl karayolunda ki alçak saldırıları lanetleyerek, "Alçak saldırıları gerçekleştiren hainler, işbirlikçiler döktükleri kanda boğulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu hainleri yok etme gücü ve kabiliyeti mevcuttur. Milletçe terörle mücadelede desteğimiz var, Erzurum'dan bunu haykırıy

 • VEKİL ILICALI ÜÇKÜMBETLERDE

  Tarih:10/02/2016 | Okunma:379

  Ilıcalı, "Üç Kümbetler muhteşem proje"


  Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Üç Kümbetler Proje alanını gezerek gelinen nokta hakkında bilgi aldı. Üç Kümbetler'in gün yüzüne çıktığını belirten Ilıcalı, "Belediye Başkanımız Ali Korkut, burada büyük işler yapmış, bizler tanıtımı için destek olmalıyız, olacağız da" dedi.  Yakutiye Kent Meydanının süsleyen Yaku

 • KALİTE BELGEMİZ YENİLENDİ

  Tarih:09/02/2016 | Okunma:538

  Yakutiye, kalite belgesini yeniledi


  Yakutiye Belediyesi tarafından 2010 yılında alınan K-Q TSE-ISO-EN 9000 kalite yönetimi belgesi yenilendi. TSE Erzurum Bölge Müdürlüğü ve Ankara Bölge Müdürlüğü denetçileri tarafından yapılan tetkikler sonucu belge yenilemesi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ali Korkut, "Hizmetlerin bir standarda ulaşması önemli. TSE kurum olarak alanda önemli hizmet veriyor, önemli kriteri var. Bizim bu kriterlere sahip olmamız önemli&quo

 • OKUL BAHÇELERİMİZ HAZIR

  Tarih:07/02/2016 | Okunma:298

  Yakutiye, okul bahçelerini temizledi


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, 15 tatilin bitmesine doğru ilçe merkezinde yer alan ilk, orta ve anaokullarının bahçelerini temizledi. Belediye Başkanı Ali Korkut, tatil dönüşü çocukların okul bahçelerinde rahatça hareket etmelerini arzuladıklarını belirtti. 
  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirdikleri kar temizleme çalışmalarını tamamlarken, okul bahçelerinde de &ccedi

 • VEKİLİMİZDEN KAYAK TEŞEKKÜRÜ

  Tarih:05/02/2016 | Okunma:345

  Mustafa Ilıcalı'dan Korkut'a kayak teşekkürü


  Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen kayak eğitim programının çok değerli olduğunu belirterek, Başkan Ali Korkut'a teşekkür etti. Karın böylesine çok yağdığı bir coğrafyada kış turizminin çok daha ilerilerde olması gerektiğini belirten Ilıcalı, "Bütün bu fırsatları şehir adına doğru bir yöne yönelten Belediye Başkanımız Ali Korkut'a teşekkür ediyorum. Bu

 • KAYAKÇILARIMIZDAN MUHTEŞEM KAPANIŞ

  Tarih:04/02/2016 | Okunma:459

  15 günlük eğitimi tamamladılar, şimdi onlar kayağı biliyorlar -  Yakutiye'den muhteşem final


  Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen kayak eğitimi programı muhteşem bir kapanış programıyla  finalini yaptı. Yaklaşık 500 öğrencinin kayak gösterileriyle, uçurulan balonlar  ile renkli görünüme ailelerin heyecanları karıştı.  Belediye Başkanı Ali Korut, yorucu sömestrinin ardından çocukların moral bulduğunu belirterek "Geleneksel olarak düzenlediğimi

 • HEM SPOR HEM EĞİTİM

  Tarih:03/02/2016 | Okunma:631

  Yakutiye Belediyesi Kadın Spor ve Eğitim Merkezi aktif


  Yakutiye Belediyesi Kadın Spor ve Eğitim Merkezi'nde sağlıklı bir  yaşam için spor eğitimi alan ev hanımlarına sporun yaşama etkileri üzerine eğitim semineri verildi. Hilalkent altında Esma Park bitişiğinde inşa edilerek geçtiğimiz Sonbahar'da hizmete açılan Kadın Spor ve Eğitim Merkezine çeşitli semtlerden 50 ev hanımı katılıyor. Ehramlı, çarşaflı kıyafetleriyle hoş görüntü veren ev hanımlarına Yakutiye Kent Ko

 • KÖYLERDE KAR TEMİZLİĞİ

  Tarih:01/02/2016 | Okunma:323

  Yakutiye,  köyleri unutmuyor


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, köylerde de kar çalışması yapıyor. Yoğun kar yağışları nedeniyle köy içi ulaşımda aksaklıklar oluştuğunu belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, şehir merkezi öncelikli olsa da köylerin unutulmadığını söyledi.


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, bağlı mahalle/köy ve köylerde kar çalışmasını ihmal etmiyor. Belediye Başkanı Ali Korkut'un şehir merkezinin kar yağışın

 • TÜRKSOY YAKUTİYEDE

  Tarih:01/02/2016 | Okunma:292

  TÜRKSOY'dan Korkut'a ziyaret


  Güneş Vakfı'nın davetlisi olarak Erzurum'da bulunan TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseninov ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Tarihi eserler ve değerleriyle ilgili Başkan Korkut'tan bilgi alan Kaseinov ve Purtaş, Yakutiye'nin tarihi eserleriyle büyük değer taşıdığını söylediler.  

   
  Güneş Vakfı Başkanı Alpaslan Ceylan ile birlikte Yakut

 • KAR TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

  Tarih:26/01/2016 | Okunma:387

  Yakutiye, kar çalışmasını sürdürüyor


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kar ile mücadele ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Merkezde 8 mahalle, bağlı mahalle ve sokaklarda yürüttüğü çalışmaları 3 vardiya olarak yürüten belediye ekiplerinde 90 personel görev yapıyor. Yetkililer, kar yağışı sonrası önce araç yollarının açıldığını, ardından karların toplanarak kamyonlarla şehir dışına t

 • KARNE HEDİYEMİZ KAYAK

  Tarih:25/01/2016 | Okunma:650

  Ali Korkut'tan çocuklara en güzel karne hediyesi


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un 6 yıl önce çocuklara karne hediye olarak başlattığı kayak kursu bu yılda renkli görüntülerle başladı. 500 çocuğun kayak öğreneceği ve 15 gün sürecek kayak kursu Palandöken dağında başladı. Başkan Ali Korkut'un dar gelirli aileleri hedef  alan programına öğrenciler ilk okullardan seçiliyor. 


  Yakutiye Belediyesi taraf

 • ŞAMPİYONLUK SÖZÜ

  Tarih:21/01/2016 | Okunma:427

  Erzurum'un  şampiyon kayakçıları Akdağ amcalarıyla poz verdiler


  "Başarı için şans istediler"


  Erzurum'un dünya çapında başarılara sahip ikizi Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, hazırlandıkları Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası öncesinde Sağlık Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ ile objektiflere poz verdiler. Babaları Ünal Bingül ile birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a ziyaretleri sırasında P

 • ANNE ÜNİVERSİTESİ YENİDEN

  Tarih:19/01/2016 | Okunma:651

  Yakutiye Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi işbirliğiyle - "Anne üniversitesi yeniden başlıyor"


  Yakutiye  Belediyesi Başkanı ALi Korkut'un geçtiğimiz yıl başlattığı ve yoğun ilgi gören Anne Üniversitesi uygulaması bu yıl tekrarlanıyor. Yakutiye Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Anne Üniversitesi'ne bu yıl 50 anne öğrenci alınacak. Anne üniversitesine katılım için gerekli olan şart, çocuğunun üniver

 • KAR ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Tarih:18/01/2016 | Okunma:380

  YAKUTİYE BELEDİYESİ’NDEN KAR ÇALIŞMASI

  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan 1600 sokakta karla mücadele yapıyor. Yoğun kar yağışının ardından belediye ekipleri ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Evren Paşa Mahallesi, Şelale Evler Mahallesi, Ran tesisleri semti, Mumcu Sokak, Emin Kulpu Mahallesi gibi 36 bağlı mahalle, 160 cadde ve 1600 sokakta karla mücad

 • AKDAĞDAN TAVSİYE

  Tarih:17/01/2016 | Okunma:289

  Akdağ, seçimlere tamamlanmış eserlerle git tavsiyesi yaptı- Korkut “3 yıl” dedi, Akdağ “2.5 yılda bitir” dedi


  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin efsanevi Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum programı çerçevesinde Yakutiye Belediyesini ziyaret etti. Başkan Ali Korkut tarafından karşılanan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, çalışmalar hakkında bilgi aldı, Ali Korkut’a tavsiyelerde bulundu. 


  Ak Parti Genel Başkan

 • HAYDİ ÇOCUKLAR KAYAĞA

  Tarih:15/01/2016 | Okunma:729

  Yakutiye Belediyesi Erzurum'un çocuklarına kayak öğretiyor


  "Haydi çocuklar kayağa"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un, kayak yapma fırsatı bulması zor olan dar gelirli kesimlere yönelik 5 yıldır sürdürdüğü kayak eğitimi programı haftaya başlıyor. Okullardan alınan 6-12 yaş arası çocuklar, bu yılda 15 tatilde kayak yapacaklar. Belediye Başkanı Ali Korkut, "Çocuklarımız yorucu bir yarı yılı geride bıraktı. 15 tatilin keyfini çıka

 • KURSLARIMIZ EKMEK SAHİBİ YAPIYOR

  Tarih:12/01/2016 | Okunma:417

  Yakutiye'nin kursları ekmek sahibi yapıyor


  Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi El Sanatları ve Meslek Kursları, ev hanımları ve genç kızlara adeta altın bilezik oluyor. 8 yıldır devam eden kursların ev hanımlarına ek kaynak oluşturduğunu, kursların sipariş atölyesi gibi çalıştığını belirten Başkan Ali Korkut, "Kurslarımız, özellikle ev hanımlarını aile ekonomisine katkı yapar noktaya getirmek. Bunda da başarılıyız" dedi.


  Yakutiye Belediyesi tarafından açılan meslek edi

 • BAŞKAN YİNE ZİRVEDE

  Tarih:08/01/2016 | Okunma:482

  Ali Korkut, yılın en başarılı belediye başkanları arasında


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, ORC Araştırma şirketi tarafından her yıl gerçekleştirilen "En Başarılı Belediye Başkanları" araştırmasında 2015 yılının en başarılı belediye başkanları arasında yer aldı. Başkan Korkut, hizmetlerin halkta karşılık bulmasının sevindirici olduğunu belirtti.  


   Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 2015 yılının en başarılı belediye başkanlar

 • KAR TEMİZLİĞİNE GECEDE DEVAM

  Tarih:06/01/2016 | Okunma:506

  Karla mücadelede gece mesaisi


  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan 1600 sokakta karla mücadele yapıyor. Yoğun kar yağışının ardından tüm yolları ulaşıma açık tuttuklarını belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Yağan karın toplanarak şehir dışına çıkarılması için çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz gece mesai yaparak cadde ve sokakları temizliyorlar" dedi.


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Cumhuriyet Caddes

 • YAKUTİYE UMUT KAPISI

  Tarih:05/01/2016 | Okunma:906

  Yakutiye, ev hanımlarının umut kapısı


  Yakutiye Belediyesi, "El Sanatları Kursları" ile ev hanımlarının, genç kızların adeta umut kapısı oluyor. Kurslarda mesleki beceri kazanan ev hanımları aldıkları siparişlerle para kazanırken, yeni bir sosyalleşme sürecini de bu kurslarda yaşıyorlar. Kursların, toplumsal sorumluluk bağlamında sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Meslek kurslarımız ev hanımlarımıza, genç kızlarımıza yeni bir kapı açıyor. Burada meslek &

 • OYNANAN OYUNLARI BİLİYORUZ

  Tarih:04/01/2016 | Okunma:509

  Ali Korkut, "Güneydoğu'da sergilenen oyunları biliyoruz"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 2016 yılının ilk Meclis toplantısında Güneydoğu'da yaşanan terör hadiseleriyle ilgili açıklama yaptı. Ocak ayı toplantısını açarken konuşan Ali Korkut, "Kışkırtmalarla Ermeni çetelerinin yaptığı ihanetin  benzeri bugün Güneydoğu'muzun bazı illerinde yinelenmektedir. Bölge halkının büyük bir duyarlılıkla bu hainlere fırsat vermeyeceğini biliyoruz. &q

 • KADIN MECLİSİNDEN TEŞEKKÜR

  Tarih:28/12/2015 | Okunma:336

  Kadın Meclisinden Korkut'a teşekkür


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, Yakutiye Belediyesi Kadın Spor Eğitim Merkezi'nde yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirdiler. Spor Eğitim Merkezini gezen Kadın Meclisi üyeleri kadınlara yönelik böylesine güzel bir merkezin açılmış olmasının önemli olduğunu söylediler.  Meclis üyeleri, "Kadınlara bu şehirde böylesine önem veren bir belediye başkanının olması bizi mutlu ediyor. Ali Korkut başkanımıza teşekk&u

 • ÇOCUKLARIMIZA ÇEVRE BİLİNCİ

  Tarih:23/12/2015 | Okunma:552

  Yakutiye Belediyesi ve TEMA Vakfından çocuklara çevre bilinci - "Ağaç yaşken eğilir diye yola çıktılar"


  Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Genç TEMA  tarafından hazırlanan proje ile ilçe sınırları içerisinde yer alan ilk ve orta okullarda "Çevre Bilinci" çalışması yapılıyor. Ağaç yaşken eğilir ata sözünden yola çıkan Yakutiye Gençlik Meclisi ile Genç TEMA, şuana kadar 5 bin çocuğa ul

 • EV HANIMLARI HAYDİ SPORA

  Tarih:16/12/2015 | Okunma:5594

  Yakutiye ev hanımlarını spor yapmaya çağırıyor 


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi, ev hanımlarına hitap edecek Kadın Spor Eğitim Merkezinin kapılarını açtı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kültür fizik başta olmak üzere kilo vermeyi sağlayan, formu koruyacak spor aletlerinin bulunduğu Kadın Spor Eğitim Merkezi'nin öncelikle dezavantajlı semtlerde oturan hanımlara hitap ettiğini söyledi. İçerisinde spor alanları, hamamı, saunası ve kafeteryası bulunan Kadın Spor Eğitim Merkezinde bra

 • DEVASA PROJEMİZ

  Tarih:09/12/2015 | Okunma:689

  Yakutiye Belediyesi'nin şehri büyüleyecek projeleri


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi  Başkanı Ali Korkut, Erzurum merkezini yeniden tanımlayacak devasa projelerini, yapılan kamulaştırma çalışmalarını, proje süreçleriyle ilgili son durumu basın mensuplarına anlattı. Kalabalık bir  Medya temsilcisiyle alanı gezen Ali Korkut, Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı ve Kadana mahallesini çevreleyen 152 dönüm büyüklüğündeki kentsel dönüşüm alanındak

 • SPOR BİLİMLERİNDEN PLAKET

  Tarih:08/12/2015 | Okunma:392

  Spor Bilimlerinden Korkut'a plaket


  Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, engellilerle ilgili projelerine ortak olan, destek veren Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a plaket verdi. Plaketi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sertaç Erciş, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sirinkan, Okutman Nazım Faraçoğlu sundular. Ali Korkut, engellerin ortadan kaldırılması için atılan her adımda el atmayı tatlı bir vazife saydığını söyledi.


  Sp

 • ILICALI DAN ZİYARET

  Tarih:07/12/2015 | Okunma:413

  Mustafa Ilıcalı, Ali Korkut'u ziyaret etti


  Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret etti. Seçimlerde yoğun tempolu çalışmaların ardından belediye başkanları ve teşkilatlara teşekkür fırsatı bulamadığını belirten Ilıcalı, "Başarılı bir seçim süreci yaşadık. Belediye Başkanlarımıza teşekkür etme fırsatı bulamamıştım. Şimdi teşkilatlarımızı ve belediye başkanlarımızı ziyaret edip  bir çaylarını i&cc

 • BÜYÜYEREK İLERLİYORUZ

  Tarih:07/12/2015 | Okunma:577

  Ali Korkut, Güneş Vakfında konuştu “Büyüyerek ilerliyoruz”


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyecilik alanında yaptıkları çalışmaları, gelinen noktayı Güneş  Vakfı konferans salonunda anlattı. Vakfın geleneksel Cuma sohbetlerinin konuğu olan Ali Korkut, yollarına gelişerek, büyüyerek devam ettiklerini söyledi. 35 milyon bütçeden 103 milyonluk bütçeye ulaştıklarını anımsatan Korkut, “Erzurum merkezini çağdaş,

 • YANLIŞ PARK KAR TEMİZLİĞİNE ENGEL

  Tarih:04/12/2015 | Okunma:399

  Belediyenin kar temizliğine araçlar engel oluyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, şehrin muhtelif bölgelerinde ve bağlı mahallelerde karla mücadele çalışması yapıyor. Girilmesi en zor sokaklarda dahi kar çalışması yapan ekiplerin en büyük engeli parka terk edilen araçlar oluşturuyor. Fen İşleri ekipleri, duyarsız davranan araç sahipleri nedeniyle karla mücadele de güçlük yaşadıklarını ifade ediyorlar.


  Yakutiye Belediyesi, önceki g&u

 • AK PARTİDEN ZİYARET

  Tarih:03/12/2015 | Okunma:273

  Ak Parti'den Korkut'a ziyaret


  Ak Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, beraberinde il yönetimiyle birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, yönetim olarak nezaket ziyareti yaptıklarını söyledi. Başkan Ali Korkut, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, "İl başkanımız ve il yönetimimizi ağırlamaktan memnuniyet duydum" dedi.


  Ak Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, beraberinde İl Yönetimi olmak üzere Yakutiye Belediye B

 • BAŞKANIN ÖZEL MİSAFİRLERİ

  Tarih:03/12/2015 | Okunma:548

  Ali Korkut, gününü onlara ayırdı


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gününü engellilere ayırdı. Erzurum Özel Eğitim Uygulama Merkezinden gelen öğrenciler Ali Korkut'u makamında ziyaret ettiler. Korkut, öğrencilerle uzun süre sohbet etti, bazı çocuklar türkü söylediler. Ardından Ali Korkut amcaları engelli çocuklarla birlikte yemeğe gitti


  Erzurum Özel

 • YAKUTİYE FIRTINA GİBİ ESİYOR

  Tarih:03/12/2015 | Okunma:1526

  Yakutiye, futbolda devlerle mücadele ediyor  


  Erzurum'un futboldaki marka takımı Yakutiye Spor, fırtına gibi estiği tüm liglerde adeta devlerle yarışıyor. İlk defa katıldığı Coco Cola Gelişim Liginde Trabzon Spor AŞ'nin ardında 2. durumda bulunan Yakutiye Sporun başkanı Ferhat Mergan, Erzurum adına, futbol geleceği adına önemli bir iş yatıklarını söyledi. Erzurumlu gençlerin ufuklarını açtıklarını ifade eden Ferhat Mergan, "Birçok çocuğumuz Süper Lig, PTT 1. lig ta

 • AZİM ENGEL TANIMAZ

  Tarih:02/12/2015 | Okunma:606

  Başkan Korkut, "Azim engel tanımaz"  - 300 engelli Çocuk ve Genç Katılacak 


  Yakutiye Belediyesi, Erzurum'daki tüm engelli çocuk ve gençleri kapsayan engellilere spor etkinliği başlattı. Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi  işbirliği ile gerçekleştirilen spor faaliyetleri haftanın 5 gününde yıl boyunca devam edecek. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, azmin engel tanımayacağını ifade ederek "Şehrimizde bulunan ilk, orta ve lise &

 • ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANIYOR

  Tarih:27/11/2015 | Okunma:441

  Yakutiye'den kış öncesi yol çalışmaları tamamlanıyor


  Yakutiye Belediyesi, yol, kaldırım, karo ve bordür çalışmalarında çalışma takviminin sonuna geliyor. Yakutiye Merkezde kaldırım, karo bordür ve yol çalışmalarını inceleyen Ali Korkut, işlerin biran önce tamamlanmasını istedi. Ali Korkut, "İklim şartlarını düşününce işlerin biran önce tamamlanması gerekiyor. Yarım kaldırım çalışması hoş olmaz, vatandaşa hizmet ederken sürpriz yapmayalım&qu

 • BAŞKAN ÇARESİZLERE ÇARE OLUYOR

  Tarih:25/11/2015 | Okunma:404

  Evleri yanan kız kardeşler böyle sevindi -  Ali Korkut, çaresizlere çare oluyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Güzelova mahalle/köyünde geçtiğimiz ay sebebi tespit edilemeyen yangında 7 ev, ahırlarla birlikte yanmıştı. Çıkan yangında evleri ciddi biçimde hasar gören Ayşe ve Neşe Doğar kardeşler yaşadıkları çaresizliklerini Belediye Başkanı Ali Korkut'a anlatarak yardım istediler.  Yakutiye Belediyesine bağlı mahalle/köyde yaşanan yangın faciasında

 • YEŞİL YAKUTİYE YÜKSELİYOR

  Tarih:24/11/2015 | Okunma:1469

  Doğu'nun en büyük dönüşüm projesi "Yeşil Yakutiye" yükseliyor


  Ali Korkut, "Kentsel Dönüşümde yeni bir örnek"

  Yakutiye Belediyesi tarafından 2011'de başlatılan Kentsel Dönüşüm Projeleri, Erzurum'un gözde projeleri olarak yükselmeye başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut,  600 dönüm alanda 4 bin civarında bina kamulaştırdıklarına dikkat çekerek, "Erzurum'u yıkarak ruhuna uygun konuma taşımak, çağ

 • ÖNCE KAMU FAYDASI

  Tarih:19/11/2015 | Okunma:388

  Ali Korkut, kamu faydasından vaz geçmiyor


  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yoğun bir sezonun ardından eksik alan bırakmamak için çaba harcadıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılan işlerde kamu faydasını ön planda tutuyor. Sanayi mahallesi Demirciler çarşısında asfalt çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Korkut, kepçeyle serilen asfaltın sağlıklı olmayacağını belirterek sokağ

 • ENGELLERİ KALDIRAN DESTEK

  Tarih:17/11/2015 | Okunma:961

  Yakutiye Belediyesi'nden engellilere bidünya spor -  Ali Korkut, engelleri kaldırıyor

    
  Yakutiye Belediyesi, Erzurum'daki tüm engelli çocuk ve gençlerin yararlanabileceği spor imkanı sunuyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile işbirliği yaparak engelli çocuk ve gençler için spor faaliyeti hazırladıklarını belirtti. Korkut, "Üniversitemizin spor alanlarından yararlanacağız, gerekli sportif malzemelerin teminini sağl

 • ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILIYOR

  Tarih:12/11/2015 | Okunma:554

  ZEKA OYUNLARI SINIFLARI AÇIYOR - Ali Korkut, zeka oyunlarını yaygınlaştırmak istiyor


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ömer Nasuhi Bilmen Okulu öğrencisi Ahmet Mithat Kotan'ın bardak dizilimi ile yaptığı mini gösteriyi çok beğendi. Zeka oyunlarının yaygınlaştırılmasının faydalı olacağını belirten Korkut, "Ağaç yaşken eğilir diyerek zeka oyunlarının temel bir eğitim olarak yaygınlaştırılmasının yararlı olacağını görüyorum. Biz okullarımıza bu noktada destek ola

 • ÜÇKÜMBETLER YENİDEN UYANIYOR

  Tarih:10/11/2015 | Okunma:617

  Kamulaştırma için 100 milyon harcandı - Üç Kümbetler yeniden uyanıyor

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Üç Kümbetler Projesinde ikinci aşamaya geçmek için çalıştıklarını söyledi. Kamulaştırmanın birkaç bina dışında tamamlandığını ifade eden Korkut, alanın hazırlanması, projenin uygulama safhasına geçilmesi için yoğun bir mesai harcadıklarını söyledi. Üç Kümbetler için uygulanacak proje ve proje iç

 • VEKİLİMİZDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  Tarih:04/11/2015 | Okunma:394

  Milletvekili Deligöz'den Korkut'a ziyaret


  Ak Partiden 5. sıra milletvekili seçilen Orhan Deligöz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Yorucu bir çalışma süreci yaptıklarını belirten Deligöz, "Ali bey, bizimle birlikte yoğun bir tempoyla çalıştı, hayırlısıyla seçimlerde yüzümüz ak çıktık. Teşekkür etmek, bir kahvesini içmek için ziyaret ettim" dedi. 


  Erzurum Ak Partiden Milletvekili se&cce

 • CUMHURİYET GERÇEK SAHİPLERİNİN ELLERİNDE YÜKSELİYOR.

  Tarih:27/10/2015 | Okunma:838

   Ali Korkut, "Cumhuriyet ilk kez egemenlerin elinden alınıyor"

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın içerisinde olduğu bir Cumhuriyet kutlamasına imza atarak Cumhuriyetin egemenlerin egemenliğinden alınarak halka teslim edildiğini söyledi. Başkan Korkut, "Cumhuriyet'i kuran irade, milli irade Atatürk sonrası rafa kaldırılmış, bazı egemenler birçok şeyde olduğu gibi Cumhuriyet kutlamaları içinde 'si

 • KÖYLERİMİZ PIRIL PIRIL

  Tarih:26/10/2015 | Okunma:750

  Batıdan farkımız kalmıyor


  Yakutiye Belediyesi, bağlı köy/mahalleler ve köylere yapılan yol ve çevre çalışmaları yaşam standartlarını yükseltiyor. 36 bağlı köy/mahalleye yönelik başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Köylerimiz, bağlı mahalle/köylerimize yapılanlar doğru atılmış adımlardır. Batı ile farkın kapanması, farklılığın yöresel özelliklere inmesi için çaba harcıyoruz. Vatandaşlarımız yapılanl

 • SANAYİ ESNAFINI ZİYARET

  Tarih:22/10/2015 | Okunma:464

  BAŞKAN KORKUT SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ


  Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, sanayi esnafını gezerek sorunlarını dinledi. Esnafın  taleplerini de dinleyen Başkan sıkıntıların yerinde tespitini yaptı.


  Erzurum Sanayi Sitesi’nde bulunan esnafla bir araya gelen Başkan Ali Korkut, işyerlerini dolaşarak esnafın sıkıntılarını dinleyip, hayırlı işler temennisinde bulundu. Esnaf tarafından oldukça sıcak karşılanan Başkan Korkut, esnafla sohbet edip sorunlarını ve taleplerini not alarak

 • KÖYLERİMİZE HİZMETE DEVAM

  Tarih:15/10/2015 | Okunma:472

  Yakutiye'nin köye hizmetini böyle değerlendirdi - "Eski insanlar mezardan kalksa görseler"- 


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesine bağlı mahalleler ve köylerde alt yapı ve yol çalışmalarını sürdürüyor. Mülk köyüne yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Ali Korkut, "Batı'daki köylerden veya bağlı mahalle/köylerden bizimkilerin ne eksiği var. Biz istiyoruz ki, kimsenin ayağı çamura, çukura değmesin" dedi.

 • KURAN KURSLARINI ZİYARET

  Tarih:14/10/2015 | Okunma:335

  Ali Korkut, Kuran Kurslarında


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe sınırları içerisinde Kur'an-ı Kerim eğitimi veren Kuran Kurslarını ziyaret ediyor. Kurslardaki hafizelere ve Kur'an öğrenmek için kursa katılan ev hanımlarına Yasin-i Şerif ve Dua kitabı hediye eden Başkan Korkut, kursların diğer ihtiyaçlarını tespit ederek yerine getiriyor. 


  Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitime her alanda destek ve katkı vermeye

 • YENİ YOL AÇILIYOR

  Tarih:12/10/2015 | Okunma:416

  Ali Korkut, yeni bir yol açıyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut,  Üç Kümbetler Kültür Adasını yerleşim alanlarından ayıran 20 metre genişliğinde açtığı yeni yol çalışmalarını inceledi. Ali Korkut, yolun kültür adasını yerleşim alanlarından ayırdığını belirterek "Açılan her yol, medeniyete çıkar. Üç Kümbetlerin aktardığı medeniyeti rahat ifade etmek için bu yolu açıyoruz" d

 • OKULLARIMIZA ZİYARET DEVAM EDİYOR

  Tarih:08/10/2015 | Okunma:404

  Korkut'un mesaisi öğrencilere  


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, TEOG sınavları için yardımcı kaynak kitap dağıtımını sürdürüyor. Okulları birbir gezerek elleriyle öğrencilere kitapları veren Korkut, sınavlarda başarı için teşvik ödüllerini de ısrarla hatırlatıyor. Korkut, "Türkiye derecesi yapanlara özel hediye sözüm var, sürpriz. Erzurum için ilk 10 ve 20 için de ayrıca hediyelerimiz var. Çok çalışın, geleceğinizi kur

 • BAŞKAN GÜZELOVA KÖYÜNDE

  Tarih:05/10/2015 | Okunma:896

  Ali Korkut, ev ve ahırları yanan köylülerin yüreklerine su serpti


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Güzelova köy/mahallesinde çıkan talihsiz yangında 7 ev, evlere bağlı kiler, samanlık, ahırları yandı neredeyse baştan aşağı yandı. Çıkan yangın, aynı zamanda yeni evlenmiş bir çiftin, yaşlı bir dedeyle ninenin de hayallerini yaktı. Çıkan yangın sonrası Güzelovalıların üstünden elini çekmeyen Yakutiye Belediyesi ile Yakutiye Belediye Başkanı oldu. Muhtar Harun

 • EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

  Tarih:02/10/2015 | Okunma:724

  Ali Korkut, geleceğe yatırım yapıyor - Yakutiye'den eğitime önemli destek


  Erzurum Merkez İlçe Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korut, ilçe sınırlarında yer alan 31 Orta Okul'da okuyan, bu yıl TEOG için hazırlanacak 3 bin 100 öğrenciye kaynak kitap hediye ediyor. Okulları tek tek gezerek elleriyle çocuklara kaynak kitap veren Ali Korkut, öğrencilerden derece sözü alıyor. Geleceğin teminatı çocukların daha iyi eğitim için ilk barajı olan TEOG'a yönelik kaynak k

 • HİLALKENT YEPYENİ

  Tarih:29/09/2015 | Okunma:442

  Hilalkent baştan başa asfaltlandı


  Yakutiye Belediyesi, Hilalkent'de ara sokaklar ve ana caddelerde asfalt ve kaldırım çalışmalarını tamamladı. Belediye Başkanı Ali Kokut, ilçe sınırlarında asfalt anlamında fazla sorun kalmadığını belirterek "Asfalt, karo, bordür ve kaldırım çalışmalarımız sürüyor. Bu alanda eksiğimiz neredeyse kalmadı gibi, yol olarak sorunsuz bir ilçe olmaya yakınız" ifadelerini kullandı. 


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi yol, kaldırı

 • BAŞKAN UĞURLADI

  Tarih:28/09/2015 | Okunma:436

  Zihinsel Engellileri, Korkut yolcu etti


  Yakutiye İlçe Belediyesi, 4 yıldır Zihinsel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanlığı üyelerini çocuk ve aileleriyle birlikte Federasyonları tarafından düzenlenen etkinliğe gönderiyor. Belediye binası önünde zihinsel engelli 10 çocuk ile ailelerini uğurlayan Ali Korkut'a çocukların ilgisi dikkat çekti. 


  Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Zihinsel Engelliler Derneği Erzurum Şubesi üyeleri

 • ÖĞRETMENLERE BAYRAM HEDİYESİ

  Tarih:18/09/2015 | Okunma:608

  Ali Korkut'tan öğretmenlere bayram hediyesi


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim öğretim başlangıcı öncesi Cumhuriyet Teknik Kız Meslek Lisesi öğretmenlerine öğretmenler odası için dolap yaptırdı. Ali Korkut, eğitime desteğin çeşitli biçimlerde devam ettiğini belirten Korkut, "Okuldan eksikleriyle ilgili talep geldi. Bizde istek noktasında öğretmenlerimizin kullanımı için dolap yaptırdık" dedi.

   
  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye

 • ASFALTLA TOZDAN KURTULUŞ ÇAYI

  Tarih:16/09/2015 | Okunma:442

  Asfaltla tozdan kurtulup, açık havada çay keyfi yaptılar 


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen köy ve köy/mahallelerde asfalt çalışması sonrası büyük memnuniyet yaşanıyor. Köy ve bağlı mahalle/köylerde toz toprak içerisinde bir yaşam süren vatandaşlar, asfaltla birlikte açık alanda rahatlıkla çay içebildiklerini belirttiler. Belediye Başkanı Ali Korkut'a tozdan kurtuldukları için teşekkür eden köylüler

 • YENİ BİR YOL AÇILIYOR

  Tarih:10/09/2015 | Okunma:791

  Üç Kümbetler kültür adası yerleşimden ayrılıyor  


  Erzurum'u yeni bir konumlanmaya hazırlayan Üç Kümbetler Projesinin birinci evresi tamamlanmak üzere. Üç Kümbetleri ada konumuna getirecek yeni yol çalışması için Yakutiye Belediyesi çalışmalara başladı. Yaklaşık 4,5 milyon lira bütçeli proje ile Recep Akdağ caddesinden dikey olarak Taşanbarlara inecek 650 metre uzunluğundaki yol Üç Kümbetler tarihi adasını yerleşim alanlar

 • KÖY-MAHALLELERE ASFALT

  Tarih:09/09/2015 | Okunma:426

  Köyler, köy mahalleler asfaltlanıyor - Kadınlar tozdan kurtuluyor

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un,' şehirde ne varsa buralarda da olacak' dediği köyler ve köy mahalleler sırayla asfaltlanıyor.  800 nüfuslu Umudum köyünde yapılan çalışmada köy içi yollar, Cami, Sağlık Ocağı, Okul çevresi asfaltlandı. Muhtar Fatih Bayrak, iki dönemdir muhtarlık yaptığını belirterek "Ali başkanımızdan almadığımız bir şey yok. Ne istediysek yaptı, yerine getirdi.

 • HAİN TERÖRE LANET

  Tarih:07/09/2015 | Okunma:557

  Ali Korkut, "Döktüğünüz kanda boğulursunuz inşallah"

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Dağlıca'da meydana gelen hain ve kalleş saldırı sonrası bir açıklama yaptı. Teröre lanet eden Korkut, şunları söyledi;


  "Hüznün ve acının tarifi yoktur.. Şehitlerimizin ailelerine, Milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar temenni ediyorum. Milletimiz, uzaktan kumandalı, eli kanlı katillerin salmak istediğ

 • İNSANLIK VAZİFEMİZ

  Tarih:04/09/2015 | Okunma:403

  Ali Korkut, "Sığınana kucak açmak insanlık vazifemiz"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Afganistan'dan kaçarak Erzurum'a gelen Afgan aileye kol kanat gerdi. Sığınmacıların kaderine terk edilmesi gibi bir anlayışın siyasetin seçim vaadi haline geldiği günümüzde bir belediyenin tavrı insanlık değeri olarak ön plana çıktı. Belediye Başkanı Ali Korkut, mevcut imkanlar ölçüsünde sığınmacılara imkan sağlamanın insanlık gere

 • ERZİNCAN KAPI YENİLENDİ

  Tarih:01/09/2015 | Okunma:1460

  Erzincan Kapı Çarşısına yeni yüz


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, insan odaklı yol ve kaldırım çalışmalarının birini de Erzurum ticaretinin tarihi noktası Erzincan Kapı semtinde yapıyor. Yaya öncelikli geniş kaldırımların yapılacağı Erzincan Kapı çarşısındaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ali Korkut, işlerin hızlandırılması için de talimat verdi. Esnafın mağdur edilmemesi için yoğun çalışmak gerekir diyen Korkut, "Araç için

 • MİMAR TİTİZLİĞİ

  Tarih:31/08/2015 | Okunma:354

  Mimar Başkanın estetik kaygısı


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, muhtelif semtlerde yapılan kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. Belediyenin yaptığı  her işte gösterdiği estetik kaygıyla farkındalık oluşturan Ali Korkut, Palandöken hastanesi arkasındaki yapılan çalışmada ince işçilikten uzak kaldırımların yeniden ele alınması talimatını verdi. Çevre esnafına takip sorumluluğu yükleyen Korkut, "Bakın sizin yanınızda talimat veriyorum. Şaye

 • BİLİŞİMDE HEDEF YÜKSELTTİK

  Tarih:27/08/2015 | Okunma:488

  YAKUTİYE BELEDİYESİ TEKNOLOJİYİ İYİ KULLANIYOR

  Yakutiye Belediyesi Bilgi işlem Müdürlüğü teknolojik gelişmeler doğrultusunda yenilediği bilgi işlem sistemi ile tüm kullanıcılarına ve vatandaşlara yüksek standartlarda elektronik hizmet sunuyor.

   

  Bilgi sistemleri çerçevesinde e-belediye, kent rehberi, e-imar, e-nikah, AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) uygulamaları ile online olarak vatandaşa hizmet sunan Yakutiye Belediyesi bir ilkin altına daha imza attı. Apple ve Android kullan

 • PİKNİKLİ VEDA

  Tarih:26/08/2015 | Okunma:478

  YAKUTİYE BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARINA PİKNİKLİ VEDA


  Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 ayrı branşta 500'ün üzerinde çocuğun katıldığı Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları gerçekleştirilen piknikle sona erdi.
  Okulların tatile girmesinin ardından başlayan Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları iki aylık eğitimin ardından sonra erdi. Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okuluna katılan öğrencilerin, antrenörlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşen piknikte dolu dolu geç

 • KALDIRIM ÇALIŞMALARINDA YENİ YÖNTEM

  Tarih:17/08/2015 | Okunma:760

  Daha Sağlam ve Daha Estetik kaldırımlar


  Yakutiye Belediyesi karo-bordür-tretuvar çalışmaları ile kaldırımları daha sağlam, estetik ve kullanışlı bir hale getiriyor.
  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, İlçe genelinde mahallelerde karo-bordür ve tretuvar çalışmaları ile kaldırım yenileme çalışmalarını hızlandırdı. Fen İşleri Ekipleri, İstasyon Mahallesi 2. Mustafa Durmaz Sokak'ta kaldırımları yenileyerek bordür ve tretuvar çalışmalarını sürdürüyor.

 • 1000 ÇİFTİMİZ EVET DEDİ

  Tarih:14/08/2015 | Okunma:516

  YAKUTİYE BELEDİYESİ 1000 ÇİFTİ MESUT ETTİ 


  Yakutiye İlçe Belediyesi Evlendirme Memurluğu’nda 2015 yılı tamamlanmadan toplam bin çiftin nikahı kıyıldı.


  Yakutiye Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na nikah için müracaat edenler 2015 yılının Ağustos ayında bin çifte ulaştı. Evlenmek üzere Yakutiye Belediyesi'ne müracaat eden Yeliz Coşkun ve Özkan Demirtaş başvuru yapan bininci çift oldular. Yakutiye Belediyesi Evlendirme Memurluğu nikah iç

 • BOKSTA ADAY MÜJDESİ

  Tarih:11/08/2015 | Okunma:420

  YAKUTİYE'DEN BOKSTA ŞAMPİYONA  MÜJDESİ


  Yakutiye Spor Boks Kursundan Türkiye Şampiyonasına iki aday


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un öğrencilere karne hediyesi olarak sunduğu, aynı zamanda yetenekli öğrencilerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayarak, geleceğin başarılı sporcularına altyapı çalışmalarını vermek amacıyla açılan Yakutiye Yaz Spor Okulları hedeflerine ulaşıyor. Yakutiye Belediyesi'nin 6-14 yaş arası çocuklar için düzenledi

 • MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİK

  Tarih:05/08/2015 | Okunma:443

  BAŞKAN KORKUT KAHVALTI DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut kahvaltı programında muhtarlar ile bir araya geldi. Topçuoğlu Mahallesi İhmal Cami Sokakta Yakutiye Belediyesi tarafından verilen kahvaltı programında muhtarlarla bir araya gelen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, mahalle muhtarlarının kendisinin çalışma arkadaşı olduğunu ve muhtarlarla tam bir uyum içinde çalıştıklarını söyledi.

   

  Mahalle muhtarları ile yaptığı kahvaltı

 • FUTBOLA İLGİ YOĞUN

  Tarih:04/08/2015 | Okunma:431

  Yakutiye'nin çocuklarından Futbola yoğun ilgi


  Yakutiye Belediyesi'nin düzenlediği 6-14 yaş arası 500 öğrencinin eğitimlerini kapsayan Yaz Spor Okulları'nda Futbol branşına yoğun ilgi var. 5 ayrı dalda açılan Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okullarında 3 Temmuz Stadında yapılan futbol kursunda 100'ün üzerinde öğrenci, 4 futbol antrenörü gözetiminde çalışmalarını sürdürüyor.

   
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un öğrencile

 • BUZ ÜSTÜNDE ZORLANMIYORLAR

  Tarih:30/07/2015 | Okunma:373

  Yakutiye'nin çocukları buz üstünde zorlanmıyorlar


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un öğrencilere karne hediyesi olarak sunduğu yaz spor kursları rengarenk görüntülerle devam ediyor. Kurslar arasında en büyük ilgiyi çeken buz pateni dalında 4 ayrı eğitmen görev yapıyor.  Temel eğitimlerin geçildiği buz pateni kursunu başarılı geçtiğini belirten eğitmenler, "Şuan sporcu olabilecek kapasitede kursiyerlerimiz mevcut. Bunu rahatlıkla söylüyoruz.

 • ERZURUM JİMNASTİĞE İLGİSİZ

  Tarih:27/07/2015 | Okunma:1532

  Yakutiye Yaz Spor okulunda en az müracaat ona  Erzurumlu jimnastiğe ilgisiz


  Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları, 5 ayrı dalda kapılarını 6 - 14 yaş arası çocuklara açarken, jimnastik dalına  ilginin az olması dikkat çekiyor. Başkan Ali Korkut'un öğrencilere yaz hediyesi olarak geleneksel olarak her yaz kapılarını açan Yas Spor okullarında en az müracaat jimnastik dalında oldu. Korkut, ilginin azlığının jimnastikle ilgili yeterli bilgilendirmenin etkili olduğunu düşünüyo

 • ÇOCUKLARIMIZ YÜZME ÖĞRENİYOR

  Tarih:23/07/2015 | Okunma:604

  YAKUTİYE, ERZURUM'UN ÇOCUKLARINA YÜZME ÖĞRETİYOR


  Yakutiye Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları rengarenk, cıvıl cıvıl devam ediyor. 6-14 yaş arası 150 çocuk, uzman eğiticilerin gözetiminde keyifli bir kurs dönemi geçiriyorlar. 2 aylık kursun ardından çocukların denizde rahatlıkla ve güvenli olarak yüzebileceklerini belirten eğiticiler, çalışmaların keyifli geçtiğini belirttiler. Belediye Başkanı Ali Korkut, çocukların yüzme çalışmalarının aynı

 • ÜST YAPI MESASİSİ

  Tarih:21/07/2015 | Okunma:382

  Yakutiye'nin üst yapı mesaisi 


  Yakutiye Belediyesi, İlçe sınırları içerisinde yol, kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.  Yeni yapılaşma çalışmaları arasında oluşan yol ve kaldırım ihtiyacını karşılamak için çalışmaların yoğunlaştığını belirten Ali Korkut, yapısal değişimin yoğun olduğu bir ilçe olduklarını söyledi.


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, üst yapı çalışmalarını aralıksız sürd

 • BAYRAM HEDİYELERİ BAŞKANDAN

  Tarih:14/07/2015 | Okunma:498

  "Çocuk sevinci"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, hizmet götürdüğü her mahalle ve semtte çocukların gönlünü yapıyor. Ramazan ayı içerisinde bağlı köy/mahallelerde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Ali Korkut, gittiği köylerde çocukları unutmadı. Bayram öncesi, köy çocuklarının hediyelerini dağıtan Korkut, "Al alma gönül alma demişler, çocukların gözlerindeki sevinç bizi mutlu ediyor.&

 • HEDEF MAMUR BİR YAKUTİYE

  Tarih:10/07/2015 | Okunma:445

  Mamur bir Yakutiye için çalışıyorlar


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Şükrü Paşa semtinde yeni imarlaşması tamamlanan cadde ve sokaklarda karo, bordür ve yol çalışması yapıyorlar. Belediye Başkanı Ali Korkut, yapılaşmayla yol ve kaldırım hizmetinin yürüdüğünü belirtti. Ramazan ayına rağmen belediye personelinin performansı dikkat çekiyor.


  Yakutiye Belediyesi, şehrin muhtelif noktalarında yaya ve araç trafik

 • KÖY MAHALLELERİ ELDEN GEÇİRİLİYOR

  Tarih:07/07/2015 | Okunma:582

  Yakutiye, köy/mahallerin kaderi değişiyor  "Çamur ve tozsuz köy mahalleler geliyor"


  Yakutiye Belediyesi, ilçeye sonradan bağlanan 36 köy/mahalle içerisinde asfalt çalışması başlattı.  Geçtiğimiz yıllar şehir bağlantı yollarının yapıldığını hatırlatan Ali Korkut, "36 köy/mahallemiz için şehir bağlantı yollarını yapmıştık. Şimdi mahalle içi yolları asfaltlıyoruz. Şehirde ne varsa, köy/mahallelerimizde de aynısının olmasını istiyoruz

 • YAZ SPOR OKULLARIMIZ START VERDİ

  Tarih:03/07/2015 | Okunma:1194

  Yakutiye Belediyesi Yaz Spor okulları başladı


  Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları, yüzlerce öğrencisiyle birlikte kapılarını spor eğitimine açtı. Yaz spor okullarına katılan yüzlerce öğrenci  2 ay süreyle futbol, yüzme, jimnastik, boks, buz pateni dallarında eğitim alacaklar. Geleneksel yaz spor okullarıyla öğrencilerin doğayla iç içe bir eğitim alacaklarını ifade eden Ali Korkut, "Çocuklarımızın yaz tatillerini verimli geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla

 • GENÇLİK MECLİSİMİZ SAİME NİNEYE İFTARA GİTTİ

  Tarih:01/07/2015 | Okunma:483

  Yakutiye Gençlik Meclisi  iftar için Saime nineye gittiler


  Erzurum'un etkin sivil toplum örgütü Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi, iftar için Saime Tekdurmaz'ın kapısını çaldı. Saime nineyle iftar açan Gençlik Meclisi üyeleri, onun yalnızlığına da ortak oldular.  Gençlik Meclisi Başkanı İrfan Kocaman, "Saime ninemizin elini öpüp, onunla birlikte iftar açtık. Yalnızlığını paylaştık" dedi.


  Belediye Başkan

 • DERE SOKAK YENİ BAŞTAN

  Tarih:25/06/2015 | Okunma:814

  Yakutiye Belediyesi  Dere sokağı mamur etti


  Erzurum Merkez Yakutiye İçle Belediyesi, yol, kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çırçır mahallesi Dere sokakta yürütülen çalışmayla 1,2 kilometre uzunluğunda yol, bordür döşeme, kilit taşı ve kaldırım yapıldı. Yakın dönemde imarlaşma çalışmasına sahne olan Dere sokakta bundan böyle pencereler rahatlıkla açılabilecek. Belediye Başkanı Ali Korkut, Dere sokağın mamur hale getiril

 • RAMAZAN MESAİSİ

  Tarih:23/06/2015 | Okunma:374

  Yakutiye Belediyesinin ramazan mesaisi  


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi Fen İşleri ekipleri şehrin muhtelif noktalarında karo-bordür, asfalt ve kaldırım çalışması gerçekleştiriyor. Şükrü Paşa, Kurtderesi, Hıfzıssıhha da çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı ALi Korkut, "Yapılacak çok işimiz var. Yeni yerleşim alanları tamamlanıyor, yollarını, kaldırımlarını yapmak gerekiyor.  Eskimiş asfaltları, bozulan yolları yenilemek gerekiyor. Ekiplerimiz aralıksız &

 • YAZ OKULLARIMIZ BAŞLIYOR

  Tarih:22/06/2015 | Okunma:459

  Yakutiye belediyesi yaz spor okulları başlıyor  

   

  Yakutiye Belediyesi'nin her yaz düzenlediği yaz spor okulları kayıtları sürüyor. Okulların tatile girmesinin ardından başlatılan spor okullarıyla 6 -14 yaş arası çocukların tatillerini dolu dolu geçirmesi hedefleniyor. Yaz spor okulları ile çocuklar yüzmeden buz patenine çeşitli branşlarda beceri sağlıyorlar.  

   

  Çeşitli branşlarda sporun tabana yayılmasını da amaçlayan Yakutiye Yaz S

 • KURAN KURSUNA HİZMET

  Tarih:16/06/2015 | Okunma:518

  Yakutiye'den Abdulkadir Geylani Kuran Kursuna hizmet


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitimin her alanındaki katkı ve destekleriyle dikkat çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara yönelik çalışmalarıyla eğitim camiasından taktir toplayan Korkut, Kuran Kursları içinde çeşitli hizmetler gerçekleştiriyor.  Son olarak Abdulkadir Geylani Kuran Kursu'nun halı döşemelerini yenileyen Korkut, kursun fiziki çevresinden kaynaklanan toz ile bağlı kirliliği önlemek i&cced

 • TARİH MEYDANA ÇIKIYOR

  Tarih:11/06/2015 | Okunma:570

  Tarih içinde bir meydan açılıyor, Erzurum'un mühürleri ortaya çıkarılıyor - Murat Paşa Camii - Hamamı artık özgür

   

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, kadim medeniyet alanı olarak tanımladığı Yakutiye ilçesinde eserleri bir bir gün yüzüne çıkarıyor. Murat Paşa Camii ile Hamamını çevreleyen kötü yapıları kamulaştıran Başkan Korkut, dün alana ilk kazmayı vurdu. Dükkanlarla birlikte alanda bulunan 19

 • ADNAN YILMAZDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  Tarih:10/06/2015 | Okunma:362

  Adnan Yılmaz'dan Korkut'a teşekkür ziyareti


  Ak Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Seçimler sonrası belediye başkanları ve teşkilat yöneticilerini tek tek gezdiğini belirten Yılmaz , "Seçimleri  geride bıraktık, destekleri için halkımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarda bizimle birlikte olan teşkilat yöneticilerimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
  Adnan Yılmaz, seç

 • SAİME NİNE ÜŞÜMEYECEK

  Tarih:09/06/2015 | Okunma:444

  Saime Nine artık üşümeyecek  Ali Korkut, hırkayı elleriyle giydirdi


   Erzurum Merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un, geçtiğimiz Mart ayında yaşlılar haftası nedeniyle ziyaret ettiği Saime Tekdurmaz(80), hırkasıyla artık üşümeyecek. 'üşüyorum, Ali oğluma söyleyin hırka göndersin' dediği Ali Korkut, Saime nineye iki hırka götürdü. Hırkanın birini Ali Korkut'un yardımıyla giyen Saime nine, "Oğul Allah eksikliğini vermesin, ayağın taşa değ

 • CENNET ÇEŞME SOKAK YENİLENDİ

  Tarih:08/06/2015 | Okunma:433

  Yakutiye'nin gelecek vizyonuyla  Cennet Çeşme Sokak yeni baştan


  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen çalışma ile Cennet Çeşme sokak yenileniyor. 3,6 milyon lira bedel ödenerek yıkılan dükkanların ardından caddeyi genişleten çalışma, aynı zamanda Boyahane Camii ile Hamamını gün yüzüne çıkarmıştı. Ali Korkut,  sokağın yeniden düzenleneceğini, Mumcu caddesine bağlanan ara sokakta da kot çalışmasıyla düzenleme yapılacağ

 • BAŞKANA SAİME NİNE DUASI

  Tarih:01/06/2015 | Okunma:372

  Korkut 'beni evladın bil' demişti;   "Ekmeğim tükendi, üşüyorum birde hırka gönder" diye haber gönderdi


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un, 22 Mart 2015 günü Veyisefendi semti Zenciriye sokakta  30 metrekarelik tek gözlü evinde ziyaret ettiği, bir ihtiyacın olursa haber yolla dediği Saime Tekdurmaz, "Oğlum Ali'ye söyleyin, ekmeğim tükendi, birde üşüyorum bana hırka göndersin" diye haber gönderdi. Oğlu tarafından aranıp

 • GEZİ PLANI TUTMADI

  Tarih:27/05/2015 | Okunma:756

  Ali Korkut, "CHP'nin Gezi planı tutmamıştır" "Camileri kapatan zihniyetin provokasyonuyla karşı karşıyayız"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, CHP Milletvekili adayı tarafından provokasyon yapmak amacıyla Yakutiye Kent Meydanına zorla, bir gece yarısı adeta sokulan tırın alandan kaldırılmasıyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erzurum'da bir "Gezi" sendromu oluşturmak istediklerini öne süren Korkut, "Memleke bir çivi çakmam

 • KENT MEYDANI TEPKİSİ

  Tarih:25/05/2015 | Okunma:477

  Ali Korkut'tan CHP'ye Kent Meydanı tepkisi 


  "Kent Meydanını işgal ettiler, yeşili ezip, ağır tonajlı tırı meydana çektiler"


  Yakutiye Belediyesi tarafından 2011 yılında Erzurum'a kazandırılan Yakutiye Kent Meydanı, sınır ve kural tanımayan CHP tırının hışmına uğradı. Kent Meydanına araçların girişini engellemek için kilitli tutulan kapı kilidi kırılarak girdiği sanılan tır ile ilgili Yakutiye Belediyesi Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Be

 • YARDIM ELİ

  Tarih:25/05/2015 | Okunma:470

  Yakutiye Belediyesi, yoksul aileleri unutmuyor


  Yoksul ve dar gelirli ailelere yaptığı yardımlar ile dikkat çeken Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda yardımını sürdürüyor. Belediye ekipleri, önceden belirlenmiş adreslere uğrayıp yardım yapılacak ailenin kapısını çalıp, gıda dolu poşetleri kapı önüne bırakıyor.  Ali Korkut, "Aileyi biz belirliyoruz, geliri olmayan, çok az olanlar se

 • RENGARENK AÇILIŞ

  Tarih:20/05/2015 | Okunma:1871

  Adnan Yılmaz, rengarenk sokağı görünce böyle söyledi;  'Herkes konuşur, Ali Korkut yapar"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından Başak Sokakta gerçekleştirilen rengarenk sokak çalışması renkli bir organizasyonla tanıtıldı. Köy okulu öğrencileri, zihinsel engelli çocuklar ve Yurt Yuva çocuklarının da katıldığı müzik, tiyatro ve animasyon gösterileri ile yapılan programa çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışa Belediye Başkanı

 • CENNET ÇEŞME YENİ BAŞTAN

  Tarih:12/05/2015 | Okunma:526

  Yakutiye'nin gelecek vizyonuyla Cennet Çeşme Sokak yeni baştan

   

  Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından yürütülen çalışma ile Cennet Çeşme sokak yenileniyor. 3,6 milyon lira bedel ödenerek yıkılan dükkanların ardından caddeyi genişleten çalışma, aynı zamanda Boyahane Camii ile Hamamını gün yüzüne çıkarmıştı. Ali Korkut,  sokağın yeniden düzenleneceğini, Mumcu caddesine bağlanan ara sokakta da kot çalışmasıyla düzenleme yap

 • TEK ELDEN TEMİZLİK AVANTAJDIR

  Tarih:08/05/2015 | Okunma:565

  Ali Korkut, "Tek elde toplanan temizlik avantajdır" 

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, temizlik işlerinin tek elden yürütülmesinin ekonomik olarak ve işlerin kolay yürütülmesi açısından avantaj olduğunu söyledi. Korkut, temizlik işlerinin ilçe ilçe ayrı yapıldığı için ekonomik olarak kayıpların yaşandığını hatırlatarak "Her anlamda iyi olmuştur. Temizlik işleri gayet düzenli olarak yapılmaktadır. Bu yükü üstümüzden aldığı i&ccedi

 • TEK AMACI ERZURUMA HİZMET

  Tarih:08/05/2015 | Okunma:467

  Akademisyen Korkut, Başkan Korkut'u tarif etti;  "Amacı başkan olmak değil, Erzurum'a hizmet etmek"  


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin "Öğrenecek Çok Şey Var" konulu eğitim seminerinin bu haftaki konuğu Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem Korkut oldu. İyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir akademisyen olmaya çalıştığını anlatan Özlem Korkut, &n

 • YAKUTİYEDE HIDRELLEZ

  Tarih:07/05/2015 | Okunma:487

  Yakutiyeli kadınların Hıdrellez  kutlaması  "Dilek tutup, uçurtma uçurdular"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kurslarına devam eden kursiyer  hanımlar hıdrellez için kırlara çıktılar. Yakutiye Belediyesi Esma Parkta Hıdrellez için bir araya gelen kadınlar, dilek dileyip gül ağacı dibine gömdüler. Bazı hanımların dileklerini resim olarak gül ağacı altına çizdiği görüldü.  Sağlık, mutluluk, para, e

 • DEĞİŞİMİN RENKLİ YÜZÜ

  Tarih:30/04/2015 | Okunma:635

  Ali Korkut, "Yakutiye'nin en renkli imzası bu semtte atıldı"  "Değişim hiç böyle çarpıcı olmamıştı"


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ali Paşa Mahallesi Başak Sokakta adeta dökülen çift katlı evler Yakutiye Belediyesi tarafından uygulanan proje ile dış cepheleri tadilattan geçirilip ardından rengarenk görünüme büründü. Proje fikrinin genç mimar Şenay Feyzioğlu'ndan geldiğini belirten Ali Korkut, "Çok beğendim, hemen

 • KATLEDİLEN BELEDİYE HEYETİ ANILDI

  Tarih:24/04/2015 | Okunma:492

  Ali Korkut, Erzurum'da katledilen belediye heyetini andı, Batıya hatırlatma yaptı


  "Biz acımızı içimizde pişirdik, yaramızı deşmeyin"


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 10 Mart 1918 tarihinde tuzağa düşürülerek Ermeniler tarafından belediye binası önünde kurşuna dizilen Belediye heyetini temsili bir törenle andı. Törende katledilenlerin anısına konulan anıt önüne karanfil konuldu. Törene Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakülte

 • FIRATTAN ZİYARET

  Tarih:23/04/2015 | Okunma:268

  Fırat'tan, Yakutiye'ye ziyaret


  Ak Parti Erzurum Milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın ilee birlikte Yakutiye belediyesini ziyaret etti. Odaları tek tek gezen Fırat, ardından Başkan Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. Fırat, ""Belediye başkanımız ve belediye personeline selam verip hatır sormak için ziyarette bulundum" dedi.


  Milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın ile birlikte Yakutiye Belediyesini ziyaret

 • ÇAĞDAŞ KÖYLER PROJESİ

  Tarih:22/04/2015 | Okunma:462

  Korkut, "Mevcut, yaşam kalitesini düşürüyor"  Yakutiye, köyde dönüşüm düşünüyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçe merkezinde başarıyla yürüttüğü kentsel dönüşümü köy/mahallelere taşıdı. Yazıpınar köy/mahalleden gelen talebi değerlendiren belediye, terk edilmiş ev, ahır ve mereklerden oluşan 17 yapıyı yıkarak, enkazını köy dışına taşıdı. Belediye Başkanı Ali Korkut, köy/mahallelerde orta

 • BAŞKANA NEZAKET ZİYARETİ

  Tarih:21/04/2015 | Okunma:460

  MHP adaylarından Korkut'a ziyaret


  MHP Erzurum milletvekili adayları Kamil Aydın, Ertürk Çimen, Zekai Kaya, Gökan Aslan, Seyfullah Hızarcı, İl Başkanı Ahmet Anatepe ile birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Nezaket ziyaretinde bulunan MHP heyetine, Belediye Başkanı Ali Korkut teşekkür etti. Korkut, "Misafirlerimize çay ikramında bulunduk, sohbet ettik. Kendilerine kolaylıklar diliyorum" dedi.   MHP İl Başkanı ve Milletvekili  adayları, kamu kurum ve kuruluşların

 • SAĞLIK LİSELİLERE DESTEK

  Tarih:21/04/2015 | Okunma:404

  Sağlık Lisesinde, Üniversiteli olmak anlatıldı


  Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisinin organize ettiği Lise son sınıflarda rol model çalışması etkinliği bu hafta Sağlık Meslek Lisesinde gerçekleştirildi. Etkinlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hava Özkan, mesleğin tamamlanması için fakültenin önemi anlatıldı. Yrd. Doç. Özkan, "Fakülte bitirdiğinizde mesleğinizi üst dü

 • KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

  Tarih:20/04/2015 | Okunma:434

  Yakutiye Belediyesi ve Müftülükten Kutlu Doğum etkinliği


  Yakutiye İlçe Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından tertiplenen Kutlu Doğum etkinlikleri, Çiftlik mahallesi camiinde düzenlenen Kur'an ziyafetiyle gerçekleştirildi. Etkinlikte, katılımcılara karanfil, Yasin-i Şerif, Peygamber hayatını anlatan kitap kitaplar hediye edildi. Programa Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Ali Korkut ve İlçe Müftüsü Osman Yazıcı katıldı. 

 • SINAV ÖNCESİ TARİHİ GEZİ

  Tarih:16/04/2015 | Okunma:371

  Yakutiye'den, TEOG öncesi öğrencilere tarihi nefes 

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un söz verdiği Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine TEOG sınavları öncesi tarihi eserlerden oluşan tur düzenlendi. 400 öğrenci tabyalar, Yakutiye Medresesi ve Atatürk Evini ziyaret ettiler. 

   

  Yaklaşan TEOG sınavları öncesi Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu 8. sınıf öğrencileri tarih dolu bir gün geçirdiler. 400 son sınıf öğrencisi 

 • KUPALI TEŞEKKÜR

  Tarih:16/04/2015 | Okunma:309

  Yakutiye Spor Kulübü'nün destek sağladığı Cumhuriyet Meslek Teknik Anadolu Lisesinin Kız Futbol takımı bölgeler arası bir turnuvada gümüş kupa aldı. Erzurum'un 1. si kız futbol takımı kendilerine destek veren Yakutiye Spor Kulübü Başkanı Ferhat Mergan'a teşekkür ettiler. 


  Cumhuriyet Meslek Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Akbulut, Kız Futbol takımını çalıştıran okul öğretmeni Elif Gürgen ve futbol takımını temsilen öğrenciler, turnuva i&c

 • EĞİTİMİN HAMİSİ ALİ BAŞKAN

  Tarih:13/04/2015 | Okunma:408

  ÖĞRENCİLER VE EĞİTİMCİLER ONU ÇOK SEVİYOR - Eğitimin hamisi Ali Korkut -


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim alanında öğrencilere yönelik program ve projeleriyle eğitimin en büyük destekçisi oldu. Çeşitli okullardan gelen malzeme ihtiyaçlarına cevap veren Ali Korkut, ayrıca tüm köy/mahalle okulunda okuyan öğrencileri sinemayla tanıştırmıştı. 12 Mart İlkokulu ile Şükrü Paşa İlkokulu öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Korkut, &ou

 • ANNELER MEZUN OLDU

  Tarih:08/04/2015 | Okunma:394

  Yakutiye Belediyesi ve Üniversite İşbirliği  "Anneler Üniversiteden Mezun oldu"


  Yakutiye Belediyesi tarafından geliştirilen ve Atatürk Üniversitesinin desteklediği proje ile 45 öğrenci eğitimlerini tamamlayarak diplomalarını aldılar. Mezuniyet töreninin ardından Erzurumlu sanatçı Aysun Gültekin bir birinden güzel türküleriyle annelerin mezuniyetlerini renklendirdi.  Belediye Başkanı Ali Korkut, kadınlara ve çocuklara pozitif ayrım içeren proj

 • YAMALAMADA YENİ YÖNTEM

  Tarih:07/04/2015 | Okunma:451

  Yakutiye, yamayı sağlam atıyor


  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kışın ardından asfaltı bozulan alanlarda yama çalışması yapıyor. Asfaltı kalkmış, bozulmuş, tahrip olmuş  alanlar sağlıklı bölüme kadar kesiliyor, altı temizlenen alana asfalt yapılıyor. Yetkililer, uygulamanın çok sağlıklı olduğunu belirtiyorlar.


  Yakutiye Belediyesi, kışın asfalt kaplamada geride bıraktığı tahribat, kar çalışması veya başka sebeplerle bozulan asfalt için oldukça s

 • KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

  Tarih:06/04/2015 | Okunma:472

  Yakutiye Meclisi komisyonları seçti


  Yakutiye Belediyesi Belediye Meclisi Nisan ayı oturumunu gerçekleştirdi.  Ali Korkut'un başkanlığında toplanan Bütçe Kesin Hesapları ile  2014 yılı faaliyet raporlarının da görüşüldüğü toplantıda, meclis, Encümen ve komisyon üyelikleri için de seçim yaptı. 


  Yakutiye Belediyesi Meclisi, belediye binasındaki meclis salonunda Nisan ayına dair toplantısını gerçekleştirdi. Ali Korkut başkanlığ

 • ÇOCUKLARIN SU RESMİ

  Tarih:03/04/2015 | Okunma:709

  Çocukların fırçasında ' Su'  


  Yakutiye Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu ile TEMA Vakfı ortaklığında Erzurum'daki Ana Okullarında su konulu resim çalışması yapıldı. Miniklerin fırçasından yansıyan su temalı resimler Yakutiye Kent Meydanında sergilendi. Sergiye Yakutiye Belediye Başkan Vekili Yavuz Köşklü, TEMA Vakfı Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu, Anaokulu Müdürleri, öğretmenler, resim yapan çocuklar ile aileleri  katıldı.


  Her

 • EN SOSYAL PROJEMİZ

  Tarih:31/03/2015 | Okunma:641

  Ali Korkut amcaları 1500 köy çocuğunu sinemayla tanıştırdı. Yakutiye Belediyesinin en sosyal projesi


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçe sınırlarında yer alan köy ve köy/mahalle ilkokullarında okuyan 1500 çocuğu sinemaya götürdü. Üç boyutlu çizgi film izlemenin keyfini yaşayan çocuklar, ayrıca belediye başkanının elinden hediye oyuncak aldılar. Öğrencilere sinema keyfine keyif katmak için patlamış mısır v içecek ikramı da yapıldı.

 • İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

  Tarih:26/03/2015 | Okunma:382

  Korkut, projelerini mühendislere açıkladı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, İnşaat Mühendisleri Erzurum Şubesi üyeleriyle toplantı yaparak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Korkut, "Projelerimizi, yapacaklarımızı aktardık, önümüzdeki dönem ortaya koyacaklarımızı paylaştık. Toplumun her kesiminden olduğu gibi meslektaşlarımızdan da eleştiri ve öneriler bekliyoruz." dedi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut,  İnşaat Mühendisleri Odası Erzuru

 • KENT MEYDANI GENİŞLETİLİYOR

  Tarih:25/03/2015 | Okunma:536

  Yakutiye Kent Meydanı Büyüdü


  Yakutiye Belediyesi tarafından 2011 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yakutiye Kent Meydanı, bir miktar daha genişledi. Yardım Severler Derneğine ait pembe bina kamulaştırılarak yıkıldı.  380 metrekare büyüklüğündeki alan, düzenleme yapılarak Kent Meydanı alanında yer alacak. Belediye Başkanı Ali Korkut,  Meydanın büyümeye devam edeceğini söyledi.


  Erzurum Merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut tarafından 20

 • SAİME NİNEYİ ZİYARET

  Tarih:23/03/2015 | Okunma:347

  "Bizim oğlan gavur oldu, beni unuttu" diyen  Saime nineyi Ali Korkut unutmadı"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Veyisefendi semti Zenciriye sokakta  30 metrekareyi bulan tek oda ve sofadan oluşan evinde yalnız başına yaşam mücadelesi veren Saime Tekdurmaz'ı evinde ziyaret etti.  Yaşlılar haftasına denk gelen ziyaret için Korkut, "Farkındalık ortaya koymak, toplum dikkatini çekmek, çevremizdeki yaşlı insanları unutmamak için bir adım attık" dedi


 • İLÇEMİZE DEV YATIRIM

  Tarih:19/03/2015 | Okunma:873

  Yakutiye'ye 18.5 trilyonluk yatırım

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçesine 2015 yılının en ciddi kamu yatırımı olarak bir  Sosyal Bilimler Lisesi ve birde Rehberlik Araştırma Merkezi olarak geliyor. İlçenin gelir seviyesi düşük alanların tercih edileceği yatırımların Milletvekili Cengiz Yavilioğlu ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Dr. Yusuf Tekin'in büyük katkısı olduğunu belirten Ali Korkut, "18,5 trilyonluk bir yatırım eğitim alanında gelmiştir. Yer seçimi ve ihale süreciyle

 • ÜÇKÜMBETLER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  Tarih:17/03/2015 | Okunma:495

  Üç Kümbetlerde son kamulaştırma ve yıkımlar yapılıyor

   

  Yakutiye Belediyesi, Üç Kümbetler Projesi alanı içerisinde yer alan 2. etap için kamulaştırmaları tamamlıyor. Son kamulaştırmaların yapıldığı alandaki binalarda birer birer sökülüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut,  son 5 ay içerisinde 261 kişiye ait binaların kamulaştırıldığını söyledi. Kamulaştırma karşılığı hak sahiplerine  7 milyonun üzerinde para ödendi.


 • ANNE ÜNİVERSİTESİNDE HAFTA SONU KEYFİ

  Tarih:16/03/2015 | Okunma:385

  Üniversiteli Annelerin sinema keyfi


  Atatürk Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezinin eğitim tarafını üstlendiği, tüm masrafları Yakutiye Belediyesi tarafından karşılanan Anne Üniversitesine devam eden kadınlar hafta sonu dersin ardından sinemaya gittiler. Çarşı Pazar filmini izleyen anneler, etkinliklerden ve derslerden memnuniyetlerini dile getirdiler.


  Anne Üniversitesinin he anlamda verimli olduğunu belirten anne öğrenciler, derslerin yararlı, eğitici ve faydalı oldu

 • 12 MART UYANIŞTIR

  Tarih:11/03/2015 | Okunma:415

  Ali Korkut, "12 Mart Kurtuluş, Uyanıştır"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 12 Mart kurtuluş gününün Erzurum hafızasında bir uyanışın dönüm noktası olduğunu söyledi.  Emperyal güçler tarafından kontrol edilen Ermeni Çetelerinin şehirde etnik temizlik yaptığını tarihi vesikaların gösterdiğine işaret eden Korkut, "12 binin üzerinde Erzurumlunun katledildiği biliniyor. Bu bir dramdır ve gerektiği yansıtılması gerekmektedir" de

 • ÜNİVERSİTE ADAYLARINA HİZMET

  Tarih:11/03/2015 | Okunma:601

  Yakutiye Belediyesi'nden Üniversite Çağındaki Öğrencilere Dev Hizmet  "Üniversite yolundaki gençler özendiriyor"

  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan Liselerde öğrencilerin üniversite için özenmelerini sağlayacak "Mesleki Tanıtım ve Motivasyon Programı" hazırladı.  Program ile öğrencilere üniversitenin korkulacak bir yer olmadığı, ulaşmanın zor olmadığı, tercihler ve meslekler hakkında bilgiler veriliyor.


 • KADINLAR GÜNÜNE KARANFİL

  Tarih:09/03/2015 | Okunma:484

  Korkut, personelinin gününü karanfil vererek kutladı

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede çalışan kadın personelin günlerini karanfille kutladı. Belediye personelini makamda ağırlayan Ali Korkut, eliyle personeline tek tek karanfil  hediye etti

   

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan bayan personelini makamına toplayan Ali Korkut, onlara karanfil hediye e

 • ANNE ÜNİVERSİTESİNDE ÖZGECAN DERSİ

  Tarih:09/03/2015 | Okunma:900

  Yakutiye ve Üniversitenin Anne Üniversitesi İlgi çekiyor  Annelere "Özgecan Aslan" dersi

  Yakutiye Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezince ortaklaya yürütülen, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak tarafından ilk dersi verilen "Anne Üniversitesi"nin bu hafta sonu ders konusu kadınlara yönelik şiddet ve saldırıların önlenmesi için alınacak tedbirleri i&c

 • KÖY ÇOCUKLARINA SİNEMA KEYFİ

  Tarih:05/03/2015 | Okunma:457

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, köy çocuklarının amcası


  "Üç boyutlu çizgi film, mısır patlatması, soğuk içecek"

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Kokut,  köy çocuklarının adeta fahri amcaları oldu. Aralıklarla köy okullarında okuyan çocuklarına sinema keyfi yaşatan Korkut'un bu haftaki konukları Dadaş İlköğretim okulu öğrencileri oldu. Öğrenciler vizyona yeni giren Asteriks: Roma Sitesi çizgi filmi üç boyutlu olarak

 • ÇARE MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER

  Tarih:03/03/2015 | Okunma:356

  Belediye  Başkanından iddialı çıkış  Korkut, "Milli ve Manevi değerler kötülükleri önler"


  Yeşil Ay Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikleri destek veren Erzurum'un Yakutiye İlçe Belediyesi Belediye Başkanı Ali Korkut,  iddialı çıkışlar yaptı.  Yeşil Ay haftası etkinliklerinde konuşan Ali Korkut, "Eğitimde temel milli ve manevi değerler olmalıdır. Eğer çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle yetiştirebilirsek bataklığa sürüklenmeler

 • YEŞİL AY ETKİNLİKLERİ KENT MEYDANINDA

  Tarih:02/03/2015 | Okunma:618

  Ali Korkut, "Geleceğimiz çocuklara sahip çıkalım"  Yeşilay haftasında çocuklar bisküviyle sevindi


  Yeşil Ay haftası nedeniyle Yakutiye Belediyesinin katkılarıyla Yakutiye Kent Meydanında etkinlik düzenlendi. Hafta nedeniyle alanda uyuşturucu ve sigara alışkanlığının olumsuz etkilerini yansıtan resimlerin yer aldığı sergi açıldı. Programa katılan ilkokul öğrencilerine Belediye Başkanı Ali Korkut, bisküvi ve kek dağıttı. Öğrencilerin toplumun geleceği olduğunu belirten

 • YUVA YAVRULARINA KAYAK DİPLOMASI

  Tarih:28/02/2015 | Okunma:340

  Yakutiye, Yurt Yuva çocuklarına kayak öğretti

  Yakutiye Belediyesinin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinde barınan çocuklara kayak eğitimi verdi. 1.5 ay süren kursun ardından Palandöken dağında sertifika töreni düzenlendi.  Ali Korkut, "Bu çocuklar için güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum" derken, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü  Sedat Abdülhakimoğulları, yapılan işin tarifin

 • MUHTARLARLA TOPLANTI

  Tarih:26/02/2015 | Okunma:402

  BAŞKAN KORKUT MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut köy muhtarları ile yaptığı toplantıda köylerde ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verip muhtarların taleplerini dinledi.
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner'in de katılımıyla köy muhtarlarıyla bir araya gelerek ağaçlandırma üzerine değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.


  Yakutiye Belediyesi Meclis Salonunda ger&

 • BAŞKAN KAPI KAPI DOLAŞIYOR

  Tarih:23/02/2015 | Okunma:271

  "Yoksulun kapısını çalıyor"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, dar gelirlilerin yoğun yaşadığı semtlerde adeta kapı kapı dolaşıyor. Karşılaştığı çocukları oyuncak ile sevindirirken, ihtiyaç sahibi ailelere ihtiyaçlarına göre çeşitli yardımlar yapıyor.  Her mahalle ve sokağı ayrı ayrı gezmek gerekiyor diyen Ali Korkut, "İnsanları dinlemek, mümkün olabiliyorsa dertlerine derman olabilmek gerekiyor. Bizde elimizden geldiği, gücümüz yettiğince &cced

 • KAR ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Tarih:18/02/2015 | Okunma:416

  Yakutiye, kar temizliyor


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası sabahın erken saatlerinden itibaren sokaklarda kar çalışması yapmaya başladı. Ekipler, ara sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor.


  Erzurum'un Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kar yağışının ardından kepçelerle sokaklarda yol açma çalışması yapıyor. Fen İşleri ekipleri, greyder ve kepçelerle sokakların açıldığın

 • SİLAHLI SALDIRIYI KINIYORUZ

  Tarih:18/02/2015 | Okunma:337

  Ali Korkut, "Saldırıyı nefretle kınıyorum"

   
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Cevdet Orhan'a yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıyı nefretle kınadığını açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Ali Korkut, "Aziziye Belediye Başkanımız Muhammet Cevdet Orhan'a yönelik saldırıyı üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Kardeşimize acil şifalar diliyorum"  dedi.


 • -30 DA YIKIMA DEVAM

  Tarih:16/02/2015 | Okunma:579

  Yakutiye Yaz Kış çalışıyor '-30' da kentsel dönüşüme devam'


  Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Hacıcuma - Taş Mescit ve Narmanlı semtlerini içerisine alan 1. etap kentsel dönüşüm çalışmaları kara kışa rağmen devam ediyor. Fen İşleri ekipleri kamulaştırması tamamlanan binaları yıkarken, enkaz kaldırma çalışmalarını da -30 dereceye rağmen sürdürüyor. Bu yıl kamulaştırma çalışmalarının tamamlanacağını

 • ANNELER ÜNİVERSİTEDE

  Tarih:13/02/2015 | Okunma:522

  Korkut, "Başörtülü annelerde öğrenci olabiliyor"  Anne üniversitesinde ders başı.


  Yakutiye Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen "Anne Üniversitesi" öğrencileri ilk derslerini Rektörlük Mavi salonda yaptılar. Anne Üniversitesi öğrencilerinin ders başı yapmaları nedeniyle birde tören düzenlendi. Törende ilk konuşmayı türbanlı bir anne Kezban Çalıklar yaptı. Ardından konuşan Belediye Başkanı Ali K

 • BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERE JEST

  Tarih:12/02/2015 | Okunma:898

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 50. Yıl Ortaokulu öğretmenlerine jest yaparak okul öğretmenler odasına oturma grubu hediye etti. Okul içerisindeki tabelaları yaptırılırken, sınıflar için kütüphane çalışması da yapılacak. Başkan Korkut,  eğitime verilen desteğin gelecek için anlamlı olduğunu söyledi.


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim alanındaki katkılarına bir yenisini daha ekledi.  50. Yıl Ortaokulu okul içi tabelalarını yaptıran Başkan Korkut, &ou

 • KURTULUŞ MAHALLESİNİ ZİYARET

  Tarih:11/02/2015 | Okunma:384

  Ali Korkut, Kurtuluş mahallesindeydi  "Bir mahalle, birçok iyilik"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, karın, soğuğun ve sıkıntıların çok olduğu kış günlerinde kapıları birer birer çalmaya devam ediyor. Kurtuluş Mahallesine giden Ali Korkut, burada 5 aileyi mutlu etti, çocukların yüzlerini gülümsetti. Evlerin birçok ihtiyacı karşılandı, hanımların ve çocuklar ayakkabıdan kıyafete baştan aşağı giydirildi. Evler duvardan duvara halıyla döşendi. Ali Korku

 • MUHTEŞEM KAPANIŞ

  Tarih:06/02/2015 | Okunma:507

  Yakutiye ile 400 çocuk daha kayak öğrendi 


  Yakutiye Belediyesi tarafından gelenekselleşen 'Kayak Kursları' bu yılda 400 öğrenciye kayağı öğretti. Kayak kurslarının tamamlanması nedeniyle Palandöken dağında düzenlenen törende öğrenciler gösteri yaptılar. Ardından düzenlenen sertifika töreniyle öğrenciler sertifikalarını aldılar. Törenin ardından Yakutiye Kayak Kulübü Çadırı önünde kurulan ocakta binlerce cağ davetlilere

 • YUVA ÇOCUKLARINA KAYAK EĞİTİMİ

  Tarih:05/02/2015 | Okunma:398

  Yakutiye Belediyesi'nden çok güzel hizmet


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinde barınan 7 - 13 yaş arası 42 çocuğa kayak malzemesi hediye etti. Çocuklar, Yakutiye Belediyesi kayak imkanlarından yararlanarak kaymayı öğrenecekler. 
  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesinin 4 yıldır gelenekselleşen kayak kursları, bu yıl çok farklı bir kesime daha kapısını açtı. Aile Sosyal Pol

 • KAYAK KURSUMUZ TRT DE

  Tarih:02/02/2015 | Okunma:533

  Korkut, Yakutiye'nin kayak kursunu TRT Haber'e anlattı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, çocuklara 15 tatil hediyesine dönüşen geleneksel kayak kurslarını TRT Haber'in canlı yayınında anlattı. 4 yıldır devam eden kayak kurslarıyla gelir seviyesi düşük 300'er öğrenciye kayak öğrettiklerini belirterek "Her yıl 300 öğrenciye kayak öğretiyoruz. Çocuklar kayak yapmayı öğreniyorlar. Kayak yapma şansı olmayan aile çocuklarını tercih ediyoruz. Kurs sonucunda

 • BAŞKAN HAFIZLARLA BULUŞTU

  Tarih:02/02/2015 | Okunma:402

  Korkut'tan hafızlara incelik


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Kur'an kurslarından mezun olan kız ve erkek hafızlara yemek ikramında bulundu. Hafızlara bir incelik yapmak istediğini belirten Korkut, "Onların heyecanlarına katılmak istedik, bir öğle yemeği ikramında bulunduk. Sevinçlerini paylaştık" dedi.

  Yakutiye İlçe Müftülüğüne bağlı Kuran kurslarından mezun olan 77 erkek ve 70 kız hafız ve hafizeler   icazetlerini aldılar. Kurslarını tamamlayarak hafız ve hafi

 • YENİLEN ARAÇ PARKI İLE TASARRUF

  Tarih:30/01/2015 | Okunma:732

  Araç parkını yenileyen belediye tasarruf etti şimdi Karla mücadele daha ekonomik


  Yakutiye Belediyesi, ağır tonajlı araç parkını baştan aşağı yeniledi, yenilenen araç parkıyla karla mücadelesinde yüzde 20'leri bulan tasarruf sağladı. Kış aylarında karla mücadele alanında çalışan araç parkı yaz aylarında ise kentsel dönüşüm, yeni yol yapımı, yol açma gibi alanlarda kullanılıyorlar. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyeni

 • BİR İYİLİK HAREKETİ

  Tarih:27/01/2015 | Okunma:388

  Yakutiye'den güzel bir hareket "Ali Korkut'tan, hanelerine bir avuç iyilik"


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un kapılarını çaldıkları Yoncalık semti Kırmızı Çeşme Sokak, Zorlu ve Keleşoğlu sokakta oturan ailelere; odun, kömür, ev eşyası ve gıda yardımı yapıldı. Gelen hediyeler en çok doğduğu günden beri aynı sünger yatakta yattığını söyleyen Fuat Adıgüzel'i sevindirdi.  Sevgi Seril ise 'Allah Ali Korkut'tan raz

 • ÇOCUKLARIMIZ KAYAK ÖĞRENİYOR

  Tarih:26/01/2015 | Okunma:1662

  Yakutiye, Erzurum'un çocuklarına kayak öğretiyor


  Yakutiye Belediyesi geleneksel hale dönüştürülen kayak kursu bugün başladı. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yakutiye ilçesinde bulunan okullardan alınan 7 - 12 yaş arası 300 öğrenci, kayak kursunda ilk günlerini geçirdiler. Belediye önünden araçlarla Palandöken dağında bulunan Yakutiye Kayak Kulübüne taşınan öğrenciler, ilk defa kayakla tanışmanın heyecanını yaşadılar. Bele

 • LOKANTALAR DENETLENDİ

  Tarih:22/01/2015 | Okunma:407

  Yakutiye Belediyesi, lokantaları denetledi


  Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırlarında yer alan lokantalar hijyen, işyeri uygunluğu bakımından denetlendi. 50 ayrı işyerinde yapılan denetimlerde bazı lokantalara uyarı yapılırken, bir kısmına da cezai işlem uygulandı.  
  Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe sınırları içerisinde yer alan 50 lokantada hijyen ve işyeri uygunluğu aradı. Denetlenen 50 lokantanın 30

 • UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

  Tarih:20/01/2015 | Okunma:468

  Ali Korkut, onların kapısını çaldı   : "İki aileye 2 ayrı umut"


  Yukarı Yoncalık mahallesi Keleşoğlu Sokakta, üst katı yıkılmış tek odalı evde yaşamlarını sürdüren Serpil kardeşler ile bir arka sokakta oturan Handan Düztepe'nin kapılarını Ali Korkut çaldı. İki ayrı eve umut olan Belediye Başkanı Ali Korkut, evlerin ihtiyaçlarını, ailelerin dertlerini dinleyip, eksiklerinin tespitini yaptı. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, k

 • BAŞKAN KORKUT İLK 18 DE

  Tarih:19/01/2015 | Okunma:314

  Erzurum'un yüzü onla gülüyor Ali Korkut, Türkiye'nin 18'inde

  Andy-Ar Araştırma şirketi tarafından 12 Aralık 2014 ile 15 Ocak 2015 tarihleri arasında 30 büyükşehirde yapılan anketlerde başkanların 9 aylık dönemdeki performansları analiz edildi.  Yapılan anketlerde Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Türkiye geneli en başarılı ilçe belediye başkanları arasında 18. olmayı başardı. Korkut'un başarısı, hizmetlerinin halk arasındaki karşı bulması o

 • KADIN MECLİSİNDEN SEMİNER

  Tarih:15/01/2015 | Okunma:493

  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi,  "İpek koza işlemeciliğini Erzurumlu hanımlara tanıttı"


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen ipek koza işleme tekniği konusunda düzenlenen eğitim başarıyla gerçekleştirildi. Eğitimi vermek için Yalova Kültür Turizm Müdürlüğü unutulmaya yüz tutmuş sanatlarda koza işlemesi eğitmeni Meral Evcin Özdemir davet edildi. 


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı  Yrd. Doç. Dr. S

 • BAŞARIYA SONSUZ DESTEK

  Tarih:14/01/2015 | Okunma:771

  Ali Korkut, köy çocuklarının başarısına destek oluyor

  Eğitime yaptığı desteklerle bilinen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Dumlu mahallesinde bulunan Dumlu Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan 'bilgi Yarışması"na katıldı. Okul yönetiminden aldığı talepleri değerlendiren Ali Korkut, çoğunluğunu köy çocuklarının oluşturduğu okulun başarısının yükselmesi için eğitim materyali, okumu kitapları temin sözü verdi. Ali Korkut, ayrıca okul yönetic

 • ANNELER İÇİN PROJE

  Tarih:12/01/2015 | Okunma:582

  Yakutiye Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi,  "Anneler için bir araya geldi"


  Yakutiye İlçe Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi,  öğrenci anneleri için bir araya geldiler. Atatürk Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Yakutiye Belediyesinin uygulamasını yapacağı proje ile  lise ve üniversitede çocuğu okuyan öğrenci anneleri 8 haftalık bir eğitimden geçirilecekler. Programın koordinasyonu, annelerin tespiti,

 • BAŞKAN KORKUT ONLARLA

  Tarih:12/01/2015 | Okunma:371

  Yakutiye Belediye Başkanı yoksul evlerin kapısını çalıyor. Ali Korkut, onların yanında  

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un Aşağı Yoncalık semti Zorlu sokakta kapısını çaldığı bir evde ilginç bir yaşam öyküsüyle karşılaştı. Anne Mediha, çocuklar Fuat ve Bülent Adıgüzel ailesinin oldukça ilginç bir hikayeleri bulunuyor.  Adıgüzel aile; 77 yaşındaki anne Mediha Adıgüzel, Fuat ve Bülent Adıgüzel babadan kalma kü&cc

 • KENT KONSEYİ TEMA İŞBİRLİĞİ

  Tarih:09/01/2015 | Okunma:553

  Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi ile Tema arasında hayırlı bir iş birliği "Çevre ve insan için çalışacaklar"


  Yakutiye Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Başkanı Ali Korkut ile TEMA Vakfı Erzurum İl Temsilcisi Işıl Bedirhanoğlu, Çevre Çalışma Grubu oluşturulması konusunda ortak bir çalışmaya imza atıyorlar. TEM Vakfı İl Temsilcilik binasında bir araya gelen Korkut ve Bedirhanoğlu, çalışma grubu ve faaliyetlerinde karşılıklı işbirliği için bir protokolü imza

 • KAR ÇALIŞMALARIMIZ SON HIZ

  Tarih:09/01/2015 | Okunma:388

  Yakutiye, sokak sokak çalışıyor


  Yakutiye Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından dün gece başlayan karla mücadelesini aralıksız sürdürüyor. 3 ayrı verdiye olarak çalışan ekipler, tuzlama, kar kaldırma çalışmalarını birlikte yürütüyorlar. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 1600 sokakta kar çalışmasının yapılacağını belirterek "Ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar. Alanımız büyük, işimiz çok" dedi.

  <

 • İLK HEDİYELERİ BAŞKANDAN

  Tarih:07/01/2015 | Okunma:419

  2015'in ilk hediyesi Ali Korkut'tan


  Yoncalık semtinde tek katlı eski bir evde yaşamlarını sürdüren Ayşe(5) ile Aliye(3), 2015 yılının ilk hediyelerini Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un elinden aldılar. Yoncalık semtinde inceleme yapan Ali Korkut, bahçe kapısı önünde duran iki kız kardeşle sohbet etti, ardından çocuklara peluş bebek hediye etti. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Yukarı Yoncalık semtinde incelemede bulunurken eski bir evin bahçe kapısından

 • ÇİÇEKLERDEN ÇİÇEK TALEBİ

  Tarih:05/01/2015 | Okunma:521

  Kreş Çocukları Korkut'tan her yere çiçek dikilmesini istediler

  Erzurum'da faaliyet yürüten Özel bir kreşin öğrenci, öğretmen ve yöneticileri Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Yaşları  4 ile5 arasında değişen 20 çocuk, Başkan Korkut tarafından ağırlandı. Ali Korkut, minik misafirlerine oyuncak hediye etti. Minik kreş öğrencileri Belediye Başkanı Korkut'tan her yere çiçek dikmesini istediler.

   

 • SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDIK

  Tarih:02/01/2015 | Okunma:347

  Yakutiye'den, Mevlit Kandili ve Sarıkamış etkinliği 


  Yakutiye Belediyesi ile Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Mevlit Kandili ve Sarıkamış Şehitleri için hatim okutup, mevlit duası yaptırdı. Yakutiye Belediye Başkanı ALi Korkut'un da katıldığı mevlit duasını Yakutiye İlçe Müftüsü Osman Yazıcı yaptı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği hatim duası ve mevlitte Yakutiye Belediyesi mevlit şekeri dağıttı.


  Sarıkamış Harekatı sırasında şehit düşen askerler i&c

 • EN SAMİMİ DESTEK

  Tarih:30/12/2014 | Okunma:581

  Zihinsel Engellilerin Gönüllerinin Başkanı Korkut

   

   

  Erzurum Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Yahya Şaşı ve dernek yöneticileri 'Yılın Başkanı' seçtikleri Yakutiye Belediye Başkanını makamında ziyaret ettiler. Dernek yönetimi, yılın başkanı seçtikleri Ali Korkut'a birde plaket verdiler. Ali Korkut, engellerin kaldırılması için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini belirterek yılın başkanı seçilmesinin kendisini gur

 • TARİHİ CAMİİ VE ÇEVRESİNE DÜZENLEME

  Tarih:29/12/2014 | Okunma:634

  Murat Paşa Camii ve Hamamının çevresi açılıyor


  Tarihi hazineye Ali Korkut imza atıyor

  Erzurum'un kültür mirasının önemli iki eseri; Murat Paşa Camii ve Hamamı, zaman içerisinde oluşmuş kötü yapılaşmadan kurtarılacak. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, bu iki tarihi eser için önce kamulaştırma, ardından çevre düzenleme çalışması yapılacağını bildirdi. Kamulaştırma için ayrılan bütçe 1.1 milyo

 • GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTIK

  Tarih:26/12/2014 | Okunma:495

  Yakutiye Belediyesi, daha verimli hizmet için araç parkını yeniledi


  Korkut, Kur'an okuttu, kurban kestirdi  


  Yakutiye Belediyesi hizmet sahasında kullanılan kepçeden, greyder ve kamyona kadar tüm araç parkını yeniledi. Üç Kümbetler Projesinin sürdüğü alanda yapılan programa Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti İl Başkan vekili ve yönetimi, Yakutiye İlç

 • İLÇE TEŞKİLATINA BİLGİLENDİRME

  Tarih:22/12/2014 | Okunma:547

  Korkut, İlçe Teşkilatına hizmetlerini anlattı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ak Parti Yakutiye İlçe teşkilatı üyelerine hizmetlerini anlattı. Önce parti binasında görsel sunum yapan Korkut, ardından teşkilat üyelerini sahada bilgilendirdi. Üç Kümbetler, açılan yollar, kentsel dönüşüm projeleri, yapılan parklar oyun alanları hakkında bilgi turuna çıkan Ak Parti teşkilat üyeleri programdan memnuniyetle ayrıldılar. 


 • EĞİTİME ÖZEL PROJE

  Tarih:19/12/2014 | Okunma:624

  Ali Korkut'tan, varoşlar için özel proje

  "Bu çocuklar için kocaman bir mutluluk"

   

  Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, şehrin varoşları için farklı bir proje başlattı. Gelir seviyesi düşük insanların yoğunlukla yaşadığı semtlerde yer alan ilkokulları kapsayan proje; çocuklar için geleneksel sokak oyunlarının oynanması, aileler için değer eğitimi verilmesini kapsıyor. Başkan Ali Korkut,

 • BAŞKANDAN HİZMET SUNUMU

  Tarih:18/12/2014 | Okunma:705

  Ak Parti, Korkut'tan hizmet sunumu istedi

  Ak Parti Yakutiye İlçe Teşkilatı, Belediye Başkanı Ali Korkut'u makamında ziyaret etti. İlçe Başkanı Recep Aydın, teşkilat mensupları ve yeni yönetim olarak Belediye Başkanı Korkut'u ziyaret ettiklerini ifade ederek "Biz yapılan hizmetleri öğrenmek, vatandaşa yapılanları anlatmak için hizmet sunumu talebinde bulunduk. Başkanımızın çayını içtik" dedi.

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u mak

 • ERZURUMLULAR DERNEĞİNDEN ZİYARET

  Tarih:15/12/2014 | Okunma:384

  Eyüp'ün Erzurumlularından Korkut'a ziyaret


  İstanbul Eyüp Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Özaslan, beraberindeki 30 dernek üyesiyle birlikte Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'u ziyaret ettiler. Ziyarette Ali Korkut, çalışmaları ve belediyecilik hizmetleri hakkında bilgi verdi. Dernek Başkanı Cahit Özaslan, Erzurum'un iyi yönde değiştiğini belirterek özellikle kentsel dönüşüm çerçevesinde yapılan ç

 • YARDIMELİ UZANDI

  Tarih:12/12/2014 | Okunma:338

  Başkan Korkut yeni evle umutlandırdı  "Yangında evlerini kaybetmiştiler" 


  Erzurum Yakutiye İlçesi Gaziler semtinde elektrik kontağından çıkan yangında oturdukları gecekondu everini kaybeden 85 yaşındaki Fatma Pala, kızı ve 2 torununa Ali Korkut, umut oldu. Mahallenin camisinin imam evine yerleştirilen Fatma Pala'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, sık sık göz yaşlarına boğulan Fatma nieye "Bukadar göz yaşı yeter. Evsiz yurtsuz

 • KURSLARIMIZ MUTLU EDİYOR

  Tarih:10/12/2014 | Okunma:478

  Yakutiye Belediyesi, Meslek Kursları mutlu ediyor


  Yakutiye Belediyesi'nin Meslek Edindirme ve Beceri Kursları, kurs vasfını aşarak adeta bir üretim atölyesi çerçevesinde çalışıyor. Kurslar 50 hanım ve genç kız için mutluluğun kaynağı oldu. Belediyenin açtığı meslek kursları ile 50 hanım, üretim yapıyor, ev ekonomisine katkı sağlıyor, yarınlara daha umutlu bakıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, ev dışında bir dünya kurmak ve ev hanımlarının kendilerini t

 • ÜÇKÜMBETLERE TARİHİ YARIMADA

  Tarih:09/12/2014 | Okunma:372

  Yakutiye, Üç Kümbetler tarihi yarımadasını oluşturuyor  


  Yakutiye Belediyesi, Üç Kümbetleri çevreleyen Sultan Melik mahallesinde 150.000 metre kare büyüklüğünde dev bir tarihi yarımada için yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Son 6 aylık sürede 66 kişiye ait 3.096 metrekare arsa ve 2.469 metrekare enkaz kamulaştırması gerçekleştirilen Sultan Melik mahallesi, tarihi yarımada olarak ortaya çıkarılacak. Belediye Başkanı

 • ASANSÖR KONTROLLERİNE HIZ VERİLDİ

  Tarih:03/12/2014 | Okunma:335

  Yakutiye Belediyesi, bozuk asansörleri mühürlüyor


  Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan kırmızı etiket yemiş 215 asansörün 214'ün kullanıma kapattı. Belediye Zabıta Müdürlüğü, TSE tarafından kendilerine gönderilen listeye göre uygulama yaptıklarını belirttiler. Bu arada Yakutiye Belediyesi Zabıta ekipleri asansör denetimini yapan TSE kurumunun bulunduğu binanın asansörünü de kırmızı etiketli olduğu iç

 • DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

  Tarih:01/12/2014 | Okunma:425

  Yakutiye'nin kentsel dönüşü devam ediyor : Hacıcuma - Taş Mescit bahara tamam.


  Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde kamulaştırmalar devam ediyor. Ali Korkut, yüzde 30 civarında bakiyesi kalan Hacıcuma, Taş Mescit ve Narmanlı mahallelerinde kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kamulaştırma çalışmaları çerçeves

 • ÇOCUKLARA SİNEMA KEYFİ

  Tarih:01/12/2014 | Okunma:437

  Yakutiye Belediyesinden, köy çocuklarına unutulmaz gün 


  Ali Korkut, ellerinden tutup sinemaya götürdü

  Erzurum'un Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Arıbahçe köy/mahalle okulundan gelen 'başkanım bizi sinemaya götür' çağrısına duyarsız kalmadı. Köy ilkokulunda okuyan 44 öğrenci, okullarından araçlarla alındı, üç boyutlu film izlediler. Sinema salonuna Başkan Korkut ile öğrenciler el ele girdiler.  

 • KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ

  Tarih:26/11/2014 | Okunma:407

  "Değerlerimiz aşındıkça yozlaşıyoruz"

  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma günü olarak kabul edilen 25 Kasım günü Erzurum’da Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve diğer kamu kuruluşlarının katılımıyla yürüyüş düzenledi. Havuzbaşından Yakutiye Kent Meydanına kadar yapılan yürüyüş sonunda kent meydanında kurulan çadırda açıklama yapıldı. Yürüyüşe katılan Yakutiye Belediye Başkanı ALi K

 • YIKIMLAR YARININ ERZURUMU İÇİN

  Tarih:24/11/2014 | Okunma:604

   Yakutiye, Yarının Erzurum'u İçin Yıkıyor

   

  Yakutiye Belediyesi, kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Taş Mescit, Hacıcuma ve Sultan Melik semtleri başta olmak üzere şehrin muhtelif noktalarında kamulaştırması tamamlanan eski yapılar yıkılıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, "Güzel bir Erzurum için önce yıkmalıyız ki, güzel bir Erzurum ortaya çıkarabilelim. Yarınların Erzurum'unun alt yapısın

 • ÇAVUŞOĞLU SOKAKTA DEĞİŞİM

  Tarih:19/11/2014 | Okunma:545

  Yakutiye, Çavuşoğlu sokakta hızlı çalıştı


  "Mumcu caddesinde trafik akışı değişiyor"


  Yakutiye Belediyesi, Aşağı Mumcu, Kazım Karabekir caddesi ile Gürcü Kapı'nın kesişme noktası eski Çavuşoğlu garajının bulunduğu sokakta kavşak ve çevre düzenlemesi çalışması yaptı. Kavşak, çevre ve asfalt çalışmasını 1 haftaya sığdıran Belediye ekipleri, Çavuşoğlu sokağı yeni görünümüne

 • KADIN MECLİSİNDEN DİYABET UYARISI

  Tarih:17/11/2014 | Okunma:318

  Diyabete karşı uyardılar


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut tarafından halkın ilçe yönetimine katılımını sağlamak amacıyla kurulan Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.  Çok sayıda katılımcıyla gerçekleşen konferansta diyabet ve etkileri anlatıldı.  


  Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" dolayısıyla diyabet ve olumsuz etkilerinin anlatıldığı konferans düzen

 • BİRGÜLDEN KORKUTA PLAKET

  Tarih:14/11/2014 | Okunma:357

  Bingül'den Korkut'a plaket


  Adalet Bakanlığı Ceza Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü Erzurum Hüseyin Turgut Bölge Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Ünal Bingül, Eğitim Merkezine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür amacıyla Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a plaket verdi.
  Hakim Ünal Bingül, Eğitim Merkezinin birçok ihtiyacının karşılanmasında her zaman Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un desteğini gördüklerini ifade etti. Bingül, "Bel

 • KIRMACIYA KASIM AĞACI

  Tarih:13/11/2014 | Okunma:410

  Kırmacı semtine Kasım ağacı

  Yakutiye Belediyesi, Kırmacı semtinde yol kaldırım çalışmalarının ardından tamamlayıcı çevre düzenlemesi çalışmalarını yapıyor. Kırmacı semtine önceden yapılan çevre düzenlemesine ek olarak oluşan yeşil alanlar ağaçlandırılıyor.

   

  Belediye Başkanı Ali Korkut, Kırmacı semtinin bir iki yıla kadar kötü yapılaşmadan ve gecekondulardan tamamen arınacağının altını çizerek "Kırmacı semtinde Palan

 • HİLALKENTTE ÇALIŞMALARA DEVAM

  Tarih:12/11/2014 | Okunma:383

  Hilalkent'te asfaltsız sokak kalmayacak


  Yakutiye Belediyesi, sıcak giden havalarda asfalt, kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, pastırma yazı olarak bilinen 15 günlük ılık havanın çalışma takvimini tamamlamaları için bulunmaz fırsat olduğunu belirtti. Korkut, Hilalkent semtinde ara sokaklara yapılan asfalt çalışmalarını inceleyerek yapılan işleri kontrol etti.

   

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, belediyelerin

 • TARİHİ TUR

  Tarih:11/11/2014 | Okunma:570

  Ak Partili Yöneticilere Tarihi Tur  


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ak Parti İlçe kongrelerini izlemek için gelen milletvekilleri, grup başkanı ve diğer parti yöneticilerine tarihi eserlere yönelik yaptığı çalışmaları anlattı. Gruba İstanbul Kapı ve Yakutiye Kent Meydanını gezdiren Korkut, çalışmalar hakkında bilgi verdi. 


  Ali Korkut, başta İstanbul Kapı olmak üzere, Üç Kümbetler, Yakutiye Kent Meydanı ile ilgili tamamlanan ve

 • BAŞKANDAN TARİHİ VEFA

  Tarih:07/11/2014 | Okunma:629

  Rus İşgalini şehre duyuran Müezzin Abdullah Efendi ismi parka verildi

  Yakutiye Belediyesi tarafından Şükrü Paşa semti Çaykur Caddesi Kocatepe İlköğretim Okulu yanında yeni yaptırılan bir parka Aziziye baskınını Erzurum'a duyurarak şanlı direnişin isimsiz kahramanı Ayaz Paşa Camii müezzini Abdullah Efendi ismi verildi. Belediye Başkanı Ali Korkut, Kasım ayı belediye meclisinde alınan kararla bir vefanın yerine getirildiğini söyledi. Korkut, Erzurum ve Erzurum kültürüne hizmet

 • KIRMACIDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

  Tarih:03/11/2014 | Okunma:340

  Yakutiye, Kırmacıyı yetiştirmeye çalışıyor


  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Kırmacı semtinde yeni yapılan yol, kaldırım ve yeşil alan düzenlemesinin biran önce tamamlanması için adeta seferber oldu. Kaldırım çalışması bir koldan yürütülürken, alanda kot düzeltme ve asfaltlama çalışması da bir baştan yürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, kışa iş kalmasın talimatı doğrultusunda ekiplerin yoğun çalışması taktir topluyor.  <

 • İSTANBUL KAPI TRT EKRANLARINDA

  Tarih:28/10/2014 | Okunma:528

  TRT Ekranından İstanbul Kapı Tanıtımı Yapıldıı


  Yakutiye Belediyesi tarafından restorasyon ve çevre düzenlemesi yapılarak yok olmaktan kurtarılan, Erzurum'un önemli tarihi değerleri arasında yer alan İstanbul Kapı, TRT'nin canlı yayınında dünyaya anlatıldı. Eserin mimarı Ali Korkut ve Atatürk Üniversitesinden Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu'nun katıldığı canlı yayında eserin simgesel ve kültürel özellikleri anlatıldı. Ali Korkut, insanla buluşturdu

 • ÖĞRENCİLERE DEMOKRASİ TARİFİ

  Tarih:27/10/2014 | Okunma:623

  Cumhuriyetin yıl dönümünde Korkut, Öğrencilere demokrasiyi anlattı

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ziyaeddin Fahri Fındık Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere demokrasiyi anlattı.  Çocukların Cumhuriyet bayramlarını kutlayan Korkut, yapılan seçimin, demokrasinin Cumhuriyetin bir parçası olduğunu hatırlattı. Okulun salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Ali Korkut, "Demokrasi, Cumhuriyet'in önemli bir kazanımıdır. Seçmek vardır

 • İSTANBULKAPI 140 YIL SONRA

  Tarih:24/10/2014 | Okunma:461

  Osmanlı Paşası Fosfor Mustafa Paşa tarafından 1876-1877 yıllarında savunma amaçlı olarak inşa edilen ve Atatürk’ün Erzurum’a giriş yaptığı tarihi İstanbul Kapı, Yakutiye Belediyesi tarafından restore edilerek 140 yıl sonra tekrar vatandaşların hizmetine sunuldu. 
  Yakutiye Belediyesi tarafından restorasyon, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılarak 140 yıl sonra insanlarla tekrar buluşturulan İstanbul Kapı, düzenlenen törenle açıldı. Tarihi İstanbul Kapı’nın a&cce

 • FOSFOR MUSTAFA PAŞA'NIN TORUNUNDAN ZİYARET

  Tarih:24/10/2014 | Okunma:389

  Korkut'tan Fosfor Mustafa Paşa'nın torununa tespih  


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kurtardığı tarihi İstanbul Kapı'nın banisi Fosfor Mustafa Paşa'nın aynı zamanda torunu olan Mehmet Erol Yarar'a Oltu taşı tespih hediye etti.  Erol Yarar, Kayak Federasyonu Başkanı ve ekonomist olarak Erzurum'a destek olmaya çalıştığını ifade ederek tespihin şehre inancın nişanesi olarak kabul ettiğini belirtti. 


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum'da &c

 • BAŞKAN KARİYER GÜNLERİNDE

  Tarih:23/10/2014 | Okunma:380

  Korkut, Üniversite öğrencilerinin kariyer günlerine katıldı


  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Kredi Yurtlar Erzurum Müdürlüğü Alvarlı Efe Yurdu tarafından organize edilen "Kariyer Günlerine" programına konuk oldu. Üniversite sonrası iş yaşamı, kamudaki çalışmaları ve belediyecilik hakkında öğrencilerle sohbet eden Korkut, öğrencilerin sorunları ve sıkıntılarını da dinledi. 
  Ali Korkut, Yurt Kur tarafından organize edilen "Kariyer G

 • 51 bin METREKARE ASFALT

  Tarih:23/10/2014 | Okunma:279

  Yakutiye, 50 günde 51 bin metrekare asfalt döktü
  Yakutiye Belediyesi, Eylül ve Ekim aylarında 21 bölgede sıcak asfalt karışımı, karo - bordür ve kaldırım çalışması yaptı. Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye İlçesinin dört bir yanında yol, kaldırım ve bunun yanı sıra park çalışması yaptıklarını belirtti. Çalışmalar havaların elverdiği ölçüde devam edecek. 
  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 50 günlük süre içeris

 • YAKUTİYE'NİN FAHRİ HEMŞERİSİ OLDULAR

  Tarih:14/10/2014 | Okunma:310

  Erzurum'a Almanya'dan katkı sundular

  Yakutiye'nin fahri hemşerisi oldular

  Atatürk Universty Europe (ATAFOM Üniversitesi) kuruluşu ve gelişimi için Almanya'da önemli görevler üstlenen Alman yöneticiler Andreas Thoma, Dr. Marcus Feil, Prof.Dr. Markus Braunewell, Dr. Michael Bauer, Kevser Özel'e Yakutiye İlçesi fahri hemşerilik beratı verildi.  Kuruluşun tepe yöneticisi ve aslen Horasan'lı bir hemşerimiz olan Dr. Şakir

 • BAŞKAN KORKUT'TAN MARKA PROJE

  Tarih:13/10/2014 | Okunma:24

  Yakutiye Belediye Başkanı Korkut'un Marka Projesi

  "Üç Kümbetler adım adım ilerliyor" 


  Yakutiye Belediyesi'nin marka projesi Üç Kümbetler adım adım ilerliyor. İkinci etap alanda kamulaştırma çalışmasının sürdüğünü belirten Ali Korkut,  alanın kötü yapılaşmadan temizlenmesinin bu yıl sağlanacağını ifade etti. 70 dönüm alan için 15 milyon lira kamulaştırma gideri öngördükl

 • BİR ÖDÜL DAHA

  Tarih:13/10/2014 | Okunma:25

  Yakutiye Belediye Başkanı Korkut'un Marka Projesi "Üç Kümbetler adım adım ilerliyor" 

  Yakutiye Belediyesi'nin marka projesi Üç Kümbetler adım adım ilerliyor. İkinci etap alanda kamulaştırma çalışmasının sürdüğünü belirten Ali Korkut,  alanın kötü yapılaşmadan temizlenmesinin bu yıl sağlanacağını ifade etti. 70 dönüm alan için 15 milyon lira kamulaştırma gideri öngördüklerini söyleyen Ali Korkut

 • STRATEJİK PLAN ONAYLANDI

  Tarih:09/10/2014 | Okunma:24

  Yakutiye Belediyesi Stratejik Planı onayladı

  Yakutiye Belediyesi, 5 yıllık çalışma sistematiğinin temel hatlarının belirlendiği stratejik planı Meclisinde onaylayarak uygulamaya koydu. 5 yıllık süreçte yapılacak çalışmaların ana hatlarıyla yer aldığı, asfalt, kentsel dönüşüm, park ve bahçeler gibi hizmetlerin ve ulaşılacak performans rakamlarını içeren stratejik plan 5 yılda bir hazırlanıyor. Ali Korkut, planın yapılacak çalışmalara ışık tutacağını belirtir

 • PELİT MEYDANI

  Tarih:08/10/2014 | Okunma:20

  Pelit Meydanı kaldırımları yenileniyor

  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Pelit Meydanı semtinde kaldırımları yeniliyor.  Kaldırım, karo ve bordür çalışmalarını yerinde inceleyen Ali Korkut, burada esnaf ile de sohbet etti. Pelit Meydanında asfalt çalışmasının tamamlanmış olduğunu belirten Korkut, kaldırım çalışmasıyla semtte çalışmaların biteceğini belirtti.
  Her yıl binlerce metre uzunluğunda kaldırım, karo ve bordür çalışmas

 • BAHÇE SOKAK YENİDEN

  Tarih:01/10/2014 | Okunma:23

  Bahçe Sokak Yenileniyor

  Yakutiye Belediyesi, Cumhuriyet caddesine bağlanan Bahçe sokakta sil baştan çalışma yürütüyor. Kaldırım düzenlemesi ve yol çalışması yapılan sokakta, kaldırımlar genişletilecek. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokağı baştan aşağı kazıdı. Kaldırım çalışması süren sokakta, havaların elvermesiyle bayramda sokak yeni görünüme kavuşmuş olacak.

  Yakutiye Belediyesi, 1600 sokaktan birinde daha asfalt, kaldırım ve karo &cc

 • BAYRAM HAZIRLIKLARI

  Tarih:30/09/2014 | Okunma:290

  Yakutiye Belediyesi bayramda hizmeti vatandaşın ayağına götürecek

  Yakutiye Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle ciddi hazırlık yaptı. Bayram öncesi ve Bayram süresince İlçe halkının her ihtiyacı ayrı ayrı düşünülerek tedbir alındığını belirten Başkan Ali Korkut, 27 araç ve 110 personelin bu süreçte görev yapacağını söyledi.  Belirlenen kurban satış ve kesim yerleri için her ihtiyaç düşünülerek tedbir alınırken, görsel

 • KAMUDA DENETİM

  Tarih:24/09/2014 | Okunma:406

  Korkut, kamuda denetim anlayışını eleştirdi

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Şükrü Paşa semtinde yapımı süren 3 ayrı parkta inceleme yaptı. İşçilikle ilgili hataları yapımcı ve belediye görevlilerine gösteren Korkut, işin başından kontrol edilerek iş ve malzeme kaybına fırsat verilmemesini söyledi. Ali Korkut, "Yanlışlık baştan önlenirse zaman ve malzeme kaybının önüne geçilir. Bittikten sonra yanlışı ortaya çıkarmak israfın farklı bir boyutudur&

 • ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ

  Tarih:19/09/2014 | Okunma:18

  Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, ilçe sınırları içerisinde çeşitli mahalle ve sokakta yama, sıfır asfalt, karo, bordür ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ali Korkut, belirlenen program çerçevesinde asfalt çalışmasının sürdüğünü söyledi. Yakutiye Belediyesi  ilçe sınırları içerisinde bozulmuş, tahrip olmuş yol ve kaldırımlarda çalışma yapıyor. Fen İşleri ekipleri, çeşit

 • SANAYİDEKİ TOZA SON

  Tarih:19/09/2014 | Okunma:20

  Yakutiye Belediyesi, Sanayi semtine 50 bin metrekare asfalt döküyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yol dışındaki alanlarında asfaltlanarak tozun önüne geçildiğini belirtti. Sanayi esnafı ise yeni uygulamadan oldukça memnun. Esnaf, normalde yola asfalt döküldüğünü ama Yakutiye Belediyesi asfalt ekiplerinin iki haftadan fazladır ince bir çalışmayla kapılarının eşiğine kadar çevrelerini asfaltladıklarını belirttiler. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, yılların ihmaline uğramış Sanayi s

 • ŞEHRE BİR DEĞER DAHA

  Tarih:19/09/2014 | Okunma:7

  400 yıllık tarihi değer gün yüzüne çıkartılıyor
  Ali Korkut, Erzurum'un merkezinde yer alan tarihi eserlerden ikisini daha gün yüzüne çıkartıyor. 400 yıllık Boyahane camii ile Boyahane hamamı çevresini saran haraba görünümlü yapılardan kurtuluyor. Belediye Başkanı Korkut, 1 hafta içerisinde yıkımın gerçekleştirileceğini söyledi. Yapılan kamulaştırmalar ile tarihi eserler gün yüzüne çıkarılırken, daracık yapısı ile keşmekeşi andıran

 • DÜKKANLAR YIKILIYOR!

  Tarih:19/09/2014 | Okunma:8

  Korkut, ilk kazmayı vurdu...
  Ali Korkut, Erzurum'un merkezinde yer alan tarihi eserlerden ikisini daha gün yüzüne çıkarmak için Cennet Çeşme sokak üstündeki dükkanların yıkımına başladı. 'Bu yıkımla 400 yıllık iki tarihi eser gün yüzüne çıkacak' diyen Korkut, "Daracık bir sokakta insanlar ve araçlar birbirine sürtünerek trafik akışını sağlıyordu. Dükkanların paraları ödendi, mahkemeler sonuçlandı. Bizde yıkıma başladık. Gü

 • KERESTECİLER ESNAFINDAN KAHVALTI

  Tarih:18/09/2014 | Okunma:507

  Açık alanda masalar kurulup kahvaltı yapıldı.
  Yakutiye Belediyesi tarafından Sanayi semtinde yapılan asfalt çalışmaları esnaf tarafından taktirle karşılanıyor. Astırdıkları afişlerle Ali Korkut'a teşekkür eden Keresteciler esnafı, dünde site içerisinde açık alanda kahvaltı düzenleyerek yapılan hizmete taktirlerini ilettiler. Ali Korkut, temiz ve düzenli bir sanayinin Erzurum'um imajı açısından önemli olduğunu söyledi. Yakutiye Belediyesi, asfalt çalışmalarını aralıkl

Design And Code By