BELEDİYEMİZDE DEVİR TESLİM

Yakutiye belediyesinde devir teslim 


Mahmut Uçar, yatay mimariyi işaret etti


Yakutiye İlçe Belediyesinde devir teslim töreni düzenlendi. İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Deniz Çelik, İlçe Başkanı Recep Aydın, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ında hazır bulunduğu törende Belediye Başkanı Ali Korkut, görevi Dr. Mahmut Uçar'a devretti. 

 


Yakutiye Belediyesinde devir teslim töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Mahmut Uçar, belediye önünde personel ve partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Deniz Çelik ile Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yeni seçilen meclis üyeleri, partililer hazır bulunduğu törende Ali Korkut ile Mahmut Uçar birbirlerine çiçek verdiler.   Törende konuşan İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Ak Partininl 2002’den bu yana iktidar, 2004 yılından beri yerel yönetimlerde hakikaten çığır açmış bir parti olduğunu belirtti. Türk Siyasal tarihte en akılda kalan yerel yönetimlerdeki Ak partinin büyük başarılarıdır diyen Öz, "Bu başarılara Ali beyde burada çok büyük el verdi. Ali Beyin çok ince şehircilik anlayışı var biz her daim kendisinden faydalanmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı. Bundan sonraki hayatında ailesiyle mutlu bir yaşam diliyoruz. Mahmut Beye de Ali Beyin bıraktığı yerden onun o ince zevkini daha yukarılara taşıyarak devam ettirmesini rica ediyor, ona da başarılar diliyorum" dedi. Kadın Kolları Başkanı Ayşe Deniz Çelik ile Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın da birer konuşma yaparak Ali Korkut'a hizmetleri içen teşekkür, Mahmut Uçar'a başarı dileklerini ilettiler.

 


10 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Korkut, törende 22 milyon bütçeyle devraldığı belediyenin 170 milyona ulaştığını hatırlattı. Ali Korkut, "Yakutiye ilçemizde önemli hizmetleri gerçekleştirdim. Kentsel dönüşümü, tarihi eserlerin çevresinin açılması ve yeni yollar ile kurumsallığa ulaşmış bir belediye devrediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz ve il ilçe başkanımız, teşkilatlarımızın destek ve katkılarıyla, halkımızın gönlünde bir tat bırakarak gönül rahatlığı içerisinde görevimi devrediyorum. Şerefle devraldığım görevimi, yine şeref ile Mahmut bey kardeşime devrediyorum. Allah utandırmasın, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi. 

 


Hizmet bayrağını devraldık


Yakutiye Belediye Başkanlığı görevini Ali Korkut'tan devralan Mahmut Uçar, "Partimizin yıllardır sürdürdüğü uzun soluklu hizmet yarışında bayrağın bir koşucudan diğerine el değiştireceği anı izlemek amacıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız" diyerek başladığı sözlerini "Malumunuz üzere 31 mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminde  Cumhur İttifakının AK Parti’li adayı olarak girmiş olduğum seçimlerde halkımızın teveccühleriyle Yakutiye İlçe Belediye Başkanı olarak seçilmiş oldum.
Öncelikle ülkemizdeki istikrarın devam etmesi için böylesi önemli bir ittifakın mimarları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye saygılarımı arz ediyorum.
Bu süreçte şahsımla birlikte sahada gece gündüz demeden koşturan AK Parti İl ve Yakutiye İlçe Teşkilatına, Milliyetçi Hareket Partisi İl ve Yakutiye İlçe Teşkilatına, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına, Mahalle Temsilcilerine, Sandık Görevlilerine ve tüm gönüllülerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca sahada bizleri yalnız bırakmayan Sayın Bakanlarımıza, Milletvekillerimize de teşekkürlerimi arz ediyorum.