BAŞKANIN MESAJI

Yakutiyemize hizmet etmek amacıyla girdiğimiz bu güzel yolda, siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız destekle emin adımlarla ilerliyoruz.

Bizim için çok kıymetli bir emanet olan Yakutiye ilçemizi layık olduğu şekliyle yönetmek adına her bir kuruşu israf etmeden siz kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmeyi şiar edindik.

‘Marka ilçe Yakutiye’ düsturuyla, yaşadığımız beldeyi hizmet pınarlarımızla baştan başa sulamak için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

Esnafımızın huzuru bizim huzurumuzdur. Hemşehrilerimizin daha iyi hizmet alması ve ilçemizin ekonomisinin kalkınması için esnafımızın yanındayız.

Geleceğin Yakutiyesi için ter döken kardeşlerimize ve Yakutiye için değer üreten esnafımıza hayırlı kazançlar diliyorum.

Anadolu'da kurulan ilk Müslüman Türk Devleti'nin Saltuklu Devleti olduğunu ve başkentinin de Erzurum olduğunu her fırsatta vurguluyoruz.

Bu amaçla 2020 yılını "SALTUKLU YILI" ilan ederek, Erzurum'un tarihi yüzü Yakutiye'yi genç nesillere layıkıyla tanıtacak, ecdadımıza olan vefa borcumuzu da yerine getirmiş olacağız.

Destek ve dualarınıza yürekten teşekkürler.